Сирний сир в домашніх умовах – 8 рецептів приготування з покроковими фото

Сирний сир – смачний і корисний продукт, який легко можна приготувати в домашніх умовах на основі будь-яких молочних продуктів – сметани, молока або кефіру. Також сирний сир можна готувати як солений, так і для використання в десертах – все залежить тільки від переваг і цілей кулінара!

Сирний сир з кефіру в домашніх умовах

Максимально простий рецепт приготування смачного сирного сиру з нейтральним смаком. У подальшому до нього можна додавати будь-які інгредієнти для посилення аромату і смакових відчуттів – спеції, ароматні трави або гострий перець.

Інгредієнти на
2 порц.

  • Кефір 900 гр. 2.5% або 3,2%

Процес приготування:

  1. Як приготувати сирний сир в домашніх умовах? Кефір кладуть в морозилку, краще на добу, а потім виймають із холодильника.
  2. В сито кладуть декілька шарів марлі, а зверху розподіляють кефір і знову накривають ще шарами марлі.
  3. Продукт залишають при кімнатній температурі на кілька годин, підставивши знизу якусь глибоку посуд, щоб туди стікала відокремилася сироватка.
  4. Через зазначений час в ситі залишиться густий і м’який крем-сир, жирність якого при виготовленні з 2,5-процентного кефіру складе 9,5% на 100 гр. продукту.
  5. Крем-сир доводять до смаку, додаючи різні інгредієнти – гострі, солоні або солодкі, а сироватку можна використовувати для приготування млинців.