Компот з вишні на 3-х літрову банку на зиму — це справжня знахідка для тих, хто не має поняття, куди прилаштувати вишню. Адже на приготування такого напою йде не тільки мінімум інгредієнтів, але й часу. А універсальність вишні дозволяє поєднувати її з іншими ягодами і фруктами, отримуючи тим самим так званий компот-асорті.
Компот з вишні з кісточками на 3-х літрову банку
Для того щоб ваш компот вийшов смачним, вам достатньо вчасно зібрати врожай ароматною вишні. І вам зовсім необов’язково витрачати час на видалення кісточок з ягід, що для багатьох буде перевагою.
Інгредієнти на
10 порц.
- Вишня 500 гр.
- Цукор-пісок 150 гр.
- Вода 2.5 л.
Процес приготування:
- Як заготовити компот з вишні на 3 літрову банку на зиму? Так як витягати з вишні кісточки не збираємося, просто видаляємо плодоніжки і потім добре вимиваємо вишню у великій кількості води.
- Далі перш ніж перейдемо до наступного етапу приготування, обов’язково простерилизуем банки. Робити це можна будь-яким зручним для вас способом. За підготовленим банкам розкладаємо промиту вишню.
- Поверх ягід насипаємо цукор. На 500 г вишень для трилітрової банки достатньо 150 грам цукрового піску.
- Банку разом з усім вмістом наповнюємо окропом і накриваємо простерилізованій кришкою. Приготування компоту можна вважати завершеним. Закатані банки перевертаємо догори дном і накриваємо кришкою, щоб вони остужались.
- Готовий компот зберігаємо в темному і прохолодному місці без доступу прямих сонячних променів.
Бажаємо приємного апетиту!
Смачний вишневий компот без стерилізації на 3-х літрову банку
Компот з вишні можна готувати на зиму навіть без стерилізації, завдяки чому в ньому зберігаються ще більше різних корисних вітамінів і елементів. А ягоди відмінно збережуть свій зовнішній вигляд і виглядають цілком як свіжі. Насолоджуйтеся процесом приготування, щоб потім насолоджуватися смачним напоєм.
Час приготування: 50 хв.
Час приготування:15 хв.
Порцій – 10.
Склад:
- Вишня – 500 гр.
- Цукор-пісок – 300 гр.
- Вода – 2,5 л
Процес приготування:
1. Дуже ретельно перебираємо і вимиваємо всю вишню, разом з тим видаляючи плодоніжки.
2. Банку також не забуваємо промити і висушити.
3. Наповнюємо вишнею 1/3 частину від всього обсягу банки.
4. Буквально відразу ж все заливаємо окропом і зверху накриваємо кришкою, не влаштовуючи її. Залишаємо вишню настоюватися протягом 10 хвилин.
5. По закінченню цього часу переливаємо вишневий морс в емальовану каструлю, додаємо цукровий пісок і добре розмішуємо. Кип’ятимо цукровий сироп на невеликому вогні приблизно п’ять хвилин. Потім повертаємо його до вишням і закатуємо залізною кришкою.
6. Перш ніж відправити компот на зберігання або ж продегустувати, банку потрібно перевернути догори дном і протримати під ковдрою протягом 12 годин.
Бажаємо приємного апетиту!
Компот з вишні і смородини в банках на зиму
Додавання чорної смородини в компот впливає не тільки на його смак з ароматом, а також забарвлює цукровий сироп в насичений темний відтінок, який відразу ж притягує на себе безліч поглядів.
Час готування: 100 хв.
Час приготування:20 хв.
Порцій – 8-10.
Склад:
- Вишня – 350 гр.
- чорна Смородина – 350 гр.
- Цукор-пісок – 2 ст.
- Кислота лимонна – 1 ч. л.
- Сіль – 1 ч. л.
- Вода – 2,5 л
Процес приготування:
1. Відміряємо необхідне для приготування компоту кількість чорної смородини і вишні.
2. В таз з теплою водою додаємо чайну ложку солі і опускаємо ягоди вишні. Нам знадобиться 1,5 години, щоб все сміття і черв’ячки могли спливти. Потім воду зливаємо, а ягода ретельно промиваємо.
3. Паралельно з цим швидко промиваємо ягоди чорної смородини, намагаючись їх не пошкодити механічними рухами. Після кип’ятимо в каструлі воду і бланшируем чорну смородину протягом 20 хвилин.
