Квас з буряка – це неймовірний напій, який є дуже корисним і допомагає в боротьбі з деякими хворобами. Пропонуємо вам варіанти приготування цього напою без дріжджів, з медом, з ізюмом, з сушеної буряків, з дріжджами і рецепт Болотова.
Як приготувати корисний буряковий квас в домашніх умовах?
Цей корисний і смачний напій готується всього з чотирьох інгредієнтів: цукрових буряків, цукру, закваски і води. Буряк засипають цукром, потім додається закваска і вода. Спочатку квас повинен побродити 3-4 дні, а потім ще 4-5.
Інгредієнти на
3 л.
- Буряк 2 шт.
- Цукор-пісок 2 ст. л.
- Закваска 1 ст. л.
- Вода питна 3 л
Процес приготування:
- Як приготувати смачний буряковий квас в домашніх умовах? Буряк добре промиваємо під проточною водою і чистимо. Для приготування квасу важливо правильно вибрати буряк. Вона повинна бути середнього розміру, без вм’ятин і тріщин, а також без великої кількості листя і корінців.
- Далі натираємо її на тертці і відправляємо на дно трилітрової банки.
- Посипаємо буряк двома столовими ложками цукру і додаємо столову ложку закваски.
- Тепер наливаємо у банку питну воду і ретельно перемішуємо, щоб цукор повністю розчинився.
- Накриваємо банку зверху марлею і залишаємо для бродіння при кімнатній температурі на 3-4 дні.
- За цей час повинно було закінчиться бродіння буряків. Тому далі проціджуємо квас в іншу банку. Закриваємо кришкою і ставимо в холодильник або інше холодне місце на 4-5 днів, щоб квас до кінця дозрів.
- Наш напій готовий. Найкраще його пити холодним в жарку погоду. Можна також подати його разом з здобною булочкою. Приємного апетиту!
Домашній буряковий квас без дріжджів
Для приготування цього напою знадобиться буряк, цукор, вода і хліб, завдяки якому і почнеться процес бродіння. Спочатку буряк заливають гарячою кип’яченою водою, а потім туди додається хліб і цукор. Приготування квасу займе близько 5 днів.
Час готування: 5 днів.
Час приготування: 20 хв.
Склад:
- Буряк свіжа – 600 гр.
- Цукор-пісок – 2 ст. л.
- Хліб житній – 100 гр.
- Вода питна – 3 л
Процес приготування:
1. Буряк ретельно промиваємо під проточною водою і чистимо. Далі нарізаємо її на велику соломку.
2. Відправляємо нарізану буряк на дно трилітрової скляної банки.
3. Кип’ятимо воду і наливаємо її в банку. Головне тут не залити їй під горлечко, а залишити місце для бродіння.
4. Даємо воді охолонути до кімнатної температури. Тепер додаємо цукор і шматочки житнього хліба.
5. Накриваємо банку двома шарами марлі і закріплюємо її мотузкою чи гумкою.
6. Тепер відправляємо банку з вмістом в тепле місце, щоб запустився процес бродіння. Якщо не дотриматися цей пункт, то квас не вийде.
. Через 2-3 дні на поверхні рідини повинна з’явитися піна. Це ознака того, що все відбувається правильно.
8. Зайву піну час від часу знімаємо з допомогою столової ложки.
9. Через 5 днів повинен з’явитися відчутний запах з кислинкою, а бродіння сповільнюється. Це означає, що квас практично готовий. Дістаємо з нього шматочки хліба.
10. Проціджуємо напій через кілька шарів марлі, яку кладемо зверху на друшляк. Виливаємо весь вміст банки.
11. Наш квас готовий. Подаємо його холодним в жарку пору року. Приємного апетиту!
Лікувальний квас з буряка за рецептом Болотова
Квас по цьому рецепту є неймовірно корисним, а особливо для людей з гіпертонією, так як цей напій здатний знизити тиск. Для його приготування знадобиться буряк, цукор, молочна сироватка і сметана.
Час готування: 14 днів.
Час приготування: 25 хв.
Порції – 6.
Склад:
- Буряк свіжа – 1 кг
- Цукор-пісок – 65 гр.
- Сметана – 1 ч. л.
- Сироватка молочна – 2 л
Процес приготування:
1. Буряк ретельно промиваємо під холодною водою, чистимо і подрібнюємо. Це можна зробити за допомогою ножа, терки або блендера.
