Желе з малини — дуже смачна і проста заготівля ягід на зиму. Сезон малини досить короткий, це привід зібрати ягоди і приготувати з них желе. Смачні рецепти з покроковими фото допоможуть правильно виконати всі процеси і дотримати тонкощі рецептури.
Смачне густе желе з малини на зиму
Густе малинове желе – must have будь погребі. Його і до чаю з батоном можна подати, і в випічку пустити, і вприкуску з млинцями є. Продукт універсальний і дуже ароматний, добре тримає форму і приємний на смак.
Час готування: 1 година 55 хв.
Порцій: 4.
Інгредієнти на
4 порц.
- Малина (після перетирання) 1.5 кг
- Цукор-пісок 1.5 кг
- Вода питна 100 мл
- Лимонна кислота 1 щіпка
Процес приготування:
- Як заготовити просте желе з малини на зиму? Банки і кришки промити з содою, сполоснути. Кришки піддати кип’ятінню, простерилізувати банки в духовці.
- Малину перебрати, викинути зіпсовані та пошкоджені ягоди. Перекласти малину в друшляк і промити під холодною водою.
- Далі залишити ягоди там же на 10 хв., щоб вода скла. Перекласти ягоди у велику каструлю і розчавити пластикової товкачиком до однорідності.
- На середньому вогні довести суміш малини і води до кипіння і варити 5 хв., заважаючи і знімаючи пінку. Зняти каструлю з вогню і злегка охолодити масу.
- Викладати масу в сито, встановлене на чисту каструлю, перетирати малину дерев’яною лопаткою, столовою ложкою або силіконової лопаткою. Макуха можна далі використовувати при варінні компоту, а ось до ягодному пюре потрібно всипати цукор.
- Зменшити вогонь на плиті до мінімального, уварювати ягідну масу, постійно вимішуючи дерев’яною лопаткою, приблизно 50 хв. Не забувати знімати піну.
- За закінчення зазначеного часу капнути пару крапель варення на тарілку, якщо вони швидко застигли, можна закочувати. Якщо солодка малина, можна додати на цьому етапі лимонну кислоту і перемішати.
- У підготовлені банки встановлювати лійку і наливати кипляче варення, залишаючи 1 см до країв банки. Закрутити всі банки гвинтовими кришками або закатати, обтерти вологою ганчіркою, перевернути і накрити теплою ковдрою. Дати охолонути без перепадів температури протягом 1-2 діб. Прибрати в комору або льох.
- Подавати до печива, бісквіту, додавати у випічку.
Приємного апетиту!
Желе без кісточок
Особливістю малинового варення є наявність дрібних кісточок, які хрумтять на зубах. Рішенням буде зварити желе, повністю прибравши з нього кісточки і зробивши структуру максимально однорідною.
Час приготування: 50 хв.
Порцій: 3.
Склад:
- Ягоди малини – 2 кг;
- Цукровий пісок – 2 кг;
- Вода очищена – 100 мл
Процес приготування:
1. Малину перебрати від сміття, пошкоджених, гнилих і недостиглих ягід. Потовкти у великій мисці за допомогою товкачика для картопляного пюре.
2. Перекласти масу у велику широку каструлю з товстим дном і додати воду.
3. Довести до кипіння на середньому вогні і варити 4 хв, далі охолодити до кімнатної температури.
4. Масу пробити блендером кілька разів, домагаючись максимальної однорідності. Сито застелити марлею, складеною вчетверо. Накладати порційно малинове пюре в марлю, скручувати її і віджимати руками через марлю. Макуха викинути.
5. Всипати в чисте пюре без кісточок цукор-пісок, довести до кипіння, весь час мішаючи. Далі готувати ще 30 хв.
6. Банки і кришки промити з содою, прополоскати. Кришки прокип’ятити 5 хв., простерилізувати банки в духовці або мультиварці.
7. В суху стерильну посуд розкласти киплячий джем, закатати або герметично закрутити стерильними кришками. Остудити під теплою ковдрою в перевернутому стані.
8. Прибрати в холод, де через добу, дві желе загусне. Зберігати протягом року, використовувати вареники, запіканки, торти.
Приємного апетиту!
Желе з малини з желатином
Саме щільне желе виходить з ягід з додаванням желатину. Таке малинове желе можна нарізати на кубики, і воно буде тримати форму.
Час приготування: 1 годину.
Порцій: 4.
