Сир з козячого молока в домашніх умовах – 7 рецептів приготування з покроковими фото

Сир з козячого молока в домашніх умовах — це унікальний, дуже смачний і корисний продукт. Рецепт приготування сиру з козячого молока прийшов до нас з арабських країн. Також такий сир виготовляли в Малій Азії та Закавказзі. Потім знання про приготуванні сиру прийшло в країни Західної Європи. Блюдо визнано делікатесом, який тепер можна готувати в домашніх умовах.

Як зробити сир з козячого молока в домашніх умовах?

У домашніх умовах можна приготувати сир різної структури – твердий, м’який, пористий, плавлений. Пропонуємо досить трудомісткий спосіб приготування сиру, який можна додавати в піцу і пироги.

Інгредієнти на
1 порц.

  • Молоко козяче 8 л.
  • Закваска ½ гр. термофильная
  • Кальцій хлористий ¼ ч. л.
  • Фермент сухий сичужний 1.3 гр.
  • Вода 30 мл
  • Вода тепла 1 л
  • Сіль за смаком

Процес приготування:

  1. Як приготувати сир з козячого молока в домашніх умовах? Ннам знадобиться велика каструля на 10 літрів. Заливаємо в неї молоко. Ставимо ємність на плиту і підігріваємо рідину до 32 градусів (можна виміряти термометром).
  2. Вимикаємо плиту і додаємо в каструлю закваску. Перемішуємо і чекаємо кілька хвилин, щоб закваска наситилася молоком. Залишаємо суміш на 30 хвилин.
  3. Додаємо до молока кальцій хлористий, перемішуємо інгредієнти. Вливаємо в піалу очищену холодну воду і додаємо в неї фермент. Перемішуємо інгредієнти і вливаємо воду з ферментом в суміш. Знову все перемішуємо і залишаємо на 40-60 хвилин.
  4. За закінчення години розрізаємо сирну масу на кубики (сторона кожного кубика повинна бути дорівнює одному сантиметру). Через 5 хвилин кубики осядуть на дно каструлі. Перемішуємо сирну масу і знову залишаємо на 5 хвилин.
  5. Акуратно перелити сироватку в іншу ємність (1 літр). Сирну масу перемішуємо протягом десяти хвилин. Літр води нагріваємо до 42 градусів. Перелити воду з каструлі до сирної маси і перемішуємо 20 хвилин. При необхідності постійно підігріваємо масу до потрібної температури.
  6. Проціджуємо сирну масу з допомогою сита. Дно форми для пресування маси застеляємо лавсановій тканиною і викладаємо на неї сирне зерно. Накриваємо його тканиною і кришкою. Ставимо на кришку важку тару. Залишаємо масу на півгодини.
  7. Повторюємо процедуру і залишаємо масу на годину під пресом. Потім цей крок потрібно знову повторити і дати масі постояти пару годин. Врахуйте, що ємність, яку ви використовуєте як преса, повинна бути важче самої сирної маси спочатку в 2 рази, потім на 3, а на останньому етапі – у 4 рази. На четвертому етапі ставимо на кришку прес вагою 4 кілограми і залишаємо заготовку на добу.
  8. Через 24 години дістаємо головку сиру і гарненько посипаємо її сіллю з усіх боків. Загортаємо сир в тканину і знову відправляємо в форму. Залишаємо на добу в умовах кімнатної температури.
  9. Для наступного кроку нам знадобиться дренажний килимок. Викладаємо на нього головку сиру і залишаємо в такому положенні на 3-4 дні, перевертаючи два рази в день.
  10. Запаковуємо сир в термозбіжний пакет і зберігаємо в холодильнику 45-60 днів до повного дозрівання.

Приємного апетиту!