Торт «Трухлявий пень» — десерт, який став дуже популярний через свого незвичайного смаку і вигляду. Темные коржі, секрет кольори яких криється в додаванні варення зі смородини або чорниці, велика кількість сметани, схожість з реальним пнем надихають кулінарів на деякі зміни класичного рецепту вироби.
Класичний рецепт торта «Трухлявий пень» в домашніх умовах
З радянських часів рецепт торта практично не змінився: ідеальне поєднання сметани, варення і сухофруктів, темний колір і ніжний смак.
Інгредієнти на
1 порц.
- Борошно 1.5 склянки
- Яйце куряче 3 шт.
- Цукор-пісок 130 гр. буряковий цукор
- Сода харчова 1 ч. л.
- Оцет яблучний 6% 1 ст. л.
- Сметана 25% 200 мл
- Згущене молоко 100 гр.
- Варення 100 гр. абрикосове
- Сухофрукти 150 гр. (курага, родзинки)
- Для крему:
- Цукор-пісок 130 гр.
- Сметана 25% 500 мл
- Шоколад 200 гр.
- Лимон 1 шт.
- Масло вершкове 1 ст. л.
Процес приготування:
- Як приготувати торт «Трухлявий пень» за класичним рецептом в домашніх умовах? Курагу і родзинки висипаємо в миску з гарячою водою.
- В окремому посуді збиваємо яйця міксером до повітряної піни. Засипаємо в суміш цукор і знову збиваємо, поки маса не побіліє і не збільшиться в об’ємі.
- Додаємо варення, згущене молоко і сметану. Перемішуємо і акуратно збиваємо міксером до однорідності.
- Гасимо соду в склянці за допомогою оцту і виливаємо в миску з тестом.
- Висипаємо борошно (просіваємо заздалегідь). Перемішуємо. Збиваємо тісто міксером до однорідності. Залишаємо на 5 хвилин.
- Ставимо друшляк в раковину. Висипаємо родзинки і курагу. Чекаємо, поки стече вода. Дрібно нарізаємо сухофрукти. Пересипаємо в тісто і перемішуємо.
- Розстилаємо пергаментний папір на деко і акуратно виливаємо суміш. Рівномірно розподіляємо її.
- Включаємо духовку розігріваємо при 180 градусах. Відправляємо деко з тестом всередину і випікаємо 20 хвилин (градус збільшуємо).
- Щоб приготувати крем, беремо сметану, виливаємо її в миску і збиваємо міксером. Додаємо цукор і знову збиваємо до однорідності 2-3 хвилини.
- Виливаємо заздалегідь вичавлений лимонний сік в крем. Збиваємо міксером.
- Дістаємо корж і даємо йому охолонути кілька хвилин.
- Розстилаємо на робочій поверхні злегка вологе рушник (за допомогою дерев’яних лопаток).
- Прибираємо пергамент і розкладаємо корж. Скручуємо його в рулет. Чекаємо 15-20 хвилин. Розкручуємо і вирішуємо, якої висоти буде майбутній «пень» (10, 15 або 20 см). Відміряємо потрібну відстань на коржі лінійкою. Робимо розмітку з двох сторін по горизонталі.
- Нарізаємо корж на смуги. Залишки подрібнюємо руками або блендером, додаємо сметанную суміш і перемішуємо до однорідності. Залишаємо на деякий час.
- Змащуємо кремом коржі і чекаємо пару хвилин. Потім промазуємо їх другим шаром крему.
- Звертаємо перший корж в рулет, ставимо на блюдо, заздалегідь підготовлене для торта. Поливаємо його зверху і промазуємо кремом боки. Другий смугою загорнути рулет. Намагаємося тісно притискати її, щоб конструкція не розвалилася.
- Те ж саме робимо і з третьою смугою. Тримаємо кожен шар по декілька хвилин для кращого прилипання. Залишаємо заготовку на 10 хвилин.
- Краю останнього шару змащуємо сумішшю із залишків коржа. Закріплюємо місця, які погано «склеїлися», і заповнюємо порожнечі торта зверху.
- Частина суміші з крихти переносимо на блюдо і починаємо формувати «стовбур» торта і його «корінь». Верх виробу просочуємо кремом.
- Збираємо крем і кремову крихту по краях страви і надаємо торту завершений вигляд. Розтоплюємо масло і шоколад. Перемішуємо інгредієнти і прикрашаємо торт глазур’ю.
- Недбало наносимо суміш на торт, створюючи ефект старої кори дерева. «Коріння» промазуємо чайною ложкою, щоб форма стала химерною.
- Набираємо на край столової ложки глазур і формуємо верхівку «пня»: знімаємо суміш ножем, щоб лінії були неакуратними.
- Посипаємо верх і боки торта тертим шоколадом. Через 1-2 години подаємо до столу.

Приємного апетиту!