Виноград на зиму – 10 кращих рецептів заготовок з покроковими фото

Виноградний сік у домашніх умовах на зиму

Виноградний сік у домашніх умовах на зиму готується дуже просто. Якщо виноградний концентрат виходить занадто солодким, його завжди можна розбавити питною водою перед вживанням. Сік видавлюють з допомогою соковижималки. Процес мало чим відрізняється від приготування інших соків.

Час готування – 25 хв.

Час приготування – 5 хв.

Порції – 4

Інгредієнти:

  • Вода – 150 мл
  • Виноград кишмиш – 1,2 кг
  • Цукор-пісок – 1 ст. л.

Процес приготування:

Крок 1. Готуємо інгредієнти для приготування домашнього виноградного соку.

Крок 2. Відокремлюємо плоди від гілок, попутно видаляючи зіпсовані екземпляри. Гарненько обполіскуємо, вивантаживши ягоди на сито. Залишаємо, щоб стекли надлишки рідини.

Крок 3. Вичавлюємо сік з допомогою електричного приладу.

Крок 4. Макуха перекладаємо в друшляк, застелений марлею, складеною в кілька шарів. Віджимаємо залишки соку. В цілому вийшов 1 літр соку.

Крок 5. В отриманий сік доливаємо 150 мілілітрів води. Знімаємо пінку шумівкою. Кладемо цукровий пісок. Встановивши на плиті, варимо, поки температура соку не стане 90°. Для достовірності використовуємо термометр. Досягнувши бажаної температури, відключаємо нагрівання.

Крок 6. Під час варіння готуємо пляшки або банки. Ретельно промиваємо їх. Стерилізуємо ось таким цікавим способом, як показано на фото.

Крок 7. Якщо на соці з’явилася піна, обов’язково прибираємо її.

Крок 8. Наповнюємо стерильну тару виноградним соком, попередньо встановивши пляшку в глибоку тарілку.

Крок 9. Заповнивши пляшки, міцно закручуємо кришками. Перевертаємо вертикально на кришку або кладемо на бік. Чекаємо остигання.

Крок 10. Зберігаємо заготовку в погребі з іншими напоями і закрутками. Занадто солодкий напій розбавляємо питної очищеної водою. Приємного апетиту!