4. Також бланшируем і вишню. Після чого відразу ж підготовленими ягодами наповнюємо трилітрову банку і засипаємо лимонну кислоту.
5. Підготовчі етапи позаду, залишається приготувати цукровий сироп. У воду додаємо необхідну кількість цукру, розмішуємо і відправляємо нагріватися на невеликому вогні. Доводимо рідину до кипіння, періодично помішуючи сироп, і продовжуємо кип’ятити до повного розчинення кристалів цукру.
6. Заливаємо однорідним цукровим сиропом ягоди і накриваємо кришкою.
7. Після чого банку перевертаємо і залишаємо в такому положенні під ковдрою приблизно на одну ніч, щоб компот міг рівномірно остигати.
8. Через цей час ваш компот готовий. Розливайте по склянках і насолоджуйтеся його свіжістю.
Бажаємо приємного апетиту!
Компот з вишні і малини в банку на 3 літри
Для любителів солодких напоїв рекомендуємо придивитися до такої ягоді, як малина. Вона допоможе збалансувати кислинку вишні і створити неповторний аромат.
Час приготування: 40 хв.
Час приготування:20 хв.
Порцій – 8-10.
Склад:
- Вишня – 500 гр.
- Цукор-пісок – 150 гр.
- Вода – 2,5 л
Процес приготування:
1. Найпростіше вишню промити, якщо попередньо замочити її в холодній воді приблизно на 15-20 хвилин. Весь пісок і бруд точно відлипнуть. А ягоди малини теж бажано ретельно перебрати і промити перед самим процесом приготування компоту.
2. У підготовлені банки викладаємо спочатку вишню.
3. Слідом додаємо малину і цукровий пісок.
4. Наступним кроком вливаємо в банку окріп таким чином, щоб він повністю покривав ягоди. Прикриваємо банки металевими кришками і залишаємо настоюватися 10 хвилин.
5. Потім переливаємо весь сироп в глибоку каструлю і доливаємо необхідну кількість воду, після чого відправляємо морс кип’ятитися на великому вогні. Через п’ять хвилин гарячим морсом заливаємо ягоди.
6. Всі банки закорковуємо спеціальними простерилизованными кришками.
7. Потім перевернуті банки виставляємо щільно один до одного і накриваємо товстою ковдрою. Це необхідно для поступового охолодження компоту.
8. На наступний день перевіряємо банки і переносимо в місце для зберігання. На цьому процес приготування компоту завершений.
Бажаємо приємного апетиту!
Як заготовити вишневий компот з яблук на зиму?
Вибір яблук безпосередньо позначиться на смакових якостях вишневого компоту, якщо повністю не змінить його смак. Орієнтуйтеся на ваші уподобання і сміливо експериментуйте, щоб в зимовий час згадати смак літа.
Час приготування: 30 хв.
Час приготування: 10 хв.
Порцій – 8.
Склад:
- Вишня – 300 гр.
- Яблуко – 4 шт.
- Цукор-пісок – 100 гр.
- Вода – 2,5 л
Процес приготування:
1. Вишні з кісточками попередньо добре промиваємо і обриваємо всі хвостики. За бажанням можна видалити кісточки.
2. Яблука вимиваємо і нарізаємо шматочками разом з шкіркою.
3. В одну каструлю викладаємо всю підготовлену вишню з яблуками.
4. Весь вміст заливаємо холодною водою.
5. Каструлю з ягодами і яблуками відправляємо нагріватися на тихому вогні, потім доводимо до кипіння і додаємо цукровий пісок. Після чого продовжуємо варити компот протягом п’яти хвилин до повного розчинення кристалів цукру-піску.
6. Виливаємо готовий компот в стерилізовану банку і накриваємо кришкою. У такому вигляді можемо зберігати компот протягом довгого часу.
Бажаємо приємного апетиту!
Простий і смачний компот з вишні і аґрусу на зиму
Одне з найбільш вдалих асорті з доступних і добре поєднуваних між собою ягід. Не сумнівайтеся, що такого вітамінному напою будуть раді не тільки діти, але і дорослі.
Час приготування: 20 хв.
Час приготування:15 хв.
Порцій – 10.
Склад:
- Вишня – 250 гр.
