Пожарські котлети – класичний дореволюційний рецепт
В царські часи це чудове блюдо подавали на стіл з картоплею або овочами, приготованими в печі. А зверху котлети поливалися грибним соусом або розтопленим вершковим маслом.
Час готування – 2 ч.
Час приготування – 1 ч. 45 хв.
Кількість порцій: 8-10 штук.
Склад:
- Куряче філе – 400 гр.
- Масло вершкове для фаршу – 100 гр.
- Масло вершкове для обсмажування – 30 гр.
- для фаршу Батон – 100 гр.
- Батон для обвалювання – 200 гр.
- Вершки – 100 мл
- Сіль дрібна – 1 ч. л.
- Перець чорний мелений – ¼ ч. л.
Процес приготування:
1. Для початку размягчим батон. Для цього викладаємо в миску 100 г хлібного м’якушки і заливаємо його вершками. Прибираємо в бік. Решта 200 г нарізаємо невеликими кубиками, висипаємо в тарілку і відставляємо.
2. Тепер беремо куряче філе. Промиваємо під струменем теплої води, просушуємо паперовими рушниками. Кладемо м’ясо на обробну дошку, ріжемо на не дуже великі шматки, а потім дрібно рубаємо кожен з них гострим довгим ножем.
3. Повертаємося до батону. Він вже добре наситився вершками, тепер його можна гарненько розім’яти і додати до філе. Сюди ж викладаємо 100 г вершкового масла, солимо і перчимо інгредієнти.
4. Руками грунтовно перемішуємо продукти в єдину масу. Тепер гарненько відбиваємо фарш: перебрасываем його з однієї руки в іншу і з силою кидає його на стіл або в миску. Це необхідно для того, щоб котлети були пишніше і ніжніше.
5. З готової суміші ліпимо овальні котлети середнього розміру. Щоб вироби були більш соковитими, всередину кожного з них можна додати половину чайної ложки вершкового масла.
6. Тепер нам знадобляться хлібні кубики. Необхідно обваляти кожну котлету в них так, щоб не залишилося зазорів на поверхні. Для того, щоб етап пройшов швидше, необхідно заздалегідь розігріти сковороду на невеликому вогні з 30 г вершкового масла.
7. Тепер викладаємо заготовки на сковороду і обсмажуємо (2 однієї хвилини і 2 хвилини іншою стороною). Поки наші смажаться котлети, включаємо духовку і повертаємо стрілку до позначки 180 градусів.
8. Пожарські котлети практично готові. Викладаємо всі вироби на деко і ставимо в духовку. Збільшуємо температуру і через 15 хвилин подаємо готову страву до столу.
Приємного апетиту!