Виноградний сік на зиму – 6 рецептів в домашніх умовах з покроковими фото

Виноградний сік, заготовлений в домашніх умовах, вигідно відрізняється від пакетованого великою кількістю корисних речовин і насиченим смаком. До того ж при його приготуванні можна варіювати кількість цукру, і тим самим зберегти на зиму сік саме такого смаку, як хочеться.

Виноградний сік без стерилізації на зиму в домашніх умовах

Виноградний сік можна готувати з будь-яких сортів винограду, враховуючи солодкість самих ягід. Готується корисний і ароматний напій швидко, його не обов’язково стерилізувати, а зберігатися в прохолодному місці він може до року.

Інгредієнти на
10 л.

  • Виноград 10 кг
  • Вода 1 л
  • Цукор-пісок 200 гр.

Процес приготування:

  1. Як заготовити виноградний сік на зиму в домашніх умовах? Виноград перебрати, щоб при приготуванні соку в нього не потрапили зіпсовані ягоди, інакше напій не буде зберігатися і придбає згодом неприємний смак і запах.
  2. Зняти виноград з гілочок і подрібнити будь-яким доступним способом: на м’ясорубці або через блендер.
  3. Масу процідити через друшляк, а макуха віджати через марлю. Мезгу (віджимання винограду) залити водою з розрахунку 1 л води на 10 кг кісточок, перемішати і ще раз віджати.
  4. Зібраний сік готувати на маленькому вогні 15 хвилин, не допускаючи кипіння, інакше корисні речовини можуть зруйнуватися.
  5. Залишити сік на 1 годину, щоб він відстоявся і придбав чистоту і прозорість, потім знову довести до кипіння і розлити по банках.