Юшка з окуня – 5 рецептів в домашніх умовах з фото покроково

Юшка з окуня — це блюдо, яке має дуже насиченим смаком і неймовірним ароматом. Суп виходить наваристим і зовсім не жирним. Він ідеально підійде для вашого обіду або вечері, а також зможе урізноманітнити наскучившее повсякденне меню. Приготувати таку страву у себе вдома дуже просто. Ви точно зробите це швидко і з задоволенням.

Класична вуха з річкового окуня в домашніх умовах

Якщо вам необхідно приготувати обід на всю родину, то цей рецепт стане відмінним варіантом ситної трапези. Ви з легкістю зможете приготувати це блюдо на своїй кухні. Головним його плюсом є те, що він не забере у вас багато часу.

Інгредієнти на
7 порц.

  • Окунь річковий 1 шт.
  • Цибуля ріпчаста 1 шт.
  • Картопля 5 шт.
  • Морква 1 шт.
  • Зелень за смаком
  • Лавровий лист 4 шт.
  • Сіль за смаком
  • Перець чорний горошок 10 шт.
  • Вода 2 л
  • Масло рослинне 40 мл

Процес приготування:

  1. Як зварити смачну юшку з окуня в домашніх умовах? Рибу необхідно ретельно промити під холодною водою. Після цього розрізаємо їй черево, не знімаючи луски. Нам необхідно вийняти серединку і видалити чорну пліву. Тепер ми рибу очищаємо від луски. Повторно промиваємо окуня всередині і зовні.
  2. рибу Розрізаємо на кілька частин. Бажано не додавати в бульйон голову. Такий прийом зробить вуха насиченішим і смачніше. Каструлю наповнюємо 2 літрами води. Перекладаємо в неї підготовлені шматочки риби. Дуже важливо, щоб вода покривала їх тільки злегка, так як класичний рецепт не передбачає використання великої кількості води. Переносимо каструлю на плиту і варимо рибу протягом 15 хвилин.
  3. Показником того, що вуха вийде хороша, є світлий і прозорий бульйон. Протягом приготування може утворюватися піна на поверхні юшки. Не забувайте регулярно її знімати. Це можна зробити звичайною ложкою. Через 15 хвилин перенесіть рибу на тарілку і відкладіть її. Бульйон потрібно процідити. Ви можете це зробити за допомогою марлі. Після цього повертаємо бульйон назад в каструлю і ставимо його на середній вогонь.
  4. Приступаємо до підготовки овочів. Ретельно промиваємо моркву і цибулю. Цибулю нарізаємо на невеликі шматочки. Моркву нарізаємо півкільцями. Вона не є обов’язковим інгредієнтом для юшки. Однак без моркви колір бульйону стане сірим і втратить свою насиченість. Ставимо розігріватися сковороду. Додаємо на неї рослинне масло. Обсмажуємо цибулю і моркву. Ознакою готовності стане золотистий колір овочів.
  5. Картопля ретельно вимиваємо в холодній воді. Нарізаємо його на невеликі кубики. Відправляємо картоплю в бульйон. Дочекайтеся, коли він закипить. Потім додаємо в бульйон обсмажені цибулю і моркву. Ретельно перемішуємо майбутню вуха.
  6. Коли бульйон знову закипить, додаємо до нього 4 лаврових листа, 10 горошків чорного перцю і зелень, яку необхідно заздалегідь дрібно нарізати. Ви можете узяти петрушку, яка найбільше підходить для юшки, або кріп. Ще раз гарненько перемішайте бульйон.
  7. Відокремлюємо від м’якоть риби і видаляємо з неї кістки. Якщо ви будете використовувати для юшки тільки філе, блюдо вийде безпечним як для дорослих, так і для дітей. Відсутність кісток зможе порадувати і вас, коли ви вирішите спробувати результати своїх старань. Філе риби додаємо в бульйон. За 15 хвилин до готовності необхідно посолити вуха і ретельно її перемішати. Після приготування вуха необхідно залишити на столі на 20 хвилин. За цей час вона встигне настоятися, стати більш насиченою і ароматною. Не забудьте накрити каструлю кришкою.
  8. Подавати юшку варто порційно. Розливаємо його по тарілках і прикрашаємо зеленню. Є суп потрібно гарячим, щоб ви змогли повністю насолодитися його насиченим смаком. Юшка виходить дуже ситною, а також низькокалорійної. Таке блюдо можна готувати кілька разів на тиждень, радуючи себе і свій організм корисною їжею. Наливайте в свою тарілку порцію супу і насолоджуйтеся цим смачним блюдом.

