Густий джем з вишні на зиму – 8 простих рецептів з покроковими фото

Простий і смачний рецепт варення з вишні з пектином

Для стабілізації джему в даному рецепті використовується пектин, який є натуральним речовиною, що міститься в багатьох фруктах і ягодах. Саме за його желюючий властивості, пектин часто використовується при приготуванні джемів, конфітюрів, желе, зефіру та мармеладу з пастилою.

Час готування: 36 ч.

Час приготування: 1 ч. 20 хв.

Порцій: 4.

Склад:

  • Вишня – 1 кг
  • Цукор – 1 кг
  • Пектин – 9 гр.

Процес приготування:

1. Промийте вишню під проточною водою, видаліть у ягід плодоніжки і кісточки. Кісточки видаліть над тарілкою, так як при цьому процесі виділяється сік, який нам стане в нагоді при приготуванні варення.

2. Перекладіть підготовлену вишню в каструлю або таз, влийте сік, який зібрали у процесі видалення кісточок і всипте цукор, відклавши від необхідного кілограма 2 ст. л. Перемішувати не потрібно, цукор просто повинен покривати ягоди зверху. Поставте ємність з ягодами і цукром в прохолодне місце на ніч. За цей час вишня пустить сік.

3. На наступний день добре перемішайте всі інгредієнти і поставте на плиту, включивши слабкий вогонь. Нам необхідно, щоб цукор повільно розчинився. Коли при перемішуванні не буде видно крупинок цукру, збільшіть вогонь і варіть джем 20 хвилин, не забуваючи перемішувати і знімати піну. Вимкніть вогонь і залиште джем стояти до наступного дня.

4. На наступний день нам необхідно ввести пектин і проварити джем не більше 3 хвилин. Пектин – це універсальний помічник у приготуванні джемів і конфітюрів. Він має гелеобразующими і стабілізуючими властивостями, є загусником і вологоутримуючий агент. При приготуванні джему слід керуватися кількістю пектину вказаним у рецепті і не збільшувати його, так як в малих кількостях він згущує суміші, а у великих желирует. При купівлі пектину звертайте увагу, що написано на упаковці, так як існує велика кількість різноманітних пектинів (яблучний, цитрусовий, NH й інші) і всі вони володіють різними властивостями. Самим універсальним і часто зустрічається у продажу є яблучний пектин, але і він ділиться на пектин для зефіру і пектин для джему та варення.

5. Перш ніж ввести пектин в ягідну масу його необхідно підготувати. Якщо всипати порошок в ягоди, то у вас вийде густий клубок, розмішати який ви не зможете. Існує кілька способів підготовки пектину. У першому випадку ви повинні змішати цукор, який був заздалегідь відкладений з пектином, і розвести їх в невеликій кількості сиропу, що утворився при варінні ягід. У другому випадку пектин розчиняється в окропі і при необхідності пробивається блендером. Співвідношення пектину і води при цьому 1 до 12. Ви можете скористатися будь-яким з цих варіантів. Коли пектин буде підготовлений, прогрійте джем до 50-60°С і тільки після цього тонкою цівкою введіть його в ягідну масу. При цьому помішуйте джем. Проваріть практично готовий джем не більше 3 хвилин.

6. Готовий вишневий джем розлийте по стерилізованим банкам і щільно закрийте кришками. Джеми приготовані при використанні пектину краще зберігати у невеликих банках, у прохолодному місці.

Приємного апетиту!