Склад:
- Малина – 1 кг;
- Цукровий пісок – 1,5 кг;
- Желатин – 5 г;
- Вода очищена – 300 мл;
- Кислота лимонна – 6 р.
Процес приготування:
1. Желатин розвести у воді кімнатної температури і дати йому набрякнути. При цьому потрібно керуватися інструкціями, які представлені на упаковці.
2. Ягоди перебрати від сміття та листя, викинути гнилі, пригнічені або недоспевшие. Малину промити в ситі, міняючи воду кілька разів. Дати рідини стекти, а ягодам злегка обветриться. Видалити плодоніжки, якщо вони є.
3. Малину засипати цукром і додати воду. Таку суміш закип’ятити на середньому вогні і далі варити близько півгодини, постійно розмішуючи і прибираючи піну ложкою.
4. Додати до ягідної маси набряклу желатинову масу, всипати лимонну кислоту і варити желе 15 хв., перемішуючи час від часу.
5. Скляні банки перевірити цілісність, промити в содовому розчині їх і кришки. Обполоснути все холодною водою, кришки прокип’ятити. Банки стерилізувати над парою.
6. Розлити готове ласощі по стерильним банкам, залишаючи 1 см до краю, закатати або щільно закрутити. Перевернути заготовки догори дном, послухати, чи не виходить повітря. Накрити банки теплим старою ковдрою і залишити остигати без перепадів температури.
7. Винести остигле желе в холодне місце і зберігати там без доступу сонячного світла протягом року.
Приємного апетиту!
Малинове желе без желатину на агар-агарі
Агар-агар може слугувати замінником желатину в приготуванні смачного желе з малини, але варто пам’ятати, що він має різну силу желювання. Як правило, агар-агар, що продається в звичайному магазині, трохи слабенький, тому його потрібно більше.
Час приготування: 45 хв.
Порцій: 2.
Склад:
- Малинова маса без кісточок – 1 л;
- Агар-агар – 4 ч. л.;
- Цукровий пісок – 200 г;
- Вода – 200 мл
Процес приготування:
1. Малину оглянути на предмет пошкоджень і сміття. Покупні ягоди краще обережно промити в друшляку, крім того, можна зробити розчин солі (1 ст. л. солі на 1 л води) і малину промити від черв’ячків. Після 5 хв. перебування в розчині живність спливе, її можна буде зібрати дрібним ситом. Ягоди після цього краще ще 2-3 рази перемити.
2. Чистий малину скласти в чашу блендера, збити кілька разів до однорідності, а для видалення залишків кісточок перетерти через дрібне сито. Макуха можна викидати. Відкласти 1 л малинового пюре в окрему чистий посуд.
3. Відміряти потрібну кількість агар-агару в сотейник з товстим дном, додати воду і цукор-пісок, розмішати і відправити на плиту. На середньому вогні довести суміш до кипіння, знизити вогонь і варити ще півхвилини, потім прибрати з плити.
4. В отриману масу з агар-агаром влити пюре з малини, перемішати і відправити на вогонь.
5. Варити желе, постійно заважаючи, на слабкому вогні близько 15 хв.
6. Кришки і пів-літрові банки промити мильним засобом без запаху, ретельно сполоснути, щоб вимити залишки засобу. Кришки обдати окропом і обсушити, банки стерилізувати будь-яким звичним способом (зручно це робити в духовці).
7. Гаряче желе розлити по тарі, закатати за допомогою машинки або закрити кришками. Остудити під теплим пледом, не перевертаючи.
8. Після охолодження поставити заготовки в підвал або комору, зберігати їх там можна до року.
Приємного апетиту!
Рецепт малинового желе з пектином
Желе з малини на пектині виходить дуже ніжним, має густу мармеладну структуру. Пектин можна купити яблучний або цитрусовий, різниці ніякої немає.
Час приготування: 1 годину.
Порцій: 4.
Склад:
- Малина – 1,8 кг;
- Цукор-пісок – 1,2 кг;
- цукрова Пудра – 2 ст. л.;
- Пектин – 2 ст. л.
Процес приготування:
1. Малину, избавленную від сміття і плодоніжок, перебрати: відсортувати зелені, роздавлені або зіпсовані ягоди. Інше скласти у великий таз або каструлю з товстими стінками.
2. Засипати все цукром і прибрати на ніч у холодильник, щоб ягідний сік, що виділився і розчинив більшу частину цукрових кристалів.
3. Вранці додатково всю масу розім’яти виделкою або пластикової товкачем для приготування картопляного пюре.
