Як засолити оселедець в домашніх умовах – 10 швидких і смачних рецептів з фото

Як засолити оселедець в домашніх умовах? Кращі рецепти для виконання кулінарної ідеї ви знайдете в нашій добірці з покроковими рецептами. Готовий продукт вийде дуже апетитним, соковитим і ароматним. Подавайте до столу в якості холодної закуски, додавайте в салати та інші домашні страви. Здивуйте своїх близьких або гостей!

Як швидко засолити оселедець в розсолі шматочками за добу

Пропонуємо варіант засолки оселедця шматочками в пряному розсолі. Цікавий нюанс – додавання лимона. На тлі солі і спецій його цитрусова нотка відмінно освіжає. Щоб не возитися з очищенням оселедця перед вживанням, пропонуємо відразу обробити рибу на філе і порізати його на шматочки – так набагато зручніше.

Інгредієнти на
6 порц.

  • Оселедець 2 шт.
  • Цибуля червона 1 шт.
  • Сіль 1.5 ст. л.
  • Цукор-пісок-1 ст. л.
  • Перець чорний горошок 1 ч. л.
  • Лавровий лист 3 шт.
  • Гірчиця 1 ст. л.
  • Гвоздика 3 шт.
  • Вода ½ л.
  • Лимон 1 шт.

Процес приготування:

  1. Як швидко і смачно засолити оселедець в домашніх умовах? Рибу розморожуємо, ретельно миємо в проточній воді. Відрізаємо голову, розрізаємо черевце і видаляємо всі нутрощі.
  2. Намагаємося прибрати всі темні плівки зсередини, выскабливая їх ножем.
  3. Тушку розкриваємо, укладаємо внутрішньою поверхнею на обробну дошку і притискаємо зверху руками. Тиснемо вагою рук на всю площу риби. Буде чути звук хрускоту кісток – так потім стане простіше відокремити м’якоть.
  4. Перевертаємо оселедець шкірою вниз, піддягаємо ножем скелетну кістку і витягуємо її разом з дрібними кісточками.
  5. Потім піддягаємо шкіру ножем і знімаємо її пластом з філе.
  6. Отримане філе нарізаємо на шматочки потрібного розміру.
  7. Готуємо розсіл. Для цього в каструлю висипаємо вказану кількість солі, цукровий пісок, гвоздику, насіння гірчиці, горошини чорного перцю і лавровий лист. Вливаємо воду. Ставимо на плиту і доводимо до кипіння, варимо п’ять хвилин при низькій температурі плити і знімаємо з плити. Охолоджуємо до кімнатної температури.
  8. Поки розсіл остигає, червоний лук очищаємо, промиваємо його і нарізаємо тонкими півкільцями. Лимон миємо й ріжемо на тонкі півкруги або четвертинки. Кісточки у міру нарізування виймаємо і викидаємо. У скляний або емальований посуд (відмінний варіант – звичайна банку) укладаємо шарами шматочки філе оселедця, червоний цибулю і лимон. Таким чином заповнюємо всю ємність.
  9. Заливаємо оселедець остившім розсолом разом з прянощами. Закриваємо кришкою і прибираємо в холодильник на добу для маринування.
  10. За добу оселедець вже можна подавати на стіл. В розсолі шматочки риби добре зберігаються протягом місяця.

Приємного апетиту!

Як смачно засолити оселедець цілком в розсолі?

Способів засолки оселедця існує величезна безліч. Хтось любить варіанти міцного засолу, комусь до смаку малосольна рибка. Саме таку, слабосолону оселедець пропонуємо приготувати за цим рецептом. Рибна м’якоть виходить дуже ніжною і ароматною за рахунок прянощів. Вживати в їжу таку оселедця можна вже через дванадцять годин після заливки розсолом.

Час готування: 12 годин.

Час приготування: 30 хв.

Порцій – 4.

Склад:

  • Оселедець – 2 шт. середнього розміру.
  • Оцет столовий 9% — 1 ст. л.
  • Вода – 300 мл
  • Сіль – 1 ст. л.
  • Перець чорний горошок – 10 шт.
  • Лавровий лист – 4 шт.
  • Коріандр – 1 ст. л.
  • Масло рослинне – 3 ст. л.

Процес приготування:

1. Оселедець розморожуємо, ретельно миємо в проточній воді і розбираємо. Оскільки солити її будемо цілком, то треба тільки відрізати голову і видалити нутрощі. Приділяємо увагу ретельному очищенню внутрішньої порожнини від чорних плівок – їх треба витягти, щоб уникнути гіркоти.