Покроковий рецепт приготування юшки з морського окуня

Цей рецепт дієтичного страви дозволить вам повністю вгамувати свій голод. Риба, яка додається в суп, дуже м’ясисті і містить невелику кількість кісток. Тому ви сміливо можете готувати цей рецепт як собі, так і своїм дітям.

Час готування: 1 год.

Час приготування: 40 хвилин.

Порцій – 5.

Склад:

  • Окунь морський – 3 шт.
  • Вода – 2 л
  • Цибуля – 1 шт.
  • Морква – 1шт.
  • Картопля – 4 шт.
  • Рис – 2 ст. л.
  • Лавровий лист – 1 шт.
  • Перець чорний горошок – 4 шт.
  • Сіль – за смаком.
  • Зелень – за смаком.

Процес приготування:

1. Спочатку нам необхідно підготувати головний інгредієнт нашого страви. Для юшки ви можете взяти як цілу рибу, так і її вже відрізані частини. Якщо ви купували рибу в замороженому вигляді, необхідно дочекатися, коли вона повністю розморозиться. Не варто прискорювати цей процес, заливаючи її гарячою водою або поміщаючи в морозильну камеру. Потім нам необхідно почистити рибу, видалити всі нутрощі і гарненько промити в холодній воді. Голову і плавники варто обрізати. У цьому випадку бульйон вийде більш смачним.

2. В каструлю, заливаємо 2 літра води. Переносимо її на плиту і чекаємо, коли вміст закипить. В цей час рибу розрізаємо на кілька шматочків. Постарайтеся зробити їх приблизно одного розміру.

3. Приступаємо до підготовки інших продуктів. Промиваємо в холодній воді цибулю, моркву і картоплю. Очищаємо овочі ножем або за допомогою овочечистки.

4. Перед приготуванням рис необхідно перебрати. Потім ми ретельно промиваємо його. Проробляємо цю дію кілька разів. В результаті вода повинна стати абсолютно прозорою.

5. У воду, яка вже закипіла, перекладаємо шматки нашої риби. Знову чекаємо, коли вміст каструлі закипить. Потім зменшуємо вогонь до середнього і залишаємо рибу варитися протягом 10 хвилин. Не забувайте знімати накип, що утворюється в процесі приготування.

6. Через 10 хвилин переносимо готову рибу на тарілку і відкладаємо її. У бульйон поступово додаємо промитий рис. Не забувайте постійно помішувати, щоб він не склеился. Завдяки крупі вуха вийде більш густий і ситної. Рис ви можете замінити перловкою або пшоном.

7. Цибулю і моркву нарізаємо на невеликі шматочки. Картоплю розрізаємо на кубики. Починаємо викладати в бульйон наші овочі. Спочатку додаємо в нього моркву і цибулю. Чекаємо, коли бульйон знову закипить. Потім додаємо кубики картоплі і добре перемішуємо майбутню вуха.

8. Дрібно нарізаємо зелень. Ви можете вибирати її на свій смак. Наприклад, узяти петрушку або кріп. Коли бульйон знову закипить, додаємо в нього нашу зелень, лавровий лист і горошини чорного перцю. Ще раз ретельно перемішуємо вуха.

9. М’ясо риби необхідно відокремити від кісток. Прослідкуйте, щоб кісточки точно не потрапили в наш суп. Вже зварену рибу повертаємо назад в бульйон. Зменшуємо вогонь і продовжуємо варити юшку. За 10-15 хвилин до повної готовності додаємо до супу сіль. Ретельно перемішуємо бульйон. Коли юшка буде готова, знімаємо її з вогню і залишаємо каструлю стояти. Суп повинен настоятися. Завдяки цьому він розкриє свій насичений рибний смак і аромат.

10. Готову юшку порційно розливаємо по тарілках. За бажанням ви можете прикрасити його свіжою зеленню. Ви також можете додати різні спеції. Проте з ними не можна переборщити, так як вони можуть заглушити смак риби. Суп варто подавати з чорним хлібом. Вуха стане відмінним першою стравою на сімейний обід. Рецепт дуже простий і сподобається абсолютно всім. Приємного апетиту!

