Квас в домашніх умовах – це легкий і приємний напій, який містить безліч корисних для здоров’я мікроелементів і речовин. Він добре втамовує спрагу, а готувати його можна з різних продуктів – від чорного хліба до вівсяних зерен або рису. Варіювати солодкість напою просто: потрібно лише додавати кількість цукру, виходячи з власних уподобань.
Як приготувати смачний домашній квас з чорного хліба?
Домашній квас – корисний і простий напій, в якому завдяки хлібної основі є безліч вітамінів групи В. Такий квас робиться легко з невеликого набору продуктів. Від кількості доданого родзинок залежить ступінь газированности напою.
Інгредієнти на
8 порц.
- Вода-3 л
- Чорний житній хліб 250 гр.
- Цукор-пісок 5 ст. л.
- Родзинки 10 шт.
- Сухі дріжджі 1 ч. л.
Процес приготування:
- Як приготувати квас в домашніх умовах? Хліб нарізаємо брусочками по 3-5 см в довжину і підсушуємо на деку в духовці.
- Воду кип’ятимо, остуджуємо до 30-35 градусів, а потім всипаємо хліб в банку і заливаємо теплою водою.
- Всипаємо в ємність з водою і хлібом цукор, розмішуємо. Для прискорення процесу бродіння додаємо в банку дріжджі і родзинки.
- Ємність накрити марлею і залишити для бродіння на 2-3 доби.
- Квас процідити . Домашній квас зберігати в прохолодному місці, подавати у високих склянках.
Домашній квас без дріжджів на 3-літрову банку
Квас з хліба можна готувати без додавання дріжджів. У такому разі для активізації процесу бродіння важливо взяти теплу кип’ячену воду і ягоди родзинок. Регулювати солодкість напою можна і після його приготування, проте цукор обов’язковий для приготування домашнього квасу без дріжджів.
Час готування:4 дні 30 хв.
Час приготування: 20 хв.
Порцій – 8.
Склад:
- Хліб житній – 250 гр.
- Цукор-пісок – 180 гр.
- Родзинки – 20 гр.
- Вода – 2,5 л
Процес приготування:
1. Воду закип’ятити і потім поставити остигати до 35 градусів.
2. Хліб нарізати на невеликі шматочки і підсушити в духовці протягом 10-15 хвилин.
3. У воді розчинити цукор-пісок.
4. На дно 3-літрової банки укласти підсушений хліб і залити його солодкою кип’яченою водою, яка обов’язково повинна бути теплою, щоб процес бродіння запустився. Важливо не заповнювати банку водою до країв, тому що в процесі приготування квас буде підніматися вгору ємності.
5. У банку покласти родзинки, який допомагає бродінню і робить напій більш газованим. Закрити ємність марлею і щільно зав’язати. Залишити для бродіння на добу або двоє при кімнатній температурі. Коли процес бродіння активізується, напій потрібно тримати в теплому місці ще 2 дні. Потім квас потрібно процідити і довести до смаку за допомогою нової порції цукру.
6. Квас переливаємо в підготовлені пластикові пляшки, в кожну з яких краще покласти по кілька ягід родзинок. Зберігати напій краще в прохолодному місці.
Покроковий рецепт приготування квасу на сухих дріжджах
Домашній квас, як найкращий напій для літа, із чорного хліба без дріжджів вимагає більше часу для бродіння в порівнянні з квасом на дріжджах, але виходить сильним, з насиченим смаком і красивим кольором. Для квасу обов’язково додається непромытый родзинки, що містить на поверхні дикі дріжджі і добре підсушений в духовці або на сковороді чорний хліб.
Час приготування: 5-6 діб.
Час приготування: 30 хвилин.
Порції: 3 л.
Склад:
- Хліб житній – 250 гр.
- Родзинки – 20 гр.
- Цукор – 180 гр.
- Вода – 2.5 л.
Процес приготування:
Крок 1. Невеликими кубиками нарізати шматок будь-якого житнього хліба і добре підсушити в духовці протягом 15 хвилин при 180°С. Хліб повинен підрум’янитися, але не підгоріти.
Крок 2. У каструлі закип’ятити чисту воду для квасу. Розчинити в ній цукор і охолодити до теплого стану (приблизно до 30°С).
Крок 3. В чисту банку пересипати підсушений чорний хліб, додати непромытый родзинки і залити теплим розчином цукру, заповнивши банку не до самого верху.
Крок 4. Банку прикрити марлевою серветкою, зафіксувавши її гумкою. Потім поставити на 2-3 дні в будь тепле місце, наприклад, на сонячне підвіконня.
Крок 5. За цей час дикі дріжджі родзинок почнуть «працювати», покриються дрібними пухирцями повітря, а шматочки чорного хліба почнуть підніматися догори. Після початку бродіння квас залишити в тому ж місці ще на 2 дні.
Крок 6. Після закінчення часу бродіння (4-5 днів) квас процідити через складену в кілька шарів марлю. Залишився чорний хліб можна поставити в холодильник і використовувати як закваску для більш швидкого приготування наступної порції квасу.
