Варення-пятихвилинка з жимолості на зиму – 8 рецептів з фото покроково

Варення-п’ятихвилинка з жимолості на зиму готується дуже швидко (весь процес активної участі не займає зазвичай більше півгодини), інгредієнтів використовується небагато. В результаті виходить дуже корисна заготівля, зберігає всі свої цінні природні властивості.

Простий і смачний рецепт на зиму

Простіше варення-п’ятихвилинки з жимолості може бути тільки заморозка, однак морожені ягоди не подаси до оладок або млинчиків. Тому завжди добре мати в запасі пару банок готового запашного варення з ягід жимолості.

Час приготування: 25 хв.

Порцій: 1.

Інгредієнти на
1 порц.

  • Жимолость 200 гр.
  • Цукор-пісок 100 гр.

Процес приготування:

  1. Як заготовити варення-п’ятихвилинку з жимолості на зиму? Стиглі ягоди жимолості обробити: вибрати з них усе сміття, сухі листочки, живці та гілочки, викинути пригнічені, покльовані та підсушені ягоди, а також перезрілі і зелені, якщо такі є.
  2. Відважити потрібну кількість ягід і перекласти в друшляк. Акуратно промити жимолость під струменем проточної води. Для більшої кількості заготовок можна взяти в кілька разів більше ягід і цукру, дотримуючись при цьому пропорції 2 до 1. Проте за один раз не рекомендується варити більше 1,5 кг ягід в одній каструлі.
  3. Викласти ягоди жимолості в сотейник або товстостінну каструлю (в ній краще розподіляється жар від плити), додати цукровий пісок.
  4. Встановити каструлю на плиту, на мінімальний вогонь і, акуратно помішуючи, знімаючи піну ложкою, довести до кипіння. Обов’язково проводити по дну каструлі дерев’яною лопаткою, знімаючи суміш цукру і ягідного соку, щоб вона не подгорала.
  5. Після закипання, варити варення з жимолості ще 5 хв. Заздалегідь промити банки і кришки в содовому розчині, обполоснути. Банки простерилізувати над парою або в мультиварці, кришки прокип’ятити 5 хв. і дати стекти воді. Розкласти кипляче варення по скляній тарі, закатати банки або закрутити максимально щільно за допомогою гвинтових кришок. Перевернути банки з ласощами догори дном, укутати в стару ковдру і дати дійти до кімнатної температури.
  6. Перенести готовий продукт, в комору або льох, залишити зберігатися близько 1 року при низькій температурі. Використовувати варення-п’ятихвилинку з жимолості як начинку для вареників, пиріжків, як добавку до кондитерських виробів.

Приємного апетиту!

Густе варення з желатином

Рецепт дозволить приготувати смачний густий джем без часового уварювання ягід, адже від цього вони втрачають свій природний аромат, колір і смак. До того ж, желатин не можна довго кип’ятити, він починає втрачати свої властивості.

Час готування: 8 годин.

Порцій: 1.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 0,5 кг;
  • Цукровий пісок – 350 г;
  • Вода – 70 г;
  • Желатин порошковий – 10 р.

Процес приготування:

1. Зібрати або придбати ягоди жимолості, стежити, щоб до здоровим ягодам не потрапили биті або зіпсовані. Все сміття прибрати.

2. Висипати жимолость широкий друшляк і добре промити під струменем проточної води. Залишити на 10 хв. постояти в друшляку, щоб позбавитися від зайвої води. Можна розсипати ягоди на сухому рушник, щоб воно ввібрало залишки вологи. Підготовлену жимолость покласти в каструлю, всипати туди ж цукровий пісок і залишити постояти в холодильнику всю ніч, щоб вона пустила сік. Кілька разів відкривати холодильник і перемішувати вміст каструлі.

3. Вранці каструлю з ягодами, цукром і соком поставити на повільний вогонь, варити, помішуючи і знімаючи піну, до повного розчинення кристалів цукру.

4. Попередньо залити гранульований желатин водою, перемішати і дати час добре набрякнути.

5. Після набухання, желатинову масу додати в масу в каструлі, ретельно розмішати до розчинення і варити ще 5 хв.

6. Скляні банки і кришки вимити з содою, сполоснути. Поставити банки в холодну духовку догори дном і встановити температуру 120 градусів. Залишити там тару на 15 хв. Кришки прокип’ятити протягом 1 хв. і обсушити. Гаряче желе розлити по банках.

7. Герметично закрутити банки з десертом стерильними кришками і перевернути догори дном, залишити до охолодження.

8. Готове желе намазувати на батон, додати до сиру або використовувати як начинку для млинців.

Приємного апетиту!

П’ятихвилинка з жимолості з агар-агаром

Із застосуванням агар-агару можна приготувати не тільки пружний домашній зефір, але і зварити смачне варення з жимолості на швидку руку. Агар-агар – майже універсальний гелеобразователь, завдяки якому ваша заготовка не буде розтікатися.

Час готування: 4 години.