Як приготувати смачну юшку з морського окуня без голови?

Для ненависників насиченого аромату риби даний рецепт стане порятунком. Тепер ви зможете скуштувати смачний суп, так як саме він не має настирливим запахом. Плюсом є і те, що для цієї страви вам не знадобляться незвичайні інгредієнти або кулінарні курси.

Час готування: 1 год.

Час приготування: 40 хвилин.

Порцій – 8.

Інгредієнти:

  • Окунь морський – 2 шт.
  • Картопля – 3 шт.
  • Цибуля ріпчаста – 1 шт.
  • Морква – 1 шт.
  • Спеції для риби – 1 ст. л.
  • Зелень – за смаком.
  • Сіль – за смаком.
  • Перець чорний горошок – за смаком.
  • Лавровий лист – 3 шт.
  • Вода – 2 л
  • Рослинне масло – для смаження.

Процес приготування:

1. Якщо риба була заморожена, варто заздалегідь дістати її з морозильної камери. Не забудьте ретельно промити її в холодній воді. Прибираємо луску з усієї поверхні риби. Потім нам необхідно видалити всі нутрощі, зрізати плавники і голову. Ще раз промиваємо рибу як всередині, так і зовні. Ви можете розділити її на частини або варити цілком.

2. Переносимо почищену рибу в каструлю. Заливаємо її 2 літрами води. Каструлю переносимо на плиту і чекаємо моменту, коли вода почне кипіти. Потім необхідно зменшити вогонь. Варимо бульйон протягом 25 хвилин. Накривати каструлю кришкою не варто. Періодично прибирайте з’являється на поверхні води піну з допомогою ложки.

3. Поки наш окунь вариться, починаємо готувати овочі. Під холодною проточною водою промиваємо цибулю і моркву. Постарайтеся змити весь бруд і пісок, які могли на них залишитися. Позбавляємо цибуля від лушпиння. Нарізаємо його на маленькі шматочки і відкладаємо. Чистимо моркву. Рубаємо її на середнього розміру шматочки або натираємо на крупній тертці. Переносимо сковороду на вогонь. Додаємо на неї рослинне масло. Цибулю і моркву перекладаємо на змащену сковорідку. Смажимо овочі до появи золотистого відтінку. Не забувайте постійно помішувати, щоб овочі не пригоріли.

4. Коли риба звариться, виймаємо її з бульйону і кладемо на тарілку. Необхідно дати їй охолонути. Бульйон варто процідити через звичайну марлю, яка знайдеться на вашій кухні. Потім повертаємо його в каструлю і ставимо на плиту.

5. Картоплю кладемо в глибоку ємність і добре вимиваємо в холодній воді, прибираючи з нього залишки бруду. Акуратно чистимо його. Картоплю нарізаємо на середнього розміру кубики. Розмір може змінюватись в залежності від вашого бажання. Картоплю додаємо в бульйон. Продовжуємо варити 20 хвилин.

6. Відокремлюємо м’ясо риби від кісток. Постарайтеся уважно видалити всі кісточки, щоб вони не потрапили в бульйон. Кладемо філе риби в суп. Ретельно перемішуємо вуха. Після цього додаємо до неї обсмажені цибулю і моркву. Ще раз все перемішуємо.

7. У бульйон кладемо спеції, призначені для рибних страв. Зелень нарізаємо на дрібні шматочки. Ви можете взяти для юшки петрушку, кріп. Свіжу зелень можна замінити на сушену. Останнім інгредієнтом стануть горошки чорного перцю. Добре перемішуємо вуха. Варимо її 5 хвилин. Коли суп буде готовий, дозволяємо йому настоятися протягом 15 хвилин. За цей час він розкриє свій насичений смак і приємний аромат спецій.

8. Суп порційно розливаємо по тарілках. Його можна прикрасити свіжою зеленню. Подавати юшку варто зі свіжим чорним хлібом, ви також можете додати до неї сметани. Є суп потрібно гарячим. Це просте за своїм приготування страва виходить дуже цікавим на вигляд. Вуха може бути як частиною повсякденного трапези, так і однією з гарячих страв на святковому столі. А тепер вам варто відкласти всі свої справи і спробувати, що ж у вас вийшло.

