Маннік на молоці – 10 рецептів смачного лепешняку з покроковими фото

Маннік на молоці – це дуже ніжна і апетитне частування для всієї родини. Подавайте його на сніданок, до чаю або в якості перекусу. Додатково частування можна полити сметаною або варенням. Для приготування скористайтесь перевіреної кулінарної підбіркою з покроковими фотографіями і докладним описом процесу.

Класичний рецепт лепешняку на молоці в духовці

Класичний манник готується без додавання борошна і включає в себе мінімум інгредієнтів. Скоринка у нього виходить виражено рум’яного кольору, а м’якуш – розсипчастим, пухким і ніжним. Подавати пиріг рекомендуємо в охолодженому вигляді, так як саме холодна випічка виявляє всі вищезгадані якості. В якості прикраси можна присипати поверхню лепешняку цукровою пудрою.

Інгредієнти на
6 порц.

  • Молоко коров’яче 1.5 склянки
  • Манна крупа 1.5 склянки
  • Борошно 2 ст. л.
  • Цукор-пісок-1 склянка
  • Яйце куряче 2 шт.
  • Масло вершкове 50 гр.
  • Розпушувач 10 гр.
  • Сіль 1 щіпка
  • Цукрова пудра для прикраси

Процес приготування:

  1. Як приготувати пишний розсипчастий маннік на молоці в духовці? Манну крупу покласти в миску і заливаємо зазначеною кількістю молока. Перемішуємо і залишаємо на двадцять-тридцять хвилин, щоб манка розм’якшилася.
  2. В окрему миску розбиваємо яйця і висипаємо цукровий пісок і сіль. Збиваємо все разом віночком вручну або міксером. Бажано, щоб всі цукрові кристали розчинилися.
  3. Додаємо в яєчно-цукрову масу розм’якшене вершкове масло і добре розмішуємо.
  4. У розм’якшену манку з молоком висипаємо борошно з розпушувачем.
  5. Слідом викладаємо яєчно-цукрову масу з вершковим маслом. Ретельно збиваємо вінчиком всі разом.
  6. Духовку розігріваємо до температури 180 градусів. Приготоване тісто виливаємо у форму для випічки. Якщо форма силіконова, то змащувати її нічим не потрібно. У випадку з формами з інших матеріалів змащуємо внутрішню поверхню тонким шаром рослинного масла без запаху. Ставимо форму з тестом на середній рівень і випікаємо манник протягом тридцяти п’яти – сорока хвилин. На поверхні повинна з’явитися золотава скоринка. Якщо є сумніви в готовності, перевіряємо дерев’яною шпажкою – вона повинна виходити з лепешняку абсолютно сухою.
  7. Готовий манник дістаємо з духовки і злегка остуджуємо. Витягаємо пиріг з форми і даємо йому повністю охолонути. Перед подачею присипаємо поверхню просіяного цукровою пудрою.

Приємного апетиту!