Крок 7. Квас перелити в пляшки, в кожну додати по 5-6 штук так само непромитого родзинок, закрити кришками пляшки і залишити в теплі ще на 6 годин, щоб він вийшов більш газованим.
Крок 8. Приготований домашній квас з чорного хліба без дріжджів охолодити протягом години і подати до столу. Приємного апетиту!
Як самостійно зробити квас з житнього борошна в домашніх умовах?
Для приготування домашнього квасу з житнім борошном можна використовувати пряні трави: не тільки м’яту, але і листя естрагону або гілочки розмарину. Смак буде більш насиченим, а аромат – яскравим і незвичайним.
Час готування: 4 дні 2 години.
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 8.
Інгредієнти:
- Солод житній мелений – 1 склянка
- Борошно житнє – 1 склянка
- Вода питна – 3,2 л
- дріжджова Закваска – 1 ч. л.
- М’ята суха – 1 жменя.
- Родзинки – 10 шт.
Для закваски:
- Вода – 1 склянка
- Борошно пшеничне – 3-4 ст. л.
- Дріжджі свіжі – 5 гр.
Процес приготування:
1. Для закваски потрібно змішати склянку теплої води з борошном, поки не вийде рідке млинцеве тісто і додати в нього дріжджі. Залишити закваску на пару годин в кімнаті. Залишки невикористаної закваски можна тримати в холодному місці протягом двох тижнів.
2. Помістити В ємність житнє борошно з солодом і залити 1 л окропу. Ретельно перемішати. Перекласти масу у посуд з глини або чавуну з щільно кришкою і тримати в духовці, розігрітій до 100-120 градусів, приблизно 5-6 годин.
3. Дістати з духовки готове сусло для квасу і остудити до 40 градусів, потім налити в нього 1 л теплої води і додати закваску. Залишити для бродіння квас на добу.
4. Через 24 години з початку бродіння долийте в ємність 1 л холодної води. М’яту заваріть окропом і залиште настоюватися на 15-20 хвилин. Влийте в квас м’ятний настій і родзинки.
5. Через кілька годин спробуйте квас і процідіть його, розлив по пляшках. Залиште пляшки з напоєм в прохолодному місці дозрівати приблизно на 2-3 дні. Осад від приготованого напою залиште для наступної порції квасу.
Духмяний квас з вівса з медом і родзинками в домашніх умовах
Вівсяний квас готується просто і легко, але його якість залежить від якості інгредієнтів, і особливо від вівсяних зерен. Якщо під час приготування напою використовувати пряні трави – м’яту, естрагон або розмарин – квас виходить більш насиченим і смачним.
Час готування: 8 днів.
Час приготування: 10 хв.
Порцій – 12.
Склад:
- Вода питна – 5,5 л
- Овес – 400 гр.
- Мед – 6-8 ст. л.
- Ізюм – 100-120 гр.
Процес приготування:
1. Зерно вівса промити і скласти в ємність для приготування квасу, додати туди мед.
2. Залити вівса з медом чистою питною водою, гарненько розмішати, щоб мед розчинився.
3. Накрити банку марлею і залишити в теплому місці на 3-4 дні. Перший отриманий квас злити.
4. В банку з вівсом додати ще меду, родзинки і нову порцію води, все перемішати і залишити ще на 3-4 дні.
5. Готовий квас розлити по пляшках і зберігати в прохолодному місці. Подавати охолодженим.
Простий і смачний рецепт домашнього квасу з квасного сусла
Готувати квас з використанням квасного сусла просто, потрібно мінімум інгредієнтів і добу, щоб напій заграв. Залишки квасу можна використовувати для приготування наступної порції напою.
Час приготування: 20 годин.
Час приготування: 10 хв.
Порцій – 12.
Склад:
- Вода – 3 л
- Квасне сусло (концентрат) – 5 ст. л.
- Цукор-пісок – 1 склянка
- Дріжджі свіжі – 4 гр.
Процес приготування:
1. В скляну ємність налити воду і залишити в теплому місці, щоб вона нагрілася.
2. Ввести в підігріту воду концентрат квасного сусла і розмішати.
3. Всипати у воду з суслом цукор, розчинити його у воді.
4. Дріжджі розвести в теплій, злегка підсолодженої води, потім влити їх в ємність для приготування напою.
5. Поставити банку в тепле місце на 18-20 годин, щоб почався процес бродіння. Через зазначений час квас потрібно процідити і розлити по пляшках для зберігання. Залишок використовувати при приготуванні нової порції квасу.
Класичний рецепт домашнього квасу з родзинками і чорним хлібом
Класичний рецепт домашнього квасу, для якого потрібно чорний хліб, цукор і дріжджі. Після доби бродіння квас дозріває в пляшках, куди додається родзинки. Виходить смачний і легкий домашній квас, який добре втамовує спрагу в спеку.
Час готування: 1 доба.
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 8.
Склад:
- Вода питна – 3 л
- Хліб житній – 400 гр.
- Дріжджі сухі – 1 ч. л.
