Вишня у власному соку з цукром на зиму – 6 рецептів з покроковими фото

Вишня у власному соку — заготовка, яка зберігає максимум користі і смаку і при цьому може зберігатися в прохолодному місці всю зиму. Такі ягоди відмінно підходять в якості інгредієнта для пирогів або іншої випічки, а також в якості доповнення до каш, молочних продуктів і морозива.

Вишня у власному соку без кісточок на зиму

Легкий рецепт приготування вишні, консервованої у власному соку. Виходить в міру солодкий і дуже літній десерт, який добре додавати у випічку або молочним стравам. Якщо вишня пустить недостатньо соку, банки можна додати трохи киплячої води.

Час приготування: 45 хв.

Час приготування: 10 хв.

Порцій -4.

Інгредієнти на
4 порц.

  • Вишня 400 гр.
  • Цукор-пісок-4 ст. л.

Процес приготування:

  1. Як заготовити вишні у власному соку з цукром на зиму? Ягоди перебрати і промити, видалити черешки, листя і зіпсовані вишні, обсушити і видалити кісточки.
  2. У відповідну стерилізовану ємність укласти приблизно жменю ягід засипати і столовою ложкою цукру. Чергувати вишню і цукор, поки баночка не заповниться до верху. Завершальним шаром повинен стати цукор.
  3. Залишити ємність в теплому місці на 20 хвилин, щоб ягоди пустили сік.
  4. Банку з вишнею та цукром простерилізувати, поклавши на дно каструлі з киплячою водою рушник і поставивши на нього ємність з ягодами так, щоб горлечко банки знаходилося над поверхнею окропу. Ємність з вишнею при цьому закривати не треба. Стерилізувати банку потрібно близько 15 хвилин, слідкуючи, щоб вода кипіла не сильно.
  5. Ємність з вишнею в соку закупорити кришкою, залишити в теплі, поки не охолоне, а потім зберігати в холодному місці.

Як заготовити вишні у власному соку з кісточками?

Рецепт для лінивих господинь, оскільки для приготування такої вишні навіть не потрібно витягати з ягід кісточки. Вишні максимально зберігають свій натуральний смак і колір, якими можна насолоджуватися довгими зимовими вечорами.

Час приготування: 30 хв.

Час приготування: 10 хв.

Порцій -4.

Склад:

  • Вишня – 500 гр.
  • Цукор-пісок – 150 гр.

Процес приготування:

1. Важливо відібрати для консервації стиглі ягоди без зовнішніх вад.

2. Вишню промити, обсушити і скласти в підготовлені простерилізовані ємності, пересипавши цукром.

3. Укладати ягоди в банки шарами і трохи струшувати, щоб цукор розподілився по вишням більш рівномірно.

4. Ємності з вишнею поставити для стерилізації у велику каструлю з окропом, поклавши на дно рушник. Банки повинні бути розміщені так, щоб кипляча вода не доходила до верху ємностей з вишнею. Стерилізувати банки з ягодами приблизно 20 хвилин.

5. Готову вишні у власному соку закрити кришками і поставити догори дном, поки не охолоне. Зберігати консервованої у власному соку вишню краще в прохолодному місці.

Смачний і корисний рецепт вишні у власному соку

Цей рецепт підходить для тих, хто стежить за фігурою або з якихось причин воліє не вживати цукор, однак хоче взимку пробувати смачну і соковиту вишню. До речі, такий спосіб консервації зберігає максимум корисних речовин у складі ягід.

Час приготування: 3 години 30 хв.

Час приготування: 10 хв.

Порцій -4.

Склад:

  • Вишня – 900 гр.

Процес приготування:

1. Вибрати стиглі і незіпсовані вишні, витягти з них кісточки і скласти в миску, залишивши на кілька годин, щоб ягоди пустили сік.

2. Подібні банки для консервації простерилізувати разом з кришками.

3. Скласти вишні в баночки, залив соком, щоб не було порожнеч.

4. У велику каструлю покласти рушник, на нього поставити банки з ягодами і залити окропом так, щоб плічка банок залишалися вище киплячої води. Стерилізувати ємності з ягодами близько 15 хвилин при середньому кипінні води.

