Квас з цикорію в домашніх умовах – 5 рецептів приготування з покроковими фото

Напій вийде смачним і корисним, якщо правильно підібрати інгредієнти для його приготування краще використовувати розчинний цикорій без добавок, лимонну кислоту для швидкого бродіння, родзинки, м’яту або мед – для більш виразного смаку.

Квас з цикорію в домашніх умовах на 5 літрів

У процесі варіння цикорію утворюється піна, яка піднімається і випливає за краї каструлі. Тому необхідно вибирати каструлю побільше і не накривати кришкою.

Інгредієнти на
5 л.

  • Цикорій 2 ст. л.
  • Вода 5 л.
  • Цукор-пісок 400 гр.
  • Сухі дріжджі 1.5 ч. л.
  • Лимонна кислота 1 ч. л.

Процес приготування:

  1. Як приготувати квас з цикорію в домашніх умовах? У велику каструлю наливаємо воду. Включаємо плиту і встановлюємо середній вогонь. Ставимо каструлю з водою на конфорку. Вода повинна закипіти. Тільки після цього додаємо необхідну кількість цукру і цикорію.
  2. Розмішуємо вміст каструлі до однорідності, а потім знову доводимо рідину до кипіння.
  3. Після того, як суміш закипить, починаємо поступово вводити лимонну кислоту. Краще всього це зробити в два заходи, щоб уникнути виходу рідини за краї каструлі, так як при кипінні вода дуже сильно вирує, а при контакті з лимонною кислотою – ще більше.
  4. Вимикаємо плиту і даємо розчину охолонути. Температура рідини повинна досягти позначки 35 градусів, щоб можна було засипати в неї дріжджі. Перемішуємо вміст каструлі до однорідності і залишаємо в спокої на добу. Накриваємо зверху щільною тканиною, наприклад рушником.
  5. Через 24 години квас проціджують через марлю в іншу посудину. Найкраще для цієї мети підійде скляна банка. Охолоджуємо квас і подаємо до столу в склянках.

Приємного апетиту!