Завдяки заквасці можна приготувати чудовий освіжаючий напій, який буде особливо сильно радувати влітку. Пропонуємо вам варіант приготування з житнього борошна, з сухими дріжджами, без дріжджів, для білого квасу, з родзинками, з хмелем і з сухарів.
Закваска для квасу житнього борошна в домашніх умовах
В особливо спекотні дні дуже хочеться холодного квасу. Його дуже просто можна приготувати з закваски. яка складається всього з трьох інгредієнтів: житнє борошно, цукровий пісок і вода. Всі інгредієнти з’єднуються один з одним і бродять близько 5 днів.
Інгредієнти на
1 порц.
- Борошно житнє 6 ст. л.
- Цукор-пісок-4 ст. л.
- Вода ½ склянки
Процес приготування:
- Як приготувати закваску для квасу в домашніх умовах? В банку об’ємом 700 мл насипаємо 4 столові ложки житнього борошна і 4 ложки цукрового піску. Перемішуємо їх між собою.
- Тепер додаємо півсклянки питної води і ретельно перемішуємо до однорідної маси. Накриваємо банку зверху марлею або бавовняним рушником. Ставимо ємність на сонці або в тепло на добу, щоб запустити процес бродіння.
- За цей час додаємо ще 2 столові ложки житнього борошна і трохи води.
- Знову добре перемішуємо і ставимо банку в тепле місце на 4 дні. Періодично помішуємо. Закваска готова. На її поверхні повинна з’явитися велика кількість бульбашок. Її приготування може зайняти трохи менше-залежно від погоди.
- Далі можна приступати до приготування житнього квасу. Найкраще цей напій вживати охолодженим. Приємного апетиту!
Закваска для квасу з сухими дріжджами
Для приготування цієї закваски нам знадобиться хліб, цукровий пісок, вода і сухі дріжджі. Для початку з хліба робляться сухарі, до них додається цукор і окріп. Після того як все охолоне, насипаються дріжджі, перемішують і залишають для бродіння на 3 дні.
Час готування: 3 дня.
Час приготування: 40 хв.
Порції – 1.
Склад:
- Хліб бородинський – ½ буханця.
- Цукор-пісок – 3 ст. л.
- Дріжджі сухі – 1 ч. л.
- Вода питна – 2 л
Процес приготування:
1. Бородінський хліб ріжемо на невеликі шматочки. Викладаємо їх на деко і відправляємо в духовку на 20 хвилин при 180оС. Вони повинні придбати рум’яний колір. Головне, щоб сухарі не підгоріли.
2. Перекладаємо готові хлібні сухарі в скляну банку. Заповнюємо десь на половину. Далі додаємо до них 3 столові ложки цукру.
3. Кип’ятимо воду і поступово заливаємо її в банку, щоб вона не луснула.
4. Через якийсь час хліб мав увібрати всю воду. Тому підливаємо ще трохи, щоб утворилася рідина. Перемішуємо.
5. Даємо рідини охолонути. Вона повинна бути теплою. Додаємо чайну ложку дріжджів і добре перемішуємо.
6. Накриваємо банку марлею або бавовняним рушником і закріплюємо за допомогою гумки. Відправляємо в тепле темне місце на три доби. Через цей час можемо починати готувати смачний і освіжаючий квас. Приємного апетиту!
Як приготувати закваску для квасу без дріжджів?
Для цього рецепта знадобиться тільки чорний хліб, цукровий пісок і вода. Для початку з хліба робляться сухарі, до них заливається тепла вода з цукром. Бродіння займає 3 дні. За підсумком повинна вийде каламутна рідина з кислим запахом.
Час готування: 3 дня.
Час приготування: 25 хв.
Порції – 1.
Інгредієнти:
- Хліб чорний – шт.
- Цукор-пісок – 1 ч. л.
- Вода питна – 250 мл
Процес приготування:
1. Чорний хліб нарізаємо на досить великі шматочки. З них ми будемо готувати сухарі для майбутньої закваски.