2. Кладемо овоч на дно трилітрової банки.
3. Присипаємо буряк зверху цукром.
4. В окремій ємності змішуємо молочну сироватку зі сметаною і підігріваємо її до 35оС.
5. Заливаємо сироватку зі сметаною в банку до буряка з цукром і накриваємо зверху декількома шарами марлі. Відправляємо в темне місце на тиждень, щоб почалося бродіння.
6. Кожні 2-3 дні заглядаємо під марлю і прибираємо цвіль, якщо вона там утворилася.
7. Через тиждень переміщуємо квас в холодильник на ще 7 днів. Не забуваємо також прибирати можливо утворилася цвіль.
8. Через це час напій проціджують через марлю. Квас зберігаємо в холодильнику.
9. Готовий напій подаємо охолодженим в жарку пору року. Його також можна приготувати на воді, якщо немає молочної сироватки. Приємного апетиту!
Дуже смачний квас з червоного буряка з дріжджами
Для приготування нам знадобиться буряк, сухі дріжджі, цукор і вода. Загальний процес приготування займе чотири доби. Цей напій подобається не кожному, але він чудово підійде для приготування інших страв.
Час готування: 4 дня.
Час приготування: 30 хв.
Порції – 7.
Склад:
- Буряк свіжа – 2 шт.
- Цукор-пісок – 4 ст. л.
- Дріжджі сухі швидкі – 11 гр.
- Вода питна – 3 л
Процес приготування:
1. Буряк ретельно промиваємо під проточною водою, чистимо і натираємо на крупній тертці.
2. Беремо трилітрову скляну банку і на дно кладе натерту буряк. Додаємо 4 столові ложки цукру, пакування сухих дріжджів і заливаємо все водою кімнатної температури. Залишаємо трохи простору зверху.
3. Накриваємо банку зверху декількома шарами марлі або серветкою і закріплюємо її за допомогою гумки або мотузки. Ставимо ємність в темне і тепле місце. Через добу буряк повинна була заграти. Знімаємо марлю і протикаємо овоч в декількох місцях за допомогою палички або лопатки. Назад закриваємо марлею і відправляємо в темне місце на подальше бродіння.
4. Через три дні квас проціджують через кілька шарів марлі і переливаємо її в чисту пляшку або банку. Щільно закриваємо і залишаємо ще на один день.
5. Через це час, проціджуємо отриманий напій ще раз через декілька шарів марлі. Квас готовий. Даємо йому охолоне в холодильнику і подаємо в жарку пору року або використовуємо для приготування інших страв. Приємного апетиту!
Покроковий рецепт приготування бурякового квасу з медом
Крім буряків і води, в цьому рецепті використовуються житній хліб, а також мед, який додасть квасу приємний солодкий смак. Всі інгредієнти відправляються в банку і заливаються водою. Загальний процес бродіння займе майже тиждень.
Час готування: 6 днів.
Час приготування: 30 хв.
Порції – 7.
Інгредієнти:
- Буряк свіжа – 1 кг
- Мед – 4 ст. л.
- Вода питна – 2 л
- Хліб житній – 1 скибочка.
Процес приготування:
1. Буряк добре миємо під проточною водою, чистимо і натираємо на крупній тертці. При бажанні можна просто нарізати на невеликі шматочки. Краще всього для цього напою вибирати і соковиту солодку буряк темно-бордового кольору.
2. Беремо трилітрову банку і на її дно кладемо натерту буряк. Зверху кладемо 4 ложки меду і скибочку хліба (замість нього можна покласти 4-5 шматочків житніх сухарів). Заливаємо вміст двома літрами води.
3. Накриваємо банку зверху декількома шарами марлі і ставимо її в темне місце на дві-три доби. Квас повинен бродити при кімнатній температурі.
4. Через три доби проціджуємо майже готовий напій через марлю в чистий посуд і відправляємо в холодильник дозрівати ще на 2-3 дні.
5. Готовий квас розливаємо по склянках і подаємо до столу. Найкраще цей напій вживати в жарку пору року. Приємного апетиту!
Квас з буряка з родзинками в домашніх умовах
До складу даного рецепту входить буряк, мед, дріжджі, цукор, вода і родзинки, завдяки якому у квасу вийде злегка пікантний смак. Процес бродіння займе три доби.