2. Готуємо розсіл. Для цього в каструлю вливаємо вказану кількість води, доводимо її до кипіння. Додаємо сіль, насіння коріандру, горошини чорного перцю і лаврове листя. Перемішуємо, вливаємо оцет і рослинне масло, після чого відразу знімаємо з плити. Даємо рідини охолонути до кімнатної температури.

3. Укладаємо тушки оселедця в підходящу для маринування посуд. Заливаємо повністю остившім розсолом разом з прянощами. Закриваємо кришкою і прибираємо в холодильник як мінімум на дванадцять годин для маринування.

4. Після закінчення зазначеного часу оселедець вже можна вживати. Дістаємо її з розсолу, очищаємо від кісток і подаємо на стіл.

Приємного апетиту!

Простий і смачний рецепт оселедця сухого посолу без розсолу

Багато господинь вважають за краще солити оселедець самостійно, а не купувати вже готову в магазині. Воно й зрозуміло, адже, приготована вдома, рибка завжди смачніше. Пропонуємо рецепт сухого засолу оселедця. На відміну від соління в розсолі, оселедець виходить більш жирної і насиченою, і чомусь навіть злегка нагадує в’ялену. Вагомий плюс такого методу – швидкість приготування! Підготовлену оселедець потрібно просто обсипати сіллю, покласти в пакет і відправити в холодильник.

Час готування: 24 години.

Час приготування: 15 хв.

Порцій – 4.

Склад:

  • Оселедець – 2 шт. середнього розміру.
  • Сіль – 3 ст. л.
  • Цукор-пісок – 1 ч. л.
  • Перець духмяний горошок – 6 шт.
  • Перець чорний мелений – ½ ч. л.
  • Лавровий лист – 4 шт.

Процес приготування:

1. Оселедець розморожуємо і ретельно миємо в проточній воді. Потрошити оселедець необов’язково. Але, важливо згадати, що якщо оселедець обробити на філе, то просолювання займе набагато менше часу – п’ять-шість годин. Отже, промиту оселедець обсушуємо.

2. Щоб оселедець просолились рівномірно, краще для кожної тушки використовувати окремий пакет. Укладаємо рибу в пакет.

3. В окремій ємності змішуємо сіль з цукровим піском. Отриману суміш висипаємо на оселедець.

4. Слідом додаємо горошини запашного перцю, чорний мелений перець і лаврове листя.

5. Зав’язуємо пакет і енергійно трусить в ньому рибу, щоб спеції розподілилися по всій її поверхні. Відправляємо оселедець в пакеті в холодильник на добу. Після закінчення зазначеного часу дістаємо рибу і пробуємо на смак. Якщо ступінь засолу влаштовує, то дістаємо оселедець, промиваємо від зайвої солі, очищаємо і подаємо на стіл. Якщо хочете більшою мірою засолу, то повертаємо рибу в пакет ще на кілька годин.

Приємного апетиту!

дуже швидко засолити оселедець за 2 години?

Оселедець можна засолити дуже швидко – буквально за один-два години. Рибка добре просочується необхідною кількістю солі і виходить дуже смачною. Конкретний час просолювання залежить від ступеня солоності, яку ви хочете. Якщо любите малосольный варіант, то вже через годину оселедець можна вживати. У випадку, коли необхідно домогтися міцного засолу, потрібно чекати дві години.

Час приготування: 2 години.

Час приготування: 30 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Оселедець – 2 шт. середнього розміру.
  • Сіль велика – 80 гр.
  • Петрушка – для прикраси.

Процес приготування:

1. Оселедець розморожуємо, ретельно миємо в проточній воді. Відрізаємо голову, розрізаємо черевце вздовж і видаляємо всі нутрощі. Обов’язково прибираємо всі темні плівки з внутрішньої порожнини. Тушку розкриваємо, кладемо внутрішньою поверхнею вниз і притискаємо зверху долонями. Тиснемо вагою рук на всю поверхню риби, щоб кістки відійшли від м’якоті. Потім пласт перевертаємо і виймаємо хребетну кістку разом з прилеглими дрібними кісточками. Далі знімаємо шкіру. Підготовлене філе викладаємо на плоску тарілку.

2. Укладене філе посипаємо сіллю. Важливо використовувати тільки велику. Дрібна швидкорозчинна, а також йодована може дати непередбачуваний результат.

3. Перевертаємо філе іншою стороною і також посипаємо сіллю.

4. Герметично закриваємо філе з сіллю харчовою плівкою, щільно обертаючи рибу разом з тарілкою. Прибираємо в холодильник для просолювання.