5. Закрутити банки кришками, залишити в теплому місці догори дном, поки повністю не охолоне, а потім зберігати в зимові місяці в темному і прохолодному місці.

Стерилізована вишня з цукром у власному соку на зиму

Невелику кількість цукру пом’якшує різку кислинку вишні і робить її більш соковитою і приємною на смак. Консервовані таким способом ягоди зберігають всі корисні властивості свіжих вишень і добре поєднуються з кашею, сиром або випічкою.

Час приготування: 3 години 45 хв.

Час приготування: 15 хв.

Порцій -12.

Склад:

  • Вишня – 3 кг
  • Цукор-пісок – 600 гр.

Процес приготування:

1. Банки для заготовок простерилізувати, так само вчинити і з кришками, якими потім потрібно буде закупорити ємності з ягодами. Їх можна викласти в духовку і тримати 25-30 хвилин при температурі 110 градусів.

2. Вишню перебрати, залишити тільки цілі щільні ягоди. Дістати з них кісточки.

3. У банки покласти ягоди, щоб вони доходили приблизно до половини ємності і засипати їх 2 ст. л. цукру. Потім знову викласти вишню і додати цукор. Залишити банки з ягодами на кілька годин, щоб вони пустили сік.

4. Якщо через зазначений час соку виділилося недостатньо, можна додати в банки кип’ячену воду, щоб ягоди були повністю покриті рідиною.

5. Ємності з ягодами поставити в каструлю і стерилізувати 15 хвилин при помірному кипінні води. Закрити банки з вишнею підготовленими кришками, перевернути і залишити до повного охолодження.

6. Зберігати заготовки краще в прохолодному місці.

Покроковий рецепт приготування вишні у власному соку в мультиварці

Консервувати на зиму вишні у власному соку можна і за допомогою мультиварки. У цьому рецепті використовується, як і в інших випадках, ягоди і цукор. Зберігати такі заготовки рекомендується в прохолодному і темному місці.

Час готування: 4 години 10 хв.

Час приготування: 10 хв.

Порцій – 6.

Склад:

  • Вишня – 1 кг
  • Цукор-пісок – 150 гр.

Процес приготування:

1. Вибрати найкрасивіші немятые ягоди, промити їх.

2. Покласти їх у чашу мультиварки, засипати цукром і залишити на кілька годин для виділення соку.

3. Встановити на мультиварці режим «заготівля» і томити ягоди приблизно 30 хвилин.

4. Потім поміняти режим приготування на «гасіння» і готувати ще 30 хвилин.

5. Готову вишню розкласти по стерилізованим ємкостей, щільно закрити кришками і залишити в теплому місці, поки не охолоне. Потім переставити баночки з вишнею у прохолодне місце.

Дуже смачний рецепт вишні у власному соку в духовці

Оригінальний рецепт заготовляння на зиму вишні у власному соку з використанням духовки. Ягоди виходять соковитими і смачними, зберігаючи максимум користі, і при цьому не кислими, що дозволяє їх подавати до чаю або використовувати для поліпшення смаку випічки або десертів.

Час готування: 4 години 10 хв.

Час приготування: 10 хв.

Порцій – 6.

Склад:

  • Вишня – 900 гр.
  • Цукор-пісок – 3 ст. л.

Процес приготування:

1. Ягоди перебрати, вимити й обсушити, видаливши кісточки.

2. Підходять для заготовок ємності простерилізувати.

3. Скласти ягоди в підготовлені банки, пересипаючи цукром. Важливо зберегти цілісність ягід, щоб вони пустили сік, але зберегли свою форму.

4. Виставити баночки з ягодами на піддон і помістити в духовку, поруч викласти кришки для подальшого закупорювання. Включити духовку на 120 градусів і нагрівати вишню до тих пір, поки не виділиться сік і не заповнить банки до верху.

5. Закрити ємності кришками і поставити остигати догори дном. Після цього зберігати банки з вишнею в прохолодному місці.