Яблучний оцет в домашніх умовах – 8 рецептів з покроковими фото

Простий рецепт приготування яблучного оцту з цукром

В домашні заготовки на зиму, багато господинь вважають за краще додавати яблучний оцет, особливо приготовлений своїми руками, а не синтетичний магазинний. Хоча він і не міцний (4-7%), але консервацію робить більш м’якою і ніжною, і без вираженого смаку оцту. Готуємо оцет з цукром і невеликою кількістю меду. Для оцту вибираємо зрілі яблука пізніх солодких сортів і краще домашні, так як магазинні, часто оброблені воском або хімією. В рецепті наведена розкладка інгредієнтів на 800 г натертих яблук. Розраховуємо інгредієнти на обсяг тари для заготівлі.

Час готування: 2 місяці.

Час приготування: 30 хвилин.

Порції: 1,5 л.

Склад:

  • Яблука – 5 кг
  • Цукор – 400 гр.
  • Мед – 350 гр.
  • Вода – 5 л

Процес приготування:

1. Вибрані для приготування оцту яблука добре промийте, розріжте на шматочки і видалити насіннєві коробочки.

2. Потім яблука подрібнити на крупній тертці. Можна подрібнити їх на кухонному комбайні, але тоді вийде багато кашки і осад в оцті.

3. Подрібнені яблука перекладіть у велику скляну банку. В рецепті використовується 10-літровий бутель і для неї потрібно 5 кг яблук. Частина яблук потемніє і окислиться, це нормально.

4. Відміряйте вказане в рецепті кількість цукру. Його можете додати більше, тоді оцет буде солодший.

5. Цукор розчиніть в частині теплої води і вилийте в банку. Потім долийте чисту воду до рівня на 6-10 см нижче горлечка, так як при бродінні яблук буде утворюватися, і підніматися пінна шапка. Потім горлечко банки закрийте марлею і зафіксуйте її тонкої гумкою.

6. Цю посуд з яблуками поставте в тепле затемнене місце, щоб не потрапляли прямі сонячні промені, на 10 днів. За цей час яблучна маса почне бродити, підніметься догори і сік залишиться внизу. Після закінчення цього часу вміст банки, можна в кілька прийомів, відцідіть через марлю. З 10-літрової сулії залишається 6,5 літрів соку.

7. Відміряйте потрібну кількість меду і налийте до нього частину соку.

8. Мед з соком добре перемішайте до однорідного стану, щоб мед розчинився повністю.

9. Медовий розчин перелийте в пляшку з соком і перемішайте. Потім знову закрийте шийку марлею і поставте бутель (банку) в темне місце на 40 днів для ферментації оцту.

10. При процесі ферментації на поверхні соку утворюється оцтова матриця, або «яблучний» гриб. Його можете викинути або залишити для іншого напою, так як він в три рази перевершує лікувальними властивостями сам оцет.

11. Коли яблучний гриб (оцтова матриця) опуститься на дно і оцет стане світлим, – продукт готовий до вживання. Розлийте яблучний оцет в чистий посуд, добре закупорьте і перенесіть на зберігання в будь темне місце. За час зберігання, а він добре зберігається 2 роки, оцет буде світлішати, знову на поверхні утворюється матриця і буде осад. Це ознаки якісного оцту.

12. Готовий оцет можете вживати і для приготування страв, і пити вранці натщесерце, додавши в склянку теплої води по чайній ложці оцту і меду.

Вдалих заготовок!