5. Отже, якщо хочете слабосолону оселедець, то дістаємо рибку через годину. Якщо потрібний середній посол – через півтори години. Міцний посол займе дві години. Після того, як дістали оселедець з холодильника, промиваємо під проточною холодною водою від надлишку солі.

6. Укладаємо промите філе на паперові рушники і добре обсушуємо з обох сторін, щоб видалити вологу після промивання.

7. Викладаємо готову оселедець на сервірувальну тарілку, прикрашаємо зеленню і подаємо на стіл.

Приємного апетиту!

Як засолити оселедець в пряному розсолі в домашніх умовах?

Рецепт для тих, хто любить не просто солону, а ароматну пряну оселедець. Щедро використовуємо спеції, щоб риба просочилася ароматами і придбала насичений смак. Прянощі підібрані так, що разом складають гармонійну комбінацію як між собою, так і з рибкою.

Час готування: 72 години.

Час приготування: 35 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Оселедець – 2 шт. середнього розміру.
  • Гірчиця – 1 ст. л.
  • Коріандр – 1 ч. л.
  • Сіль – 5 ст. л.
  • Цукор-пісок – 1 ст. л.
  • Перець чорний горошок – 10 шт.
  • Лавровий лист – 5 шт.
  • Гвоздика – 3 шт.
  • Насіння кропу – 1 ч. л.
  • Зелень – для прикраси.
  • цибуля Ріпчаста – для прикраси.

Процес приготування:

1. Оселедець розморожуємо, ретельно миємо в проточній воді. Видалити нутрощі у риби при такому методі засолювання необов’язково. Промиту оселедець обсушуємо і обмазуємо гірчицею. Поки буде готуватися і остигати розсіл, рибка просочиться ароматним соусом.

2. Готуємо і відміряємо всі необхідні прянощі.

3. Готуємо розсіл. Для цього в каструлю кладемо один літр води. Додаємо підготовлені спеції, а також сіль та цукровий пісок. Ставимо каструлю на плиту і доводимо вміст до кипіння, варимо пару хвилин при низькій температурі плити. Потім знімаємо розсіл з плити і охолодити до кімнатної температури.

4. Оселедець у гірчиці кладемо в скляний, емальований або пластиковий посуд. Заливаємо приготовленим розсолом розсолом і закриваємо кришкою. Прибираємо в холодильник на три доби. Періодично за цей час варто перевертати тушки для рівномірного просолювання.

5. Після закінчення зазначеного часу дістаємо оселедець з розсолу і очищаємо від нутрощів, кісток і шкіри. Отримане філе розрізаємо на шматочки.

6. Укладаємо шматочки філе на сервірувальну тарілку, прикрашаємо кільцями ріпчастої цибулі, зеленню і подаємо до столу.

Приємного апетиту!

Як швидко і смачно засолити оселедець з цибулею?

Оселедець і цибулю – завжди відмінна комбінація. Соковиті гострі шматочки цибулі відмінно підкреслюють ніжну м’якоть солоної риби. Пропонуємо засолити оселедець відразу разом з цибулею, затока обидва інгредієнта маринадом. Тушку будемо обробляти на невеликі шматочки – так риба просолится набагато швидше.

Час готування: 12 годин.

Час приготування: 35 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Оселедець – 3 шт. середнього розміру.
  • цибуля Ріпчаста – 2 шт. середнього розміру.
  • Коріандр – 1 ч. л.
  • Сіль – 2 ч. л.
  • Цукор-пісок – ½ ч. л.
  • Оцет – 4 ст. л.
  • Суміш перців горошком – 1 ч. л.
  • Вода – 1 склянка

Процес приготування:

1. Оселедець розморожуємо і ретельно промиваємо в проточній воді. Видаляємо голову, хвіст, плавники і нутрощі, в тому числі і всі темні плівки – вони можуть гірчити в готовому продукті. Витягуємо з оселедця кістки і дрібні кісточки, знімаємо шкіру.

2. Готуємо розсіл. Для цього в каструлю наливаємо вказану кількість води. Додаємо сіль та цукровий пісок. Ставимо каструлю на плиту і доводимо маринад до кипіння. Варимо одну хвилину при низькій температурі плити. Потім знімаємо розсіл з плити, вливаємо оцет, перемішуємо і охолоджуємо до кімнатної температури.

3. Підготовлене філе оселедця нарізаємо невеликими поперечними шматочками. Як варіант, можна порізати тушку випотрошеної риби невеликими відрізками разом зі скелетом: часу на просолювання потрібно більше, але робота по обробці оселедця будуть менше

4. Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, промиваємо та нарізаємо тонкими напівпрозорими півкільцями.