Простий і смачний рецепт юшки з горбуші з пшоном?

М’ясо горбуші володіє невисокою калорійністю. Проте страви з неї виходять наваристими і дуже насиченими. Ця риба стане відмінним варіантом здорового обіду. Крім того, вона не володіє ефектом переїдання.

Час приготування: 1 годину 20 хвилин.

Час приготування: 50 хвилин.

Порцій – 5.

Інгредієнти:

  • Горбуша – 1 шт.
  • Картопля – 3 шт.
  • Помідор – 1 шт.
  • цибуля Ріпчаста – 1 шт.
  • Морква – 1 шт.
  • Пшоно – 3 ст. л.
  • Рослинна олія – 3 ст. л.
  • Кріп – 3 шт.
  • Лавровий лист – 2 шт.
  • Перець чорний горошок – 9 шт.
  • Сіль – за смаком.
  • Вода – 2 л
  • Масло рослинне – для смаження.

Процес приготування:

1. Для даного рецепту ви можете використовувати тільки голову горбуші та її хвостову частину. Вага цілої риби повинен складати близько 2 кілограм. Заздалегідь очищаємо її від луски. Відрізаємо зябра і вимиваємо хвіст і голову в воді. У каструлю наливаємо 2 літра води. Переносимо в неї частини нашої риби. Каструлю ставимо на середній вогонь і варимо протягом 15 хвилин. Поступово знімайте що утворюється на поверхні води піну.

2. Через 15 хвилин дістаємо рибу з бульйону. Переносимо її на тарілку і відкладаємо в сторону. Бульйон варто процідити. Завдяки цьому він буде більш прозорим. Каструлю рекомендується промити. Після цього в неї можна повертати бульйон. Ставимо її на вогонь і знову доводимо до кипіння. З наявної кількості бульйону у нас вийде десь 5 порцій юшки.

3. Картопля вимиваємо і очищаємо. Нарізати його ви можете в довільній формі. Однак для підтримки гарного зовнішнього вигляду страви картоплю слід нарізати на кубики. Додаємо їх до бульйону. Продовжуємо варити майбутню вуха на невеликому вогні.

4. Переходимо до підготовки інших овочів. У холодній воді вимиваємо моркву, цибулю і помідор. Знімаємо лушпиння з цибулі і ще раз промиваємо його. Дрібно нарізаємо овоч. Чистимо моркву. Її буде зручніше подрібнити на крупній тертці. Ви також можете просто нарізати її на невеликі шматочки. Помідор варто очистити. Щоб полегшити цей процес, покладіть його в гарячу воду на кілька хвилин. Помідор наріжте на кубики. Кладемо овочі на розігріту сковороду. Тушкуємо їх протягом 15-20 хвилин. В результаті вони повинні стати м’якими, а цибулю придбати золотистий колір. Постійно помішуйте, щоб не дати засмажки пригоріти. Якщо вам необхідно заощадити свій час, овочі можна просто нарізати і відразу додати в суп.

5. Переходимо до вже остигнула рибі. Відокремлюємо м’ясо від кісток. Постарайтеся повністю очистити шматочки риби від дрібних і великих кісточок. В цьому випадку є вуха буде абсолютно безпечно. Наша риба вже зварилася, тому її не потрібно повертати в бульйон. Подамо філе з приготованим супом.

6. Обсмажені овочі додаємо до картоплі і бульйону. Перемішуємо суп. Додаємо сіль, лаврові листи і чорний перець. Ще раз перемішуємо вуха.

7. Пшоно необхідно перебрати. Якщо ви помітите неочищені насіння, прибирайте їх. Промиваємо пшоно в холодній воді кілька разів. Вже підготовлену крупу додаємо до бульйону і решти інгредієнтів. Суп необхідно варити ще протягом 10-15 хвилин. Пшоно має стати м’яким. За 5 хвилин до готовності перевірте суп на сіль. Подрібніть кріп і додайте його до вуха.

8. Суп розливаємо в глибокі тарілки. Кладемо в нього зварені шматочки риби. Подавати юшку варто зі свіжим хлібом. Суп виходить дуже густим і наваристим. За бажанням ви можете додати в юшку чебрець, розмарин або коріандр. Суп готовий. Накривайте на стіл і кличте своїх домашніх обідати.