2. Деко застеляємо пергаментним папером і викладаємо на нього шматочки хліба. Розігріваємо духовку до 180оС і сушимо в ній сухарі близько 20 хвилин. Стежимо, щоб хліб не підгорів. Даємо охолонути.
3. На дно трилітрової скляної банки кладемо готові сухарі з чорного хліба. Заливаємо їх 250 мл теплої води. Далі додаємо чайну ложку цукру і злегка перемішуємо. Накриваємо банку марлею або бавовняним рушником і ставимо для бродіння в тепле місце на три доби.
4. За цей час закваска повинна приготуватися. Від неї буде виходити кислий запах, а її колір стане каламутним. Це саме те, що нам потрібно для приготування квасу.
5. Тепер можна приступати до приготування квасу. Подаємо його холодним і зберігаємо в холодильнику. Приємного апетиту!
Покроковий рецепт приготування закваски для білого квасу
Для приготування такої закваски знадобиться тільки 2 інгредієнта: житнє борошно і вода. На її приготування піде 5 днів, протягом яких іноді необхідно додати ще трохи борошна.
Час готування: 5 днів.
Час приготування: 15 хв.
Порції – 1.
Склад:
- Борошно житнє – 250 гр.
- Вода питна – 200 мл
Процес приготування:
1. Для приготування закваски беремо скляну банку об’ємом 700 мл і засипаємо в неї 150 грам борошна. Заливаємо її 200 мл теплої води.
2. Все ретельно перемішуємо до утворення однорідної маси і закриваємо банку кришкою, але нещільно. Відправляємо в тепле темне місце на три доби, щоб почалося бродіння.
3. За цей час на поверхні маси повинні з’явитися дрібні бульбашки.
4. Додаємо ще одну ложку житнього борошна і добре перемішуємо. При необхідності доливаємо трохи води.
5. Таким же чином закриваємо банку кришкою і ставимо в темне тепле місце на дві доби для подальшого бродіння.
6. Протягом цього часу ще пару раз додаємо ложку борошна з водою і повторюємо попередні дії. Готова закваска повинна збільшиться в 2 рази, і вона повинна придбати пористий вигляд. Тепер можна приступати до приготування квасу в співвідношенні 2 столові ложки закваски на літр води. Подаємо готовий напій до столу охолодженим. Приємного апетиту!
Простий і смачний рецепт закваски для квасу з родзинками
Для приготування цієї закваски знадобиться родзинки, мед або цукор, житнє борошно і вода. Для початку родзинки закладається в банку, до нього додається мед, вода, борошно, все перемішується, накривається марлею і ставлять у тепле місце для бродіння. Періодично додається ще борошно і вода.
Час готування: 3 дня.
Час приготування: 25 хв.
Порції – 1.
Склад:
- Родзинки – 1 жменя.
- Мед або цукор-пісок – 1 ч. л.
- Борошно житнє – 6 ст. л.
- Вода питна – ½ склянки
Процес приготування:
1. Родзинки кладемо в невелику ємність, заливаємо окропом і даємо постояти приблизно 5 хвилин.
2. Далі викладаємо його на паперовий рушник і перебираємо. Потім ріжемо його на більш дрібні шматочки. Це робиться для того, щоб процес бродіння запустився швидше.
3. Перекладаємо родзинки в літрову скляну банку, додаємо чайну ложку меду або цукрового піску і заливаємо все половиною склянки теплої води. Добре перемішуємо.
4. Потім насипаємо в банку просіяне борошно. Можна використовувати як житнє, так і цільнозернове. Все ретельно перемішуємо. Повинна вийти консистенція густої сметани.
5. Накриваємо банку кількома шарами марлі, закріплюємо гумкою і ставимо в темне тепле місце на добу.
6. Через день закваска повинна почати пузиритися. Додаємо туди ще 4 столові ложки борошна і теплої води, поки консистенція не буде схожа на густу сметану. Знову накриваємо марлею і відправляємо бродити на добу.