5. Готуємо скляний, емальований або пластиковий посуд. Відмінний варіант – скляна банка. Вкладаємо в неї підготовлені шматочки філе, перекладаючи їх нарізаною цибулею, а також коріандром і горошинками перців. Потім заливаємо оселедець приготовленим розсолом, маринадом. Закриваємо кришкою і відправляємо в холодильник на дванадцять годин. Після закінчення зазначеного часу риба буде готова до вживання.

Приємного апетиту!

Дуже простий рецепт засолки оселедця з оцтом в домашніх умовах

Супер-простий рецепт засолки оселедця! По-перше, обробка риби зведена до мінімуму – її потрібно просто вимити і випатрати. По-друге, варити і довго остуджувати маринад не потрібно, оскільки заливку будемо готувати експрес методом прямо «на місці». У даному рецепті використовуємо оцет – він додасть пікантну кислинку і забезпечить щільність рибної м’якоті. Як пряного компонента додаємо хмелі-сунелі.

Час готування: 24 години.

Час приготування: 35 хв.

Порцій: 2.

Склад:

  • Оселедець – 1 шт. середнього розміру.
  • Хмелі-сунелі – 1 ч. л.
  • Петрушка сушена — щіпка.
  • Перець чорний мелений – ½ ч. л.
  • Сіль – 2,5 ст. ложки
  • Цукор-пісок – ½ ч. л.
  • Оцет – 1 ст. л.
  • Вода – 1 л

Процес приготування:

1. Оселедець розморожуємо і ретельно промиваємо. Відрізаємо голову і хвіст з плавниками. Надрізаємо черевце і видаляємо нутрощі. Якщо виявилася ікра, її також можна засолити разом з рибою.

2. Викладаємо підготовлену тушку в миску. Посуд використовуємо скляний, емальований або пластикову.

3. На оселедець висипаємо хмелі-сунелі, чорний мелений перець і сушену петрушку.

4. Далі висипаємо сіль і цукор. Сіль потрібно використовувати тільки велику, оскільки дрібна швидкорозчинна дає непередбачуваний результат.

5. Заливаємо рибу зі спеціями холодною кип’яченою водою. Вливаємо оцет. Закриваємо кришкою, струшуємо для рівномірного розподілу частинок спецій по рідини. Прибираємо в холодильник на добу. Періодично струшуємо посуд з оселедцем, щоб маринування відбувалося рівномірно.

6. Готову рибу дістаємо з маринаду, злегка обсушуємо і нарізаємо шматочками. Подаємо, окропивши оливковою олією і прикрасивши кільцями ріпчастої цибулі.

Приємного апетиту!

Як засолити оселедця в олії в домашніх умовах?

Засолена в маслі, оселедець значно відрізняється від розсільної. Її м’якоть виходить набагато жирніше, помітно ніжніше і насиченішим. Така рибка ідеальна для бутербродів і в якості закуски. Щоб розбавити жирність, разом з оселедцем закладаємо шматочки цибулі і моркви, а також спеції. Вони додадуть нотки свіжості і пікантності.

Час готування: 24 години.

Час приготування: 25 хв.

Порцій: 4.

Склад:

  • Оселедець – 1 шт. середнього розміру.
  • Цибуля ріпчаста – 1 шт. середнього розміру.
  • Морква – 1 шт. невеликого розміру.
  • Перець чорний горошок – ½ ч. л.
  • Сіль – 2 ст. л.
  • Цукор-пісок – ½ ч. л.
  • Гірчиця – 1 ч. л.
  • Масло рослинне – 150-200 мл

Процес приготування:

1. Оселедець розморожуємо, промиваємо. Відрізаємо голову і хвіст з плавниками. Надрізаємо черевце і вичищаємо нутрощі з внутрішньої порожнини. Чорні плівки обов’язково видаляємо.

2. Видаляємо хребетну кістку і дрібні кісточки. Знімаємо шкіру. Отримане філе нарізаємо на невеликі шматочки.

3. Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, промиваємо, обсушуємо й нарізаємо тонкими полукружиями.

4. Моркву чистимо, миємо й розрізаємо на тонкі поперечні кружечки.

5. У миску викладаємо на дно нарізану ріпчасту цибулю. На нього – гуртки моркви. Поверх висипаємо насіння гірчиці і горошини чорного перцю.

6. На сформовану підкладку з овочів і спецій викладаємо шматочки філе щільно один до одного.

