Покроковий рецепт приготування краффинов з маком на Великдень
Вам точно захочеться готувати краффины з маком частіше, ніж раз на рік, адже макова начинка розбавить дріжджове здобне тісто вологою текстурою, додасть куличу ніжності і солодощі, зробивши його менш прісним і сухим.
Час приготування: 90 хв
Час приготування:200 хв.
Порцій – 3.
Склад:
- Борошно пшеничне – 700 гр.
- Молоко – 200 мл
- Цукор-пісок – за смаком.
- Дріжджі свіжі – 25 гр.
- Яйце куряче – 2 шт.
- Жовток – 3 шт.
- ванільний Екстракт – 2 ч. л.
- Сіль – 1 щіпка.
- Апельсин – 1 шт.
- Масло вершкове – 50 гр.
- Масло рослинне – 40 мл
Для начинки:
- Мак – 200-300 гр.
- Вода – 700 мл
- Цукор-пісок – за смаком.
- Масло вершкове – 300 гр.
Процес приготування:
1. Незважаючи на те, що макова начинка буде використовуватися ближче до кінця, підготувати мак потрібно заздалегідь. Заливаємо сухий мак водою, щоб вона повністю покривала. Лишаємо в такому вигляді при кімнатній температурі протягом 15-20 хвилин. В цей час видаляємо з поверхні води ложкою все сміття, який спливає.
2. Через 20 хвилин відкидаємо на сито вымокший мак і добре зливаємо всю воду. Після цього мак викладаємо в каструлю.
3. Наповнюємо каструлю з маком водою і ставимо на маленький вогонь доводити до стану кипіння. Обов’язково знімаємо з поверхні піну. Залишаємо варитися мак на невеликому вогні протягом 50-60 хвилин, періодично помішуючи. У разі, якщо вода швидко випаровується, доливаємо ще. Коли мак збільшився в обсязі, пора знімати з плити.
4. Зливаємо зайву рідину і щоб повністю позбутися від зайвої вологи, перекладаємо мак на бавовняну рушник і залишаємо на 20-30 хвилин.
5. Після того, як мак трохи висох, перекладаємо його в окрему ємність, всипаємо цукор, вливаємо трохи ванільного екстракту і збиваємо за допомогою заглибного блендера.
6. У завершенні додаємо вершкове масло вже кімнатної температури, щоб було просто розтерти. Ретельно перемішуємо лопаткою і відставляємо готову начинку в бік. Переходимо до приготування тіста.
7. Підігріваємо молоко, щоб воно стало злегка теплим, додаємо цукор, дріжджі і дуже добре перемішуємо, щоб дріжджі могли рівномірно розійтися.
8. Просіваємо невелику частину борошна, перемішуємо, щоб опара була такою густою і схожою на сметану. Краї ємності з готової опарою затягуємо харчовою плівкою і протикаємо дірку, щоб дати можливість йти вуглекислого газу. Опару залишаємо в теплому місці на 35 хвилин, щоб маса збільшилася в обсязі.
9. Для здобної частини в мисці з’єднуємо яйця, відокремлені жовтки, цукровий пісок, екстракт ванілі, трохи солі, після чого все збиваємо блендером.
10. Тепер для аромату зчищаємо цедру апельсина, дуже дрібно нарізаємо. Апельсин ділимо на дві частини і вичавлюємо сік.
11. Близько 50 мл свіжовичавленого соку вливаємо в здобу, вмішуємо подрібнену апельсинову цедру і добре перемішуємо.
12. До цього моменти перевіряємо опару, вона встигла підійти. Знімаємо плівку, злегка перемішуємо і поступово з’єднуємо з приготовленої здобою, постійно перемішуючи. Просіваємо борошно і приступаємо до вымешиванию тесту. В процесі викладаємо розм’якшене масло, трохи рослинного, що полегшить процес замісу і не дозволить липнути тесту до рук. У завершенні всипаємо борошно. Коли тісто сгустилось, переносимо його на робочу поверхню і розтираємо, перебираємо руками, гарненько стискаємо.
13. Коли тісто змінилося, стало більш еластичним, то можна сформувати єдиний шар. Його перекладаємо в миску, застеляємо харчову плівку і залишаємо отвір. Тісто залишаємо в теплому місці до того моменту, поки воно не примножиться в кілька разів. На це необхідно кілька годин.
14. Через це час вминаем тісто і ділимо на кілька рівних частин, в залежності від бажаної кількості пасок. З кожної ліпимо невеликий шар і накриваємо на 10 хвилин рушником.
15. Після посипаємо робочу поверхню борошном і розкачуємо кожен шар. Тонкий розкатаний пласт тіста змащуємо шаром макової начинки. Залишаємо краю більш вільними і скручуємо в рулетик.
16. Ріжемо готові рулети гострим ножем, не дорізуючи до самого кінця.
17. Паска формується таким чином, як показано на фото.
18. Форми змащуємо будь-яким маслом і присипаємо мінімальною кількістю борошна. У підготовлені форми викладаємо всі паски, накриваємо рушником на 60 хвилин, щоб дати можливість тісту піднятися і стати пишніше. У цей час можна розігріти духовку до 180-200 градусів, щоб відразу відправити форми з пасками.
19. Випікаємо протягом 30-35 хвилин, коригуючи час в залежності від особливостей духовки. Готовність пасок можна перевірити сірником, а також за зовнішнім виглядом. Скоринка помітно потемніє і придбає приємний відтінок. Готові паски остуджуємо, за бажанням посипаємо невеликою кількістю цукрової пудри або покриваємо глазур’ю.
Приємного апетиту!