Пончики – 10 рецептів приготування в домашніх умовах з покроковими фото

Як спекти смачні пончики на кефірі

Коли хочеться поласувати свіжою випічкою, але немає бажання поратися на кухні, саме час згадати про пончики. Тісто для них готуємо на кефірі без дріжджів, а це значить, що заміс буде швидким, расстойки не знадобиться, і самі пончики будуть повітряними. Ідеально, якщо кефір встиг постояти якийсь час, і його термін придатності вже наближається до кінця – вироби будуть особливо пористими і ніжними. Для смаження не шкодуємо масла: якщо пончики будуть вільно «плавати» в сковорідці, їх форма не порушиться, а підйом тесту буде рівномірним.

Час приготування: 40 хв.

Час приготування: 20 хв.

Порцій – 6.

Інгредієнти:

  • Кефір – 250 гр.
  • Яйце – 1 шт.
  • Цукор-пісок – 5 ст. л.
  • Масло рослинне для тіста – 3 ст. л.
  • Сіль – щіпка.
  • Ванілін – щіпка.
  • Сода – ½ ч. л.
  • Борошно – 2,5-3 склянки
  • Масло рослинне – для смаження.
  • цукрова Пудра – для посипання.

Процес приготування:

1. У миску кладемо кефір, розбиваємо яйце, додаємо цукровий пісок, сіль і соду. Віночком змішуємо всі разом до однорідності.

2. В отриману рідку суміш вливаємо олію без запаху. Знову перемішуємо вінчиком.

3. Просіваємо борошно і додаємо її в миску до кефірної суміші. Борошно вводити краще частинами, після кожного додавання вимішуючи ложкою.

4. Коли маса стане досить густий, переходимо на замішування руками. В залежності від характеристик конкретної борошна, для отримання тіста її може знадобитися трохи більше або менше, ніж зазначено в рецепті. Орієнтуємося на підсумкову консистенцію, яка повинна бути м’якою, податливою, ні в якому разі не крутий.

5. Отримане тісто розкочуємо качалкою на присипаної борошном робочій поверхні. Товщина розкочування – сім-вісім міліметрів. Вирізаємо кола за допомогою спеціальної форми або простого склянки. В центрі робимо отвори меншого розміру. Зручно використовувати для цієї мети маленьку пластикову кришку від пляшки.

6. У глибокій сковороді розігріваємо олію в такій кількості, щоб воно покривало дно шаром у два-три сантиметри. У кипляче масло викладаємо кільця з тіста так, щоб вони розташовувалися вільно і не деформували один одного. При обсмажуванні тісто буде збільшуватися в об’ємі. Обсмажуємо пампушки без кришки з кожного боку до рум’яної скоринки. Температура плити – середня.

7. До речі, вирізані маленькі гуртки також можна обсмажити, як і кільця – таке розмаїття форм випічки зазвичай подобається дітям.

8. Після обсмажування викладаємо гарячі пончики на паперовий рушник, щоб воно ввібрало зайве масло. Обсушені вироби перекладаємо на сервірувальне блюдо і рясно посипаємо їх цукровою пудрою через ситечко – так посипання буде виглядати делікатніше і розподілиться рівномірно.

9. Подаємо пончики теплими – так м’якуш проявляє всю свою м’якість і ніздрюватого, а скориночка зберігає хрусткі властивості.

Приємного апетиту!