7. Далі на покладену оселедець рівномірно висипаємо сіль і цукор. Сіль потрібно використовувати тільки велику, оскільки дрібна швидкорозчинна дає непередбачуваний результат.

8. Тепер заливаємо рибу олією. Закриваємо щільно кришкою і добре струшуємо, щоб масло і спеції розподілилися по всіх шматочках риби і овочів. Прибираємо в холодильник на добу. Періодично струшуємо посуд, щоб маринування оселедця відбувалося рівномірно.

9. Готова риба виходить соковитою і ніжною. Якщо оселедець в такому маринаді здається занадто жирної, то можна злегка обсушити шматочки. Надлишок жиру піде з поверхні, а рибні волокна залишаться такими ж соковитими.

Приємного апетиту!

Покроковий рецепт домашньої засолювання донський оселедця

Донська оселедець цінна своїми смаковими характеристиками. Її м’якоть жирна і дуже ніжна. Таку рибу коптять, в’ялять, солять різними способами. У даному рецепті розглянемо найпростіший метод засолювання – непотрошеные тушки заливаються холодною сольовим розчином. Спосіб приготування риби елементарний, але чудово проявляє натуральний смак донський оселедця.

Час готування: 72 години.

Час приготування: 35 хв.

Порцій: 8.

Склад:

  • Оселедець – 2 кг
  • Вода – 5 л
  • Сіль крупна для розсолу – 500 гр.
  • Сіль крупна для обсипання – 80-100 гр.

Процес приготування:

1. Оселедець ретельно промиваємо. Потрошити її не потрібно. Але перед засолкою додатково рекомендуємо засипати сіль у зябра. Викладаємо підготовлені тушки в скляний або емальований посуд. Якщо залишилася сіль, висипаємо її на рибу.

2. Для приготування розсолу воду змішуємо з вказаною кількістю крупної солі і добре перемішуємо – кристали повинні розчинитися. Отриманий розчин добре охолоджуємо. Заливаємо їм підготовлену рибу.

3. Закриваємо кришкою або накриваємо дерев’яною дошкою, зверху покласти вантаж. Важливо, щоб риба була повністю занурена в розсіл. Прибираємо рибу в розсолі на холод на три доби для просолювання.

4. Після закінчення часу просолювання дістаємо рибу і злегка обполіскуємо.

5. Укладаємо солону оселедець в пакети на зберігання і прибираємо в холодильник або морозилку.

6. Очищаємо оселедець без шкіри і кісток, нарізаємо шматочками і подаємо до столу. Така солона оселедець відмінно зберігається в морозилці, якщо ви не збираєтеся її вживати найближчим часом.

Приємного апетиту!

Швидкий і простий рецепт солоного оселедця в банку

Пропонуємо дуже простий і швидкий спосіб засолювання оселедця в скляній банці. Готуємо розсіл з прянощами, готуємо рибку. Укладаємо її по банкам і заливаємо розсолом розсолом – готово! Найскладніше – це почекати дві доби, поки рибка повністю просолится.

Час готування: 48 години.

Час приготування: 25 хв.

Порцій: 8.

Інгредієнти:

  • Оселедець – 2 кг
  • Вода – 1,5 л
  • Оцет – 2 ст. л.
  • Сіль велика – 7,5 ст. л..
  • Цукор-пісок – 3,5 ст. л.
  • Лавровий лист – 4 шт.
  • Перець чорний горошок – 1 ст. л.
  • Коріандр – 1 ст. л.

Процес приготування:

1. Для економії часу починаємо приготування з розсолу, оскільки він потребує час на охолодження. У каструлю наливаємо воду в зазначеній кількості, додаємо сіль та цукровий пісок, горошини чорного перцю, коріандр і лаврове листя. Доводимо все разом до кипіння, варимо пару хвилин і знімаємо з плити. Вливаємо оцет, перемішуємо і даємо повністю охолонути.

2. Готуємо банки і кришки для оселедця. Бажано, щоб тара з широкою шийкою – так буде простіше закладати та виймати потім рибні тушки. Обполіскуємо банки і кришки окропом, обсушуємо.

3. Оселедець ретельно промиваємо. Зрізаємо голови, надрізаємо черевце. Видаляємо нутрощі і всі внутрішні плівки. Ще раз промиваємо і обсушуємо.

4. Укладаємо тушки в банки. Робимо це досить щільно, розміщуючи оселедець по колу тари. Заливаємо рибу остившім розсолом, закриваємо кришкою і ставимо в холодильник на дві доби. Після закінчення зазначеного часу рибка буде готова до вживання. Зберігати таку оселедець рекомендується не більше місяця.

Приємного апетиту!