Простий рецепт муссового торта для початківців
Муссовые торти полюбилися багатьом за їх легкість і тане в роті текстуру. Може здатися, що приготувати такий десерт самостійно в домашніх умовах неможливо. Але це не так. Загалом, технологія приготування такого типу тортів не являє собою нічого складного і цілком може бути виконана на будь домашньої кухні. Головне – дотримуватися пропорції і вибирати якісні інгредієнти. Даний муссовый торт включає в себе бісквітну основу та один повітряний ягідний шар. Покриваємо поверхню глянцевою глазур’ю. Кожен крок детально розписаний в рецепті і супроводжений відповідним фото – все вийде!
Час приготування: 1 година 20 хв. без урахування часу застигання.
Час приготування: 55 хв.
Порцій: 6.
Склад:
- Яйця – 3 шт.
- Цукор-пісок – 120 гр.
- Борошно пшеничне – 160 гр.
- Розпушувач – 1 ч. л.
- Ягоди – 350 гр.
- Цукор-пісок для ягідного мусу – 100 гр.
- Білки яєць – 2 шт.
- Вершки 30-33% для ягідного мусу – 200 гр.
- Желатин швидкорозчинний для ягідного мусу – 10 гр.
- Вершки 30-33% для глазурі – 100 мл
- Шоколад – 100 гр.
- Желатин швидкорозчинний для глазурі – 10 гр.
- масло – для змазування форми.
Процес приготування:
1. Яйця розбиваємо в об’ємну миску і починаємо їх збивати міксером на низькій швидкості, поступово нарощуючи обороти. Працюємо кілька хвилин, поки яєчна піна не стане біліти і не придбає більше щільності.
2. Висипаємо в яєчну масу цукровий пісок і продовжуємо збивати, поки цукрові кристали не розчиняться, а сама маса не стане ще пишніше і щільніше.
3. В окремій ємності змішуємо борошно з розпушувачем і просіваємо цю суміш. Додаємо її до яєчно-цукрової маси і акуратно перемішуємо лопаткою. Виходить однорідне тісто середньої густоти.
4. Готуємо форму для випічки. Рекомендуємо використовувати саме розбірний варіант – так зручніше. Дно застеляємо вирізаним гуртком промасленого пергаменту, а внутрішню поверхню бортиків змащуємо тонким шаром вершкового масла.
5. Виливаємо приготоване бісквітне тісто у форму і ставимо її на середній рівень попередньо розігрітій до 180 градусів духовці. Випікаємо тридцять хвилин. Після закінчення цього часу перевіряємо готовність бісквіта сірником або зубочисткою. Якщо паличка виходить сухою, виріб готовий і його можна діставати з духовки. Даємо коржу охолонути, а потім витягуємо його з форми.
6. Желатин висипаємо в невелику ємність і заливаємо його 50 мл холодної води. Перемішуємо і залишаємо для набухання на п’ятнадцять хвилин.
7. Промиті і обсушені ягоди поміщаємо в каструлю і засипаємо половиною від зазначеного обсягу цукрового піску. Ставимо ємність на плиту і при постійному помішуванні доводимо вміст до кипіння. Варимо ягоди в цукровому сиропі протягом п’яти-семи хвилин, після чого за допомогою заглибного блендера перетворюємо їх в пюре. Працюємо блендером прямо у каструлі.
8. Даємо приготованого пюре охолонути орієнтовно до 60 градусів і викладаємо до нього набряклий швидкорозчинний желатин. Перемішуємо все разом, поки желатин не розчиниться.
9. В окремій мисці збиваємо охолоджені вершки до м’яких пишної піни. Коли настане момент витягування піків, збивання припиняємо, щоб вершки не розшарувалася.
10. Збиті вершки додаємо в ягідне пюре з желатином і акуратно перемішуємо до однорідності.
11. В окремій ємності збиваємо яєчні білки до стійкої піни. Потім висипаємо в піну залишився кількість цукрового піску і продовжуємо працювати міксером, поки цукрові кристали повністю не розчиняться.
12. Вмішуємо білковий крем ягідно-вершкову масу, акуратно перемішуємо всі разом лопаткою.
13. У остиглого бісквіта зрізаємо верхівку – як правило, вона піднімається при випічці, а нам потрібен абсолютно рівний бісквітний шар в готовому торті.
14. Також обрізаємо жорсткі краю по колу. При обрізанні враховуємо, що розмір залишився кола бісквіта повинен співпадати з діаметром форми для складання торта.
15. Укладаємо обрізаний бісквіт у відповідну форму. Зверху виливаємо приготовану ягідну масу. Вирівнюємо поверхню. Якщо є бульбашки повітря зверху, можна постукати формою об стіл – зайве повітря вийде. Виймаємо форму з заготівлею торта в холодильник на три-чотири години. Муссовый шар повинен повністю застигнути.
16. Для приготування глазурі у сотейнику розігріваємо до гарячого стану вершки. Опускаємо в них поламані на шматочки шоколад і розмішуємо до повного розчинення.
17. Маса повинна вийти однорідною, без грудочок.
18. Замочуємо швидкорозчинний желатин в 50 мл холодної води на п’ятнадцять хвилин. Після закінчення зазначеного часу викладаємо набряклий желатин до вже трохи охолола шоколадно-вершкову суміш і розмішуємо всі разом до гладкості.
19. Дістаємо з форми заготівлю торта з застиглим муссовым шаром і поміщаємо її на решітку. Знизу не забудьте розмістити широку тарілку для збору стікає глазурі. Шоколадною глазур’ю покриваємо поверхню торта. Можна покрити лише верх, а можна обробити і краю.
20. Якщо залишаємо краю торта без глазурі, то сам контраст ягідного і шарів бісквітного виглядає як прикраса десерту. Після покриття глазур’ю прибираємо торт в холодильник для остаточного охолодження. Коли шоколадне покриття повністю затвердіє, торт вже можна подавати до столу.
21. Зріз порційного шматка виглядає дуже привабливо. Видно повітряна текстура муссового шару і вона дуже вдало поєднується з пористим бісквітом.
Приємного апетиту!