Справжня навариста юшка з окуня в казані на вогнищі
Якщо ви поїхали відпочивати на природу і у вас виникла проблема з вибором страви на обід, то цей рецепт стане порятунком. Без нього не проходить жодна рибалка або похід. А особливість приготування робить це страви набагато смачніше і ароматні.
Час готування: 1 год.
Час приготування: 40 хвилин.
Порцій – 7.
Інгредієнти:
- Окунь – 1 кг
- Картопля – 4 шт.
- Цибуля ріпчаста – 1 шт.
- Морква – 1 шт.
- Помідор – 1 шт.
- Вода – 3 л
- Зелень – за смаком.
- Сіль – за смаком.
- Лавровий лист – 2 шт.
- Перець чорний горошок – 10 шт.
- Спеції для риби – 1 ст. л.
Процес приготування:
1. Вогнище для приготування юшки розпалюється так само, як і звичайний. Проте вогонь повинен бути таким, щоб суп не активно булькав, а тільки злегка закипав. Запасіться великими дровами. Під час приготування вони допоможуть вам приборкати вогонь.
2. У казан заливаємо 3 літри води. Для юшки на багатті найкращою водою може стати та, в якій була виловлена риба. Однак ризикувати своїм здоров’ям не варто. З кількістю води варто визначитися заздалегідь, так як додавати під час приготування дуже небажано. Вішаємо казан над багаттям. Коли вода закипить, додайте солі за смаком. Враховуйте той факт, що риба забере собі частину доданої солі. Тому не бійтеся з нею переборщити. Картопля промиваємо від бруду і очищаємо. Нарізаємо його на великі шматки. Додаємо картоплю у воду і знову чекаємо закипання. Дуже важливо вчасно прибирати пінку з поверхні бульйону.
3. Морква промиваємо в холодній воді і чистимо. Нарізаємо її на гуртки. Не рекомендується натирати морква, так як крупно нарізані овочі є головною родзинкою юшки на багатті.
4. Цибулину промиваємо. Знімаємо з неї лушпиння. Цибулю розрізати не потрібно. Він необхідний для того, щоб надати супу насичений аромат. Коли юшка буде готова, цибулину можна прибрати. Не можна переборщити з овочами, так як вони можуть перебити смак риби. Також не рекомендується додавати в юшку різні крупи. Вони перетворять її в звичайний домашній суп.
5. Щоб легко почистити помідор, його варто заздалегідь покласти в гарячу воду. Цей інгредієнт не є обов’язковим у вусі. Однак якщо ви любите побільше овочів в супі, вам варто додати помідор. Він тільки доповнить смак юшки. Нарізаємо томат на кубики і відправляємо в бульйон. Перемішайте суп.
6. Коли овочі практично приготуються, можна класти в бульйон рибу. Якщо ви використовуєте дрібний вид, то його можна закидати цілком. Велику рибу варто розрізати на частини. Класти рибу раніше не варто. Готується вона дуже швидко. Поки суп вариться, краще не накривати його кришкою. До окуні можна додати голову і хвіст щуки. Вони зроблять смак і аромат юшки більш насиченими.
7. Коли суп закипить, знімаємо з її поверхні пінку, яка могла утворитися в процесі приготування. Кладемо в юшку спеції для риби, чорний перець, лаврове листя. Дуже не рекомендується додавати в неї масло і бульйонні кубики, так як вони тільки зіпсують смак страви. Дрібно нарізаємо свіжу зелень і відправляємо її в суп. Ви також можете додати в юшку будь-які інші овочі, які вам подобаються.
8. Чекаємо, коли риба буде повністю готова. Це зажадає близько 8 хвилин. Готову юшку знімаємо з вогню і накриваємо кришкою. Даємо супу настоятися. Через 10 хвилин юшку можна розливати по тарілках. Вона не вимагає додавання додаткових компонентів. Але ви можете покласти в суп ще свіжої зелені або ложку сметани. Обов’язково додайте до вусі пшеничний або житній хліб. Тепер можна сідати навколо багаття з тарілкою в руках, слухати пісні під гітару і насолоджуватися насиченим смаком страви. Приємного відпочинку.