- Цукор-пісок – 80 гр.
- Родзинки – 1 жменя.
Процес приготування:
1. Хліб нарізати на невеликі брусочки і підсушити його в духовці при температурі 180 градусів. Важливо, щоб хлібні скибочки не підгоріли, інакше напій буде гірчити.
2. Закип’ятити воду, додати туди потрібну кількість цукру і розчинити його. Залишити воду остуджуватися до 35 градусів.
3. У склянці розчинити дріжджі в невеликій кількості теплої води з цукром.
4. У ємність з водою покласти підсушений чорний хліб, додати туди ж розчинені у склянці з водою дріжджі. Перемішати вміст ємності з напоєм. Робити це потрібно акуратно, щоб хліб не перетворився у кашу. Закрити банку марлею і залишити на добу в теплі.
5. В пляшки для зберігання квасу розкласти по 10 родзинок, напій процідити і розлити по пляшках. Готовий квас залишити дозрівати на дві доби в теплі, а після зберігати його в холоді.
Як приготувати смачний і духмяний квас з цикорію?
Квас з цикорію виходить смачним, з легкої квіткової ноткою. Якщо під час приготування квасу продовжити процес бродіння більше зазначеного, напій стане слабоалкогольних.
Час готування: 8 годин.
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 8.
Склад:
- Вода питна – 4,5 л
- Цукор-пісок – 450 гр.
- Кислота лимонна – 1 ч. л.
- Цикорій розчинний в порошку – 2 ст. л.
- Дріжджі сухі – 1,5 ч. л.
Процес приготування:
1. Закип’ятити воду і додати в неї цукор, тримати на невеликому вогні, поки цукор повністю не розчиниться.
2. У ємність додати цикорій і охолодити вміст каструлі до 35 градусів, після чого ввести дріжджі і потрібну кількість лимонної кислоти. Вода обов’язково повинна бути теплою, щоб дріжджі заробили, але не гарячою, інакше процесу бродіння не вийде.
3. Воду з усіма інгредієнтами поставити на 2 години в тепле темне місце. Кожні 30 хвилин содержимые ємності потрібно перемішувати, поки не з’являться ознаки бродіння — піна і шипіння.
4. Квас перелити в чисті сухі пляшки, залишивши осад у каструлі. Пляшки з напоєм залишити на 6 годин в темному теплому місці, щоб квас дійшов до потрібної кондиції.
5. Готовий напій з цикорію зберігати в холоді, подавати у високих склянках, можна додати скибочку лимона.
Корисний квас з буряка в домашніх умовах
Квас з буряка не тільки добре втамовує спрагу, але і є дуже корисним для профілактики гіпертонії. Він очищає судини і насичений залізом, однак його не варто вживати людям з цукровим діабетом і сечокам’яною хворобою.
Час готування: 6 днів.
Час приготування: 20 хв.
Порцій – 8.
Інгредієнти:
- Буряк – 1 кг
- Цукор-пісок – 4 ст. л.
- Вода – 2 л
- підсушений Хліб житній – 4-5 шматків.
Процес приготування:
1. Буряк очистити і натерти на тертці.
2. Помістити натертий овоч в скляну ємність об’ємом 3 л і додати до нього цукор і підсушені шматочки хліба.
3. Залити все чистою питною водою, розмішати, закрити марлею і залишити в темному теплому місці на три дні.
4. Через три дні вміст ємності потрібно процідити, перелити у відповідні пляшки і залишити дозрівати в холодильнику ще на 2-3 дні.
5. Готовий квас подавати холодним. Приємного апетиту!
Як приготувати ніжний і дуже смачний рисовий квас?
Квас з рису має ніжний смак і красивий карамельний відтінок. Він добре вгамовує спрагу в жаркі дні і має бадьорить ефектом. Готується такий квас легко і швидко, а результат сподобається домашнім і друзям.
Час готування: 6 днів.
Час приготування: 30 хв.
Порцій – 8.
Склад:
- Рис – 150 гр.
- Вода – 1,5 л
- Дріжджі сухі – 1 ч. л.
- Родзинки – 50 гр.
- Цукор – 200 гр.
Процес приготування:
1. Рис відварити, а потім дати йому охолонути. Додати до каші столову ложку цукру, дріжджі і родзинки. Перемішати і залишити під плівкою в теплому місці на 1 годину.
2. Перекласти рис з родзинками і дріжджами в скляну ємність.
3. Воду закип’ятити і охолодити до 36-38 градусів.
4. У сковороду насипати цукор і нагрівати його, поки він не почне плавитися і міняти колір. Додати до цукру 50 гр. сирого рису і обсмажувати суміш, поки вона не досягне красивого карамельного відтінку. Покласти суміш у банку для приготування квасу.
5. Влити в ємність теплу кип’ячену воду, закрити марлею і залишити напій бродити 5 днів в теплі.
6. Після квас процідити, перелити в інші чисті пляшки і залишити в холоді ще на добу, щоб напій дозрів. Готовий квас подавати охолодженим. Насолоджуйтесь!