Закваска для хліба – 10 рецептів в домашніх умовах з покроковими фото

Хліб – основа затишку і добробыта. Деякі господині наважуються на таку відповідальну справу, як випічка хліба. Але щоб спекти хліб, необхідна закваска, цього ми і присвятимо статтю з 10 докладних рецептів.

Домашня закваска без дріжджів для хліба

Випічка домашнього хліба не обходиться без закваски. Приготування «вічної» закваски для хліба без дріжджів займає приблизно 6 діб. Сама процедура вимагає терпіння і уважності.

Інгредієнти на
4 порц.

  • Вода питна 450 мл
  • Борошно пшеничне 315 гр.
  • Борошно житнє 135 гр.

Процес приготування:

  1. Як приготувати закваску для хліба у домашніх умовах? У літровій банці змішайте 50 мл води, 35 грам пшеничного борошна і 15 грам житнього, перемішайте і залиште в темному місці на добу.
  2. За добу суміш почне пузиритися. Додайте до неї ще 50 мілілітрів води, 35 грам пшеничного і 15 грам житнього борошна. Змішайте закваску і залиште на добу в темному місці.
  3. На третій день повторіть процедуру другого дня.
  4. На четвертий день видаліть більшу частину закваски, у банку залиште приблизно столову ложку суміші. Додайте 100 мілілітрів води, 70 грам пшеничного і 30 грам житнього борошна. Знову залиште закваску на добу в темному місці.
  5. На п’ятий день знову додати 100 мл води, 70 грам пