Мариновані підберезники на зиму – найпопулярніший спосіб консервування цього благородного гриба, при якому зберігається пружна текстура підберезника. Для маринування, по можливості, вибираються молоді гриби, а більш великі нарізаються шматочками, щоб добре промариновались. Маринад і спеції додаються згідно з обраним рецептом.
Мариновані підберезники в банках на зиму
В цьому рецепті маринуємо підберезники гарячим способом, без стерилізації і зі стандартним набором спецій. Розрахунок інгредієнтів наведено на 1 кг відварених підберезників. Цей рецепт вважається класичним і в той же час нескладним.
Інгредієнти на
2 л.
- Підберезники свіжі 1 кг
- Для маринаду:
- Вода 1 л
- Оцет столовий 9% 2 ст. л.
- Цукор-пісок-1 ч. л.
- Сіль 1 ст. л.
- Перець запашний 4 шт.
- Лавровий лист 2 шт.
- Гвоздика 2 шт.
Процес приготування:
- Мариновані підберезники на зиму в банках? Зібрані свіжі підберезники спочатку потрібно ретельно очистити від сміття. Потім гриби добре промити під проточною водою.
- Чисті гриби порізати на половинки або середні шматочки і помістити їх у велику каструлю.
- Грибну нарізку залити холодною водою, додати трохи солі і на великому вогні довести до кипіння.
- Потім зняти з поверхні усю пінку і поварити підберезники на невеликому вогні протягом 20 хвилин. Першу воду після закипання можна злити, але так як гриби благородні, то це не обов’язково.
- Відварені підберезники відкинути на друшляк для повного стікання всієї рідини, і потім гриби обов’язково зважити.
- В окремій каструлі зварити маринад з вказаного в рецепті кількості води, цукру і солі з розрахунку на 1 кг відварених підберезників.
- У киплячий маринад покласти спеції: перець, гвоздику і лаврове листя.
- Потім маринад перекласти відварені підберезники, довести до кипіння і поварити на маленькому вогні протягом 15-20 хвилин.
- До кінця варіння налити в маринад столовий оцет і вогонь відразу вимкнути.
- Заздалегідь будь-яким способом простерилізувати банки і кришки. Зварені в маринаді підберезники розкласти в підготовлені банки і відразу герметично закупорити. Перевірити надійність закачування. Потім банки з грибами поставити на кришки і накрити теплим покривалом на 1 добу. Зберігати цю заготовку потрібно в холодному місці. Через 4 тижні, не раніше, підберезники можна подавати до столу.
Вдалих і смачних заготовок!
Як замаринувати підберезники з оцтом на зиму?
В цьому рецепті вам пропонується приготувати більш гостру закуску, трохи збільшивши кількість оцту в маринаді. Такі підберезники виходять більш міцними і добре зберігаються до 2 років без втрати смакових властивостей. Можна для цієї заготовки використовувати тільки капелюшки грибів, а ніжки залишити для інших страв.
Час готування: 1 годину 10 хвилин.
Час приготування: 15 хвилин.
Порції: 2 л.
Склад:
- Підберезники – 2 кг
Маринад:
- Вода – 1 л
- Оцет 9% – 7 ст. л.
- Цукор – 40 г
- Сіль – 2 ст. л.
- Перець духмяний горошок – 4 шт.
- Перець чорний горошок – 4 шт.
- Лист лавровий – 2 шт.
- Гвоздика – 2 шт.
Процес приготування:
1. Свіжі підберезники ретельно перебрати, почистити і промити під проточною водою. За бажанням великі гриби нарізати шматочками. Потім їх перекласти в глибоку каструлю, залити холодною водою і поставити на великий вогонь.
2. Після закипання видалити з поверхні усю пінку, додати ложку солі і поварити підберезники протягом 30 хвилин на невеликому вогні. Зварені гриби повинні осісти на дно каструлі.
3. Потім їх відкинути на друшляк і добре обполоснути холодною водою.
4. В окремій каструлі зварити маринад з вказаного в рецепті кількості води, солі, цукру і спецій.
5. У киплячий маринад перекласти відварені підберезники, перемішати і поварити їх протягом 15 хвилин від початку кипіння і на невеликому вогні.
6. До кінця варіння налити до грибів сім столових ложок оцту, перемішати і через хвилину вогонь вимкнути. Підберезники разом з маринадом розлити по заздалегідь простерилизованным банкам і відразу закупорити прокип’яченими кришками. Перевірити герметичність закупорки.
7. Банки з грибами поставити на кришки і на добу накрити теплим покривалом. Зберігати заготівлю тільки в прохолодному місці і підберезникам потрібно 3-4 тижні, щоб промариновались.
Вдалих і смачних заготовок!
Мариновані підберезники на зиму без стерилізації
Маринування підберезників без стерилізації передбачає 2-кратну варіння грибів і обов’язкову стерилізацію банок. Така заготівля дуже актуальна для пісного столу, вегетаріанців і просто як закуска до будь-якої страви. Зберігати її треба в прохолодному місці не більше 10 місяців.
Час готування: 1 год 20 хвилин.
Час приготування: 25 хвилин.
Порції: 2.5 л.
Склад:
- Підберезники – 3 кг
Маринад:
- Вода – 1.5 л
- Оцет 70% – 3 ч. л.
- Цукор – 3 ст. л.
- Сіль – 2 ст. л.
- Перець духмяний горошок – 10 шт.
- лавровий Лист – 5 шт.
- Часник – 6 зубчиків
- Лимонна кислота – 1 щіпка.
Процес приготування:
1. Перед маринуванням підберезники переберіть і залиште молоді та міцні екземпляри. Очистіть гриби від лісового сміття.
2. Ножем очистіть ніжки від зовнішнього шару, щоб консервація була більш надійною.
3. Потім підберезники розділіть на капелюшки та ніжки і наріжте дрібними шматочками.
4. Грибну нарізку перекладіть в глибоку каструлю і налийте до них 2 літри звичайної води. Потім насипте щіпку лимонної кислоти, що не дасть підберезникам потемніти під час варіння.
5. Поваріть гриби протягом 10 хвилин від початку кипіння, ретельно знявши всю пінку з поверхні бульйону. Для аромату можна додати одну цибулину і гриби при варінні не забувайте перемішувати.
6. Відварені підберезники відкиньте на друшляк і промийте холодною водою.
7. В окремій каструлі зваріть маринад із вказаного в рецепті кількості води, цукру і солі. У киплячий маринад покладіть лавровий лист, запашний перець і очищені часникові зубки. Потім налийте 70% оцет і маринад перемішайте.
8. Перекладіть в киплячий маринад відварені підберезники і поваріть їх протягом 10 хвилин від початку кипіння і на невеликому вогні. Потім видаліть лавровий лист і поваріть гриби ще 10 хвилин.
9. Гарячі підберезники расфасуйте за заздалегідь простерилизованным банкам.
10. Потім залийте їх маринадом, заповнюючи банки до самого верху. Прокип’яченими кришками банки з грибами щільно закупорьте і перевірте герметичність закупорки. Банки з маринованими підберезники залиште при звичайній домашньої температурі до повного охолодження і перенесіть на зберігання в холодне місце.
Вдалих і смачних заготовок!
Простий рецепт маринованих підберезників з лимонною кислотою
Замаринувати підберезники можна і з лимонною кислотою замість оцту, що зовсім не змінює смак заготівлі та гриби виходять ніжні і менш гострі. Зберігати їх потрібно тільки в холодному місці: підвалі або холодильнику. Технологія приготування не відрізняється від звичайної. До таких підберезникам нерідко додають, для своєрідного аромату, трохи кориці.
Час готування: 1 год.
Час приготування: 20 хвилин.
Порції: 2 л.
Склад:
- Підберезники – 1 кг
Маринад:
- Вода – 1 л
- Лимонна кислота – 4 р.
- Цукор – 1 ст. л.
- Сіль – 1.5 ст. л.
- Перець духмяний горошок – 10 шт.
- Лист лавровий – 3 шт.
- Кориця – 1 ч. л.
Процес приготування:
1. Свіжі підберезники перебираємо, вибираємо для маринування молоді та міцні гриби і очищаємо їх від лісового сміття. Великі плоди розрізаємо на половинки.
2. Потім гриби ретельно промиваємо і відварюємо протягом 10 хвилин в одному літрі підсоленої води. Перетравлювати підберезники небажано, щоб вони не закисли. Відварені гриби відкидаємо на друшляк і промиваємо проточною водою.
3. В окремій каструлі варимо маринад з одного літра чистої води і вказаного в рецепті кількості солі, цукру і спецій. Кип’ятимо маринад 2-3 хвилини.
4. Потім в киплячий маринад перекладаємо відварені підберезники і варимо їх протягом 15 хвилин. До кінця варіння насипаємо розраховане кількість лимонної кислоти, перемішуємо і через 1-2 хвилини вимикаємо вогонь.
5. Потім гриби разом з маринадом розфасовуємо за заздалегідь простерилизованным банкам і щільно закорковуємо кипячеными кришками. Перевіряємо герметичність закупорки. Банки з маринованими підберезники залишаємо на столі до повного охолодження і потім ставимо на зберігання в холодильник. Зберігає цю закуску можна не більше 5 місяців.
Вдалих і смачних заготовок!
Як замаринувати підберезники з часником на зиму?
Грибники не тільки люблять збирати підберезники, але і консрвировать, адже ці гриби не великі і не дрібні, добре зберігають форму і просочуються ароматом спецій і приправ. У цьому рецепті додамо в маринад часник, що додасть підберезникам особливі гостроту і присмак. Маринуємо підберезники без стерилізації і методом дворазової варіння.
Час готування: 1 година 30 хвилин.
Час приготування: 20 хвилин.
Порції: 2 л.
Склад:
- Підберезники – 3 кг
Маринад на 1 літр води:
- Лимонна кислота – 4 р.
- Цукор – 1.5 ст. л.
- Сіль – 1 ст. л.
- Часник – 7 зубков.
- Перець духмяний горошок – 4 шт.
- Перець чорний горошок – 10 шт.
- Лист лавровий – 2 шт.
- Гвоздика – 2 шт.
- Оцет 70% – 1 ч. л.
Процес приготування:
1. Свіжі підберезники ретельно очистити від лісового сміття і помити під проточною водою. Потім гриби нарізати середніми шматочками і відварити протягом 20 хвилин в підсоленій воді.
2. Відварені гриби відкинути через друшляк і промити проточною водою.
3. В іншій каструлі зварити маринад з вказаного в рецепті кількості чистої води, солі та цукру. У киплячий маринад покласти всі спеції і очищені часникові зубки. Відразу потрібно налити чайну ложку оцтової есенції.
4. Потім в киплячий маринад перекласти відварені підберезники і після закипання видалити листи лавра. Поварити підберезники в маринаді протягом 10 хвилин на невеликому вогні.
5. Банки для заготівлі вимити з харчовою содою і простерилізувати будь-яким способом. Кришки прокип’ятити.
6. Потім гриби разом з маринадом розфасувати в підготовлені банки, заповнюючи їх до самого верху і відразу щільно закупорити. Перевірити герметичність закупорки. Банки з маринованими підберезники поставити на кришки і на добу накрити теплим покривалом. Зберігати цю закуску потрібно в холодильнику і не більше 2-3 місяців, так як готували без стерилізації.
Вдалих і смачних заготовок!
Покроковий рецепт приготування маринованих підберезників з цибулею
Найчастіше мариновані підберезники перед подаванням заправляють свіжим цибулею, але можна цибулю і додати в маринад. Іноді додають і моркву. Овочі не тільки красиво виглядають в банку, але і надають грибів особливі аромат і смак. Маринуємо підберезники методом дворазової варіння і без стерилізації.
Час готування: 1 год.
Час приготування: 15 хвилин.
Порції: 1.5 л.
Інгредієнти:
- Підберезники відварені – 1кг.
- Вода – 2 склянки
- Цибуля – 2 шт.
- Цукор – 1ст.л.
- Сіль – 1.5 ст. л.
- Перець духмяний горошок – 10 шт.
- Лавровий лист – 3 шт.
- Гвоздика – за смаком.
- Оцет 9% – 170 мл
Процес приготування:
1. Свіжі підберезники очистіть від лісового сміття і ножем поскобліть ніжки.
2. Потім їх ретельно промийте і наріжте середніми шматочками.
3. Протягом 30 хвилин поваріть підберезники в підсоленій воді, знявши пінку з поверхні бульйону. Відварені підберезники відкиньте на друшляк і промийте холодною водою. При першій варінні можна додати до грибів щіпку лимонної кислоти, щоб вони не потемніли. Відварені гриби зважте.
4. Потім в іншій каструлі зваріть маринад із вказаного в рецепті кількості води, солі та цукру. У киплячий маринад покладіть горошини запашного перцю, лаврові листи і нарізаний на кільця очищений цибулю. Поваріть маринад 2 хвилини.
5. Потім в киплячий маринад налийте столовий оцет і перекладіть відварені підберезники. Варіть гриби в маринаді з цибулею протягом 15 хвилин на невеликому вогні, не забуваючи їх помішувати.
6. Зручним для вас способом стерилізуйте банки і прокип’ятіть кришки. Гарячі підберезники розкладіть по банках разом з цибулею і залийте маринадом. Потім банки щільно закупорьте кришками і перевірте герметичність закупорки. Остудіть банки з грибами в перевернутому вигляді і під теплим покривалом. Зберігайте цю закуску в прохолодному місці.
Вдалих і смачних заготовок!