Варення-пятихвилинка з жимолості на зиму – 8 рецептів з фото покроково

Густе варення з жимолості з пектином

Жимолость сама по собі ягода, багата на пектин. Однак щоб не піддавати сировину тривалій термічній обробці, доводиться додавати загущають речовини ззовні, наприклад пектин. Варення на пектині має консистенцію м’якого желе. Пектин краще працює в кислому середовищі, тому варення додамо трохи лимонної кислоти.

Час готування: 5 годин.

Порцій: 5.

Склад:

  • Жимолость – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 1,4 кг;
  • Пектин – 20 г;
  • Кислота лимонна – 0,3 ч. л.

Процес приготування:

1. Жимолость перебрати від сміття і листочків, викинути побиті, гнилі і сухі ягоди. Сировина промити під струменем прохолодної води, відкинути на сито і дати рідини стекти.

2. Підготовлені ягоди покласти в товстостінну каструлю і щедро пересипати цукровим піском, залишивши 2 ст. л. на додавання пектину. Прибрати каструлю з жимолостю в холодне місце на 4 години, дочекатися, поки ягоди пустять сік. Не забувати періодично перемішувати, щоб ягоди рівномірно покривалися сиропом.

3. Пектин відміряти в окрему миску, додати цукор і добре перемішати, щоб потім в гарячій масі він не застиг суцільним липким грудкою.

4. Каструлю з ягодами поставити на повільний вогонь і дочекатися нагрівання маси. Вона не повинна закипіти. Всипають, безперервно помішуючи ложкою суміш пектину з цукром, дати закипіти. Додати лимонну кислоту і розмішати, знімаючи піну. Після закипання варити ласощі ще 5 хв.

5. Ще гаряче-п’ятихвилинку відразу ж розлити по заздалегідь підготовленим і простерилизованным скляним банкам. Герметично закрити банки стерильними кришками. Після охолодження прибрати заготовки для зберігання льоху на полиці.

6. Вживати готове варення з сиром, млинцями, оладками або сирниками.

Приємного апетиту!