Варення з жимолості – 9 рецептів на зиму з фото покроково

Варення з жимолості без варіння

Так зване холодне варення з жимолості, яке не потребує варіння, потребує зберіганні в холодильнику або льосі при максимально низькій температурі. Також, для збереження, в нього додається деяка кількість лимонної кислоти.

Час готування: 8 годин.

Порцій: 5.

Склад:

  • Ягоди жимолості – 1 кг;
  • Цукровий пісок – 1,5 кг;
  • Кислота лимонна – 2 р.

Процес приготування:

1. Зібрану жимолость перебрати від дефектних ягід, сміття у вигляді листочків, піску і паличок, комах. Пригнічені, гнилі або раскисшие екземпляри також викинути. Перемити ягоди в декількох мисках холодної води, викласти в друшляк, дати стекти воді. Викласти ягоди просушитись під сонцем на сухому кухонному рушник.

2. Перекласти жимолость в каструлю або велику миску і пересипати цукровим піском. Прибрати в холодильник на кілька годин, щоб ягоди просочили соком і розчинили крупинки цукрового піску. В процесі кілька разів діставати каструлю і перемішувати.

3. Після закінчення 7-7,5 годин ягоди з сиропом дістати і пробити заглибним блендером до отримання однорідної маси у вигляді пюре. Також це можна зробити за допомогою м’ясорубки або кухонного комбайна. Дати ягодному пюре постояти близько 10 хвилин і знову перемішати.

4. Тим часом скляні банки та металеві кришки добре вимити в содовому розчині, інакше варення закисне або запліснявіє, якщо поставитися недбало до процесу обробки тари. Обполоснути кришки з банками. Банки далі простерилізувати в духовці, а кришки обдати кілька разів окропом і струсити залишки води. В ягідну масу додати лимонну кислоту, перемішати і розкласти по підготовленим банкам, закрутити кришками або закатати.

5. Прибрати приготований десерт на зберігання в холодний підвал, льох або холодильник, використовувати протягом 6 місяців. Таке холодне варення можна подавати до чаю або випічці, готувати на його основі морси, вітамінні чаї або компоти.

Приємного апетиту!