4. Поставити каструлю на сильний вогонь і дати вмісту закипіти, не забуваючи помішувати. Після закипання зменшити вогонь до середнього і почати знімати піну.
5. На середньому вогні готувати желе 12 хв., поки маса не змінить колір на темний і глянцевий.
6. У чашці добре перемішати пудру і пектин. За 3 хв. до закінчення варіння всипати тонкою цівкою пектин, постійно заважаючи. Желе швидко стане густіти.
7. Заздалегідь промиті банки підготувати: обполоснути, простерилізувати. Кришки прокип’ятити 5 хв.
8. Розкласти густе желе відразу після приготування по банках і закатати.
9. Дати охолонути під теплою ковдрою протягом 1 доби. Унести зміни в підвал або комору, використовувати продукт протягом 1 року.
Приємного апетиту!
Желе з малини з додаванням Желфикса
На ринку інгредієнтів для приготування джемів представлений прекрасний продукт – Желфикс. Він дозволяє приготувати желе, а іноді і майже мармелад, без часового уварювання ягід, коли втрачається вже весь природний смак.
Час готування: 35 хв.
Порцій: 3.
Склад:
- Малина свіжа – 1,4 кг;
- цукор – пісок- 0,5 кг;
- Желфикс 2:1 – 1 пачка.
Процес приготування:
1. Малину оглянути, викинути пригнічені, перестиглі та зелені ягоди, познімати плодоніжки, якщо вони є. Малину краще не мити, щоб не додати зайвої рідини.
2. Викласти всі ягоди в пластиковий стакан високий і кілька разів пробити заглибним блендером, щоб отримати пюре.
3. На сито скласти в кілька разів марлю, викласти ягідне пюре порціями і тиснути руками, викидаючи кісточки, які будуть залишатися всередині. З півтора кг ягід вийде, десь 800 г готового пюре.
4. Цей сік потрібно зібрати в каструлю, поставити на плиту і дочекатися закипання.
5. Окремо перемішати Желфикс з 2 ст. л. цукру.
6. Коли пюре до кипіння, тонкою цівкою ввести в нього Желфикс з цукром, не перестаючи заважати. Коли суміш знову закипить, всипати в неї 0,5 кг цукру і добре розмішати.
7. Після другого закипання варити желе 3 хв., помішуючи і знімаючи піну.
8. Розкласти гарячу киплячу масу по підготовленим стерильним банкам, закрутити стерильними гвинтовими кришками максимально щільно. Не перевертати, укутати в теплий плед і остудити протягом 1-2 діб.
9. Перенести загортання в підвал і зберігати там, близько 1 року. Вживати як самостійний десерт, добавку до млинців, сирних запіканок, білої булки.
Приємного апетиту!
Малинове желе без варіння
Желе з малини без варіння зберігає первинний смак ягід, несе в собі неоціненну користь з-за великої кількості вітамінів, які не руйнуються термічною обробкою. Такий продукт краще всього тримати в холодильнику або підвалі зі стабільно низькою температурою.
Час готування: 5 годин 25 хв.
Порцій: 3.
Склад:
- Ягоди малини – 1 кг;
- Цукор-пісок – 0,5 кг;
- Вода – 0,5 склянки;
- Желатин порошковий – 40 г;
- Лимони – 0,5 шт.
Процес приготування:
1. З малини викинути сміття, гнилі і биті ягоди, плодоніжки. Промити її в ситі під холодною водою, намагаючись не пошкодити.
2. Желатин залити водою кімнатної температури (згідно інструкції на упаковці) і залишити набухати.
3. Поставити кип’ятитися воду.
4. Цукор і малину змішати, пробити блендером до однорідності і дати постояти.
5. Через 10 хв. протерти масу через сито з допомогою столової ложки, видаляючи залишки кісточок.
6. У гарячу воду викинути набряклу желатинову масу, влити сік половини лимона, розмішати. Желатин повинен повністю розійтися в окропі.
7. Далі вилити киплячу воду з желатином в малинове пюре і розмішати. Розлити готове малинове желе за підготовленим заздалегідь стерильним банкам.
8. Закатати заготовки стерильними кришками або закрутити гвинтовими кришками.
9. Дати охолонути, не перевертаючи, під теплою ковдрою протягом 1-2 діб. Прибрати в холодне місце, зберігати там, близько 1 року.
10. Подавати желе у вазі до панкейкам, оладок, сирників, смаженим тостів.
Приємного апетиту!