7. Знову робимо «підживлення» закваски. Так само додаємо 4 столові ложки житнього борошна і теплу воду. Все добре перемішуємо. Накриваємо марлею, закріплюємо гумкою і ставимо банку в тепле темне місце на ще один день.
8. Закваска готова. Можемо починати готує квас. Подаємо напій до столу охолодженим. Приємного апетиту!
Закваска для квасу з хмелем в домашніх умовах
Для приготування нам знадобиться хміль, вода, картопля, мед і житнє борошно. Спочатку готується вода їх хмелю до якої потім додається мед. Через дві доби до неї відправляється картоплю і борошно. Інше бродіння займає приблизно добу при кімнатній температурі.
Час готування: 3 дня.
Час приготування: 35 хв.
Порції – 1.
Склад:
- Хміль – 5 гр.
- Вода питна – 1 л
- Картопля – 400-500 гр.
- Мед – 1 ст. л.
- Борошно житнє або цільнозернові – 600-800 гр.
Процес приготування:
1. У каструлю наливаємо літр води і висипаємо хміль. Повністю розтоплюємо його у воді і доводимо до кипіння.
2. Даємо воді покипіти 2-3 хвилини і знімаємо каструлю з вогню. Залишаємо, поки вода повністю не охолоне.
3. Проціджуємо воду з хмелю через сито.
4. Тепер переливаємо її в окрему ємність, додаємо столову ложку меду і ретельно перемішуємо. Накриваємо все харчовою плівкою і залишаємо на столі при кімнатній температурі на 2 дні.
5. За цей час вода з хмелю повинна була придбати темний насичений колір.
6. Картоплю чистимо, нарізаємо невеликими шматочками і варимо.
7. Залишаємо трохи води і перебиваємо все блендером до отримання пюре.
8. Переливаємо хмільну воду з медом в ємність побільше і додаємо туди гарячу картоплю. Все добре перемішуємо.
9. Далі додаємо житнє або цільнозернове борошно і добре перемішуємо. При необхідності додаємо ще борошна. Консистенція повинна вийде досить густа, схожа на тісто для оладок.
10. Накриваємо закваску бавовняним рушником і залишаємо на добу при кімнатній температурі.
11. Через цей час вона повинна почати сильно пузиритися, а зверху вийде піна. Закваска готова. Можна приступати до приготування квасу. Подаємо його до столу охолодженим. Приємного апетиту!
Як приготувати закваску для домашнього квасу з сухарів?
Для цього рецепту нам знадобляться житні сухарі, свіжі дріжджі, цукор і гаряча вода. Спочатку хліб підсушується в духовці і складається в банку. Зверху все посипається цукром і заливається окропом. Потім вода остигає і туди додаються розведені дріжджі. Процес бродіння займає добу.
Час готування: 1 день.
Час приготування: 35 хв.
Порції – 1.
Склад:
- Хліб житній – 120 гр.
- Дріжджі свіжі – 15 гр.
- Цукор-пісок – 4 ст. л.
- Вода питна – 2.5-3 л
Процес приготування:
1. Житній хліб нарізаємо на невеликі шматочки і кладемо їх на деко. Розігріваємо духовку до 180оС і сушимо в ній сухарі приблизно 20 хвилин. Спостерігаємо, щоб вони не підгоріли.
2. Беремо трилітрову банку і на її дно викладаємо готові житні сухарі. Засипаємо все цукром.
3. Кип’ятимо воду і заливаємо її в банку «по плечики». Даємо їй охолонути.
4. В цей час беремо свіжі дріжджі і розчиняємо їх в ¼ склянки теплої води. Відправляємо їх у банку, коли температура води досягне 30-35 градусів.
5. Накриваємо банку з вмістом кількома шарами марлі і закріплюємо її за допомогою гумки. Залишаємо в темному теплому місці на добу.
6. Через цей час на дні повинна утворитися гуща, яка і виступить в якості закваски. Можемо приступати до приготування квасу. Подаємо його до столу охолодженим. Приємного апетиту!