Порцій: 6.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1,5 кг;
  • Цукровий пісок – 1,5 кг;
  • Агар-агар – 2 ч. л.;
  • Вода – 50 мл

Процес приготування:

1. З жимолості прибрати гілочки і листочки, засохлі, підгнилі та биті ягоди. Промити сировину, попередньо помістивши в друшляк, в холодній воді. Дати постояти протягом 5-10 хв, щоб пішла зайва волога.

2. Засипати ягоди жимолості в каструлю з товстим дном і стінками, в якій згодом буде варитися заготовка. Додати цукор, перемішати. Поставити каструлю з заготівлею в холодильник на 3-4 години, щоб жимолость пустила сік, якийй розтопить всі кристали цукру.

3. Після закінчення зазначеного часу, пробити масу в каструлі заглибним блендером до однорідного стану, а потім протерти через сито, щоб позбутися від макухи.

4. Агар-агар всипати в каструлю, залити його окропом і добре перемішати до розчинення. Поставити каструлю з ягідним пюре на середній вогонь, довести до кипіння, постійно знімаючи піну. Зменшити вогонь до мінімуму і, безперервно заважаючи масу, ввести в варення тонкою цівкою суміш води і агар-агару. Варити протягом 5 хв.

5. Розлити готове гаряче варення-п’ятихвилинку по стерильним банкам і закатати кришками, які попередньо прокип’ятити. Заготовки остудити і відправити на зберігання в льох або холодильник, використовувати в міру потреби.

Приємного апетиту!

Густе варення з жимолості з пектином

Жимолость сама по собі ягода, багата на пектин. Однак щоб не піддавати сировину тривалій термічній обробці, доводиться додавати загущають речовини ззовні, наприклад пектин. Варення на пектині має консистенцію м’якого желе. Пектин краще працює в кислому середовищі, тому варення додамо трохи лимонної кислоти.

Час готування: 5 годин.

Порцій: 5.

Склад:

  • Жимолость – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 1,4 кг;
  • Пектин – 20 г;
  • Кислота лимонна – 0,3 ч. л.

Процес приготування:

1. Жимолость перебрати від сміття і листочків, викинути побиті, гнилі і сухі ягоди. Сировина промити під струменем прохолодної води, відкинути на сито і дати рідини стекти.

2. Підготовлені ягоди покласти в товстостінну каструлю і щедро пересипати цукровим піском, залишивши 2 ст. л. на додавання пектину. Прибрати каструлю з жимолостю в холодне місце на 4 години, дочекатися, поки ягоди пустять сік. Не забувати періодично перемішувати, щоб ягоди рівномірно покривалися сиропом.

3. Пектин відміряти в окрему миску, додати цукор і добре перемішати, щоб потім в гарячій масі він не застиг суцільним липким грудкою.

4. Каструлю з ягодами поставити на повільний вогонь і дочекатися нагрівання маси. Вона не повинна закипіти. Всипають, безперервно помішуючи ложкою суміш пектину з цукром, дати закипіти. Додати лимонну кислоту і розмішати, знімаючи піну. Після закипання варити ласощі ще 5 хв.

5. Ще гаряче-п’ятихвилинку відразу ж розлити по заздалегідь підготовленим і простерилизованным скляним банкам. Герметично закрити банки стерильними кришками. Після охолодження прибрати заготовки для зберігання льоху на полиці.

6. Вживати готове варення з сиром, млинцями, оладками або сирниками.

Приємного апетиту!

Варення-п’ятихвилинка з жимолості з полуницею

Класичне варення-п’ятихвилинку з жимолості можна розбавити, додавши полуницю. Таку заготовку дуже добре додавати маленьким дітям каші і сирки в якості натурального корисного наповнювача.

Час готування: 6 годин.

Порцій: 9.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Полуниця – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 2,5 кг

Процес приготування:

1. Полуницю і жимолость перебрати, викинути сміття, зняти з полуниці чашолистки. Гнилі, пригнічені і недостиглі ягоди прибрати.

2. Промити ягоди в декількох водах, поки вода не стане чистою. Відкинути полуницю і жимолость на друшляк.

3. Перекласти ягоди в миску або каструлю, пересипати цукром і прибрати в холодильник на 5 годин. За цей час 5 раз перемішати ягоди. Можна додатково пом’яти їх толкушкой для картоплі. Через 5 годин поставити миску з ягідної масою на плиту.

4. Встановити слабкий вогонь, варити ягоди, постійно помішуючи, поки вони не закиплять. За цей час простерилізувати банки з кришками. Після закипання уварювати ягідну масу ще 5 хв.

5. По закінченні варіння можна пробити гарячу масу блендером і відразу ж розлити по підготовленим скляним банкам.

6. Закатати банки або закрутити гвинтовими кришками. Залишити заготовки остигати в перевернутому вигляді під ковдрою близько 1 доби, після чого перемістити в місце тривалого зберігання. Зберігається варення приблизно 1 рік. Як варіант, його можна вживати також як соус до млинців, сирних запіканок або домашнього морозива.

Приємного апетиту!

