Грибна ікра з груздів на зиму
Грибна ікра з груздів на зиму є одним з улюблених варіантів закуски в нашій родині. Грибну ікру подають з підсушеним або свіжим хлібом, виглядає це дуже презентабельно і апетитно. Такі бутерброди приваблюють гостей не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і неперевершеним ароматом.
Час готування – 1 ч. 30 хв.
Час приготування – 20 хв.
Порції – 6
Інгредієнти:
- Грузді – 1 кг
- томатна Паста – 1-2 ст. л
- Цибуля ріпчаста великий – 1 шт.
- Масло соняшникове – 100-150 мл
- Перець чорний мелений – за смаком.
- Сіль – за смаком.
Процес приготування:
Крок 1. Грузді ретельно перебираємо, видаляючи попутно смітинки і зіпсовані гриби.
Крок 2. Викладаємо в ємність і заливаємо водою. Вимочуємо протягом доби. Регулярно замінюючи воду. Потім ретельно споліскують гриби. Великі грузді розрізаємо на сегменти.
Крок 3. Перекладаємо в каструлю, заливаємо водою, сиплемо сіль і ставимо на конфорку. Вскипятив, готуємо півгодини при середній температурі. Наприкінці варіння для аромату закидаємо лаврушки і горошини перцю.
Крок 4. Поки варяться гриби, очищаємо цибулю і подрібнюємо його. На сковорідці розігріваємо рослинне масло і припускаємо на ньому подрібнену цибулю.
Крок 5. Грузді проціджуємо через сито, перець виймаємо і лаврушку. Залишаємо на деякий час, щоб позбутися від надлишків води. Грузді прокручуємо через м’ясорубку. Перекручену масу викладаємо в товстостінну каструлю.
Крок 6. Присмачую якісної томатною пастою.
Крок 7. Наливаємо дезодорована олія.
Крок 8. До складових відправляємо засмажку з цибулі, добре перемішуємо і розміщуємо на плиті. Регулярно розмішуючи, обсмажуємо 15 хвилин. В кінці процесу перчимо, балансуємо смак, якщо буде потрібно.
Крок 9. Простерилізовані банки наповнюємо гарячої ікрою і загвинчуємо стерилізованими закрутками. Охолоджуємо під шубою з ковдр. Після чого прибираємо в місце з зимової консервацією.
Крок 10. Використовуємо закрутку як намазки. Приємного апетиту!