- Аґрус – 200 гр.
- Цукор-пісок – 300 гр.
- Вода – 3 л
Процес приготування:
1. Обриваємо плодоніжки у вишні та аґрусу, після чого ягоди замочуємо в холодній воді, щоб відійшов весь пісок з брудом.
2. Відразу ж стерилізуємо трилітрову банку і наповнюємо підготовленими і обсушеними ягодами.
3. Акуратно заливаємо окріп в банку, наповнену ягодами, і прикриваємо стерилізованими кришками, не влаштовуючи їх.
4. Перелити воду з банки в емальовану каструлю і ставимо на невеликий вогонь. Доводимо рідину до кипіння, потім засипаємо цукровий пісок і продовжуємо проварювати ще протягом п’яти хвилин, поступово збавляючи вогонь.
5. Солодкий окріп знову повертаємо в банку до ягід і закатуємо кришкою.
6. Перш ніж відправити компот на зберігання, банку перевертаємо догори дном і накриваємо товстою ковдрою. У такому вигляді залишаємо остигати банку протягом 24 годин.
7. Наш вишневий компот з аґрусом готовий. Можете спробувати хоч на наступний день або ж залишити на зберігання до холодних часів.
Бажаємо приємного апетиту!
Вишневий компот з лимонною кислотою на 3-х літрову банку
Додавання лимонної кислоти позначиться не тільки на смакових відчуттях, надаючи цукрового сиропу приємної кислинки, але і поліпшить консервуючі властивості заготівлі, запобігши її псування під час зберігання.
Час приготування: 90 хв
Час приготування:35 хв.
Порцій – 10.
Склад:
- Вишня – 1500 гр.
- Кислота лимонна – 0,5 ч. л.
- Цукор-пісок – 20 ст. л.
- Вода – 3 л
Процес приготування:
1. Підготуємо всі необхідні інгредієнти в потрібній кількості. У нашому випадку вишня заморожена, тому ми витягуємо її з морозилки за кілька годин до початку приготування.
2. У великій каструлі доводимо до стану кипіння три літри води, в якій розчиняємо трохи лимонної кислоти.
3. Слідом за лимонною кислотою додаємо цукровий пісок і перемішуємо.
4. Тримаємо каструлю на невеликому вогні до тих пір, поки цукровий пісок повністю не розчиниться.
5. Через 5-10 хвилин опускаємо в гарячу воду ягоди вишні, доводимо до стану кипіння і продовжуємо варити компот протягом 20 хвилин.
6. Можете вибрати один стаканчик ягідного морсу для дегустації, а інший компот перелити в підготовлену трилітрову банку, закатуємо стерилізованої кришкою і залишаємо остуджуватися під теплою ковдрою.
Бажаємо приємного апетиту!
Ароматний компот з вишні з апельсинів для тривалого зберігання
Ніщо так не освіжає як поєднання солодкуватою вишні з цитрусовими. Дуже ароматний, смачний, а головне швидкий у приготуванні компот викличе бажання готувати його знову і знову.
Час приготування: 30 хв.
Час приготування: 15 хв.
Порцій – 10.
Склад:
- Вишня – 450 гр.
- Апельсин – ½ шт.
- Цукор-пісок – 300 гр.
- Вода – 2,5 л
Процес приготування:
1. Переваги даних рецептів в тому, що вам не доведеться приділяти багато часу вишні. Ми тільки видалимо плодоніжки і ретельно промиємо ягоди.
2. Потім швидко підготуємо апельсин. Добре вимиваємо і довільно нарізаємо невеликими шматочками.
3. В простерилізовані банки викладаємо вишню з апельсином. А паралельно з цим приступаємо до варіння цукрового сиропу. У киплячу воду додаємо цукровий пісок і варимо до тих пір, поки кристали цукру не розчиняться.
4. До верху заливаємо гарячим сиропом наші ягоди і фрукти.
5. І наповнені банки закриваємо підготовленими кришками. Потім перевертаємо догори дном і накриваємо теплим рушником або краще ковдрою. У такому вигляді залишаємо їх остигати протягом 12 годин.
6. Через це час переносимо компот в більш темне і прохолодне місце. Якщо ви збираєтеся пити його незабаром, то можна залишити баночку в холодильнику.
Бажаємо приємного апетиту!