Варення з жимолості з лимоном

Лимон додають в варення з жимолості з-за його смаку, який розбавляє терпку насолоду ягід. А також з-за його властивості подовжувати термін зберігання варення і служити добрим консервантом. Якщо додати до цього варенню натертий на дрібній тертці невеликий шматочок кореня імбиру, воно стане відмінною заготівлею на сезон застуд.

Час готування: 4 години.

Порцій: 5.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 1,5 кг;
  • Лимон – 0,5 шт.

Процес приготування:

1. Зібрану в сонячну погоду жимолость (ці ягоди можна збирати в дощ) оглянути на предмет пошкоджень комахами і птахами, а також викинути незрілі або сухі ягоди. Промити жимолость, виклавши її в друшляк під струменем проточної води. Дати якийсь час постояти в друшляку, щоб волога пішла.

2. Засипати ягоди жимолості цукровим піском, залишити при кімнатній температурі на 2-3 години, щоб ягоди пустили сік, яким просочиться весь цукор. Кілька разів перемішати суміш за цей час.

3. Лимон очистити з жорсткою щіткою і обдати окропом. Потерти половину лимона разом з цедрою і шкіркою на крупній тертці. Якщо не виходить, шкірку з цедрою можна нарізати тонкими брусочками.

4. Таз з ягодами в сиропі встановити на повільний вогонь, довести до кипіння при постійному помішуванні. Піну, яка при цьому виникає, прибирати, щоб вона не зіпсувала смак готового продукту. Додати м’якоть лимона разом з шкіркою, варити після закипання рівно 5 хв.

5. Розлити варення з простерилизованным банкам і закатати металевими стерильними кришками. Варення остудити в перевернутому догори дном вигляді під теплою ковдрою до кімнатної температури. Унести на зберігання в підвал. Їсти вприкуску з чаєм, додавати у випічку, готувати компоти.

Приємного апетиту!

Варення-п’ятихвилинка з жимолості з апельсином

Таке варення не залишить байдужим нікого у вашій родині: воно володіє чарівним, трохи східним ароматом, приємним консистенцією (мовою трохи відчуваються окремі ягідки і шматочки апельсина). Для запаху можна додатково додати по 1 щіпці ванілі та кориці.

Час готування: 9 годин.

Порцій: 2.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Апельсин – 1 шт.;
  • Цукровий пісок – 1,2 кг

Процес приготування:

1. Жимолость добре перебрати, відібрати найбільш міцні та гарні ягоди, сортувати сміття та шлюб. Вимити ягоди в декількох водах, поки вода не буде кришталево чистою.

2. Засипати жимолость цукровим піском, перемішати і відправити настоюватися в холодильник на всю ніч. За цей час, під дією цукру, ягоди пустять сік, і вийде сироп. Обов’язково перемішати жимолость в сиропі за ніч хоча б 3 рази.

3. Апельсин промити, обдати окропом і протерти. Акуратно, не зачіпаючи білу частину шкірки, з апельсина очистити верхній шар цедри.

4. Саму м’якоть розібрати на часточки, кожну часточку очистити від шкірки. Насіння видалити.

5. Жимолость разом з ягідним сиропом перелити в товстостінну каструлю, додати туди ж цедру апельсина і його м’якоть, нарізати дуже дрібно. Встановити каструлю на слабкий вогонь, помішуючи, варити до закипання. Піну обов’язково потрібно видаляти. Після закипання варити варення 5 хв, потім зняти з плити. На цьому етапі ласощі можна ароматизувати корицею з ваніліном.

6. Розлити готовий продукт по стерильним скляним банкам, міцно закрутити гвинтовими кришками. Дочекатися повного охолодження варення в тарі, відправити ласощі на полиці льоху. Вжити протягом 1 року.

Приємного апетиту!

Швидкий рецепт в мультиварці

Приготування варення в мультиварці не займає багато часу – всього близько півгодини активних дій. Решта ягоди наполягають, щоб варення вийшло соковитим.

Час готування: 9 годин.

Порцій: 5.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 1,5 кг

Процес приготування:

1. Перебрати жимолость від гнилих, битих і перестиглих ягід, викинути сміття і листя.

2. Промити ягоди вручну під проточною водою особливо ретельно. Після цього викласти їх у друшляк і дати стекти воді.

3. Висипати обсушені ягоди жимолості в миску, пересипати їх цукровим піском і залишити настоюватися при кімнатній температурі і пускати сік протягом 8 годин. За цей час кілька разів перемішати заготовку.

4. Після 8-годинного настоювання ягідну масу викласти в чашу мультиварки, встановити режим варіння варення і готувати при відкритій кришці близько 5 хв. Обов’язково при цьому помішувати варення, щоб воно рівномірно прогрівалося.

5. Готове гаряче варення-п’ятихвилинку з жимолості розлити по попередньо простерилизованным скляним банкам, закатати стерильними кришками. Остудити заготівлю і прибрати в холодний льох або підвал, зберігати там, близько 1 року.

Приємного апетиту!