Справжня навариста юшка з окуня в казані на вогнищі

Якщо ви поїхали відпочивати на природу і у вас виникла проблема з вибором страви на обід, то цей рецепт стане порятунком. Без нього не проходить жодна рибалка або похід. А особливість приготування робить це страви набагато смачніше і ароматні.

Час готування: 1 год.

Час приготування: 40 хвилин.

Порцій – 7.

Інгредієнти:

  • Окунь – 1 кг
  • Картопля – 4 шт.
  • Цибуля ріпчаста – 1 шт.
  • Морква – 1 шт.
  • Помідор – 1 шт.
  • Вода – 3 л
  • Зелень – за смаком.
  • Сіль – за смаком.
  • Лавровий лист – 2 шт.
  • Перець чорний горошок – 10 шт.
  • Спеції для риби – 1 ст. л.

Процес приготування:

1. Вогнище для приготування юшки розпалюється так само, як і звичайний. Проте вогонь повинен бути таким, щоб суп не активно булькав, а тільки злегка закипав. Запасіться великими дровами. Під час приготування вони допоможуть вам приборкати вогонь.

2. У казан заливаємо 3 літри води. Для юшки на багатті найкращою водою може стати та, в якій була виловлена риба. Однак ризикувати своїм здоров’ям не варто. З кількістю води варто визначитися заздалегідь, так як додавати під час приготування дуже небажано. Вішаємо казан над багаттям. Коли вода закипить, додайте солі за смаком. Враховуйте той факт, що риба забере собі частину доданої солі. Тому не бійтеся з нею переборщити. Картопля промиваємо від бруду і очищаємо. Нарізаємо його на великі шматки. Додаємо картоплю у воду і знову чекаємо закипання. Дуже важливо вчасно прибирати пінку з поверхні бульйону.

3. Морква промиваємо в холодній воді і чистимо. Нарізаємо її на гуртки. Не рекомендується натирати морква, так як крупно нарізані овочі є головною родзинкою юшки на багатті.

4. Цибулину промиваємо. Знімаємо з неї лушпиння. Цибулю розрізати не потрібно. Він необхідний для того, щоб надати супу насичений аромат. Коли юшка буде готова, цибулину можна прибрати. Не можна переборщити з овочами, так як вони можуть перебити смак риби. Також не рекомендується додавати в юшку різні крупи. Вони перетворять її в звичайний домашній суп.

5. Щоб легко почистити помідор, його варто заздалегідь покласти в гарячу воду. Цей інгредієнт не є обов’язковим у вусі. Однак якщо ви любите побільше овочів в супі, вам варто додати помідор. Він тільки доповнить смак юшки. Нарізаємо томат на кубики і відправляємо в бульйон. Перемішайте суп.

6. Коли овочі практично приготуються, можна класти в бульйон рибу. Якщо ви використовуєте дрібний вид, то його можна закидати цілком. Велику рибу варто розрізати на частини. Класти рибу раніше не варто. Готується вона дуже швидко. Поки суп вариться, краще не накривати його кришкою. До окуні можна додати голову і хвіст щуки. Вони зроблять смак і аромат юшки більш насиченими.

7. Коли суп закипить, знімаємо з її поверхні пінку, яка могла утворитися в процесі приготування. Кладемо в юшку спеції для риби, чорний перець, лаврове листя. Дуже не рекомендується додавати в неї масло і бульйонні кубики, так як вони тільки зіпсують смак страви. Дрібно нарізаємо свіжу зелень і відправляємо її в суп. Ви також можете додати в юшку будь-які інші овочі, які вам подобаються.

8. Чекаємо, коли риба буде повністю готова. Це зажадає близько 8 хвилин. Готову юшку знімаємо з вогню і накриваємо кришкою. Даємо супу настоятися. Через 10 хвилин юшку можна розливати по тарілках. Вона не вимагає додавання додаткових компонентів. Але ви можете покласти в суп ще свіжої зелені або ложку сметани. Обов’язково додайте до вусі пшеничний або житній хліб. Тепер можна сідати навколо багаття з тарілкою в руках, слухати пісні під гітару і насолоджуватися насиченим смаком страви. Приємного відпочинку.