Час готування: 3 дня.
Час приготування: 25 хв.
Порції – 5.
Склад:
- Буряк свіжа – 200 гр.
- Мед – 50 гр.
- Родзинки – 50 гр.
- Дріжджі сухі – 20 гр.
- Цукор-пісок – 200 гр.
- Вода питна – 2.5 л.
Процес приготування:
1. Буряк ретельно промиваємо під проточною водою, чистимо і нарізаємо на кубики середньої величини.
2. Добре промиваємо під водою родзинки і даємо йому висохнути на паперовому рушнику.
3. Розігріваємо воду. Вона повинна бути теплою. До неї додаємо сухі дріжджі, перемішуємо і даємо якийсь час постояти. Все повинно почати сильно пінитися.
4. На дно трилітрової банки кладемо нарізану буряк, посипаємо її цукром, додаємо ізюм і заливаємо все водою з дріжджами. Накриваємо банку зверху рушником або марлею і ставимо в темне тепле місце на 2 дні.
5. Через це час квас добре перемішуємо і додаємо в нього мед. Знову накриваємо рушником або марлею і даємо побродити ще добу.
6. Готовий напій проціджують через марлю. При необхідності додаємо ще 100 грам цукрового піску і ретельно перемішуємо. Частина родзинок кладемо назад в квас. Розливаємо по склянках і подаємо до столу. Зберігаємо в холодильнику близько 4 днів. Приємного апетиту!
Простий і смачний рецепт квасу з сушеної буряків
Для приготування цього напою нам знадобиться закваска, сушена буряк, картопля, житнє борошно, окраєць житнього хліба, вода, цукор і родзинки. Смак у такого квасу виходить дуже насичений і незвичайний. На бродіння піде 3-4 дні.
Час готування: 4 доби.
Час приготування: 30 хв.
Порції – 20.
Склад:
- Закваска – 1 л
- Буряк сушена – 1 жменя.
- Картопля варена в лушпинні – 3 шт.
- Борошно житнє – 1 жменя.
- Окраєць з буханця житнього хліба – 1 шт.
- Вода питна – 8-9 л.
- Цукор-пісок – 8-9 ст. л.
- Ізюм – 60-70 шт.
Для закваски:
- Сушена буряк – 1 жменя.
- Вода питна – 800 мл
- Пшоно – 1 ст. л.
- Кірка житнього хліба – 1 шт.
- Борошно житнє – 1 ст. л.
- Картопля варена в лушпинні – 3 шт.
Процес приготування:
1. Почнемо з приготування закваски. Сушену буряк кладемо в каструлю, заливаємо невеликою кількістю води і ставимо на вогонь. Варимо, поки вона не стане м’якою. Знімаємо з вогню й даємо охолонути.
2. Варену картоплю в шкірці розминаємо руками і відправляємо в банку. Також туди кладемо кірку від хліба, жменя борошна і столову ложку пшона.
3. Далі кладемо в банку буряк разом з відваром.
4. Все добре перемішуємо і накриваємо декількома шарами марлі або рушником. Відправляємо в тепле місце на 1-2 дні.
5. Коли закваска буде готова, приступаємо до приготування квасу. У каструлю наливаємо 2 літри води і відправляємо туди жменю сушеної буряків. Варимо, поки вона не стане м’якою. Вимикаємо вогонь і даємо охолонути.
6. В окрему посудину об’ємом 10 літрів наливаємо закваску і змішуємо її з буряковим відваром.
7. Далі відправляємо туди окраєць житнього хліба.
8. Картоплю розминаємо руками і відправляємо в ємність до решти інгредієнтів.
9. Доливаємо залишився кількість води.
10. Накриваємо ємність рушником і залишаємо на добу, щоб запустився процес бродіння. На наступний день додаємо туди борошно і перемішуємо.
11. Даємо квасу побродити ще добу. Потім проціджуємо його через марлю, розливаємо по банках і додаємо в кожну цукор і родзинки. Цукор додаємо в розрахунку 1 ст. л. на 1 л квасу, а ізюм – 5 шт. на літр квасу. Відправляємо напій в холодильник. Він повинен відстоятися. На дні з’явиться осад. Гущу можна не викидати, а використовувати її в якості закваски для наступного разу.
12. Подаємо квас охолодженим в жарку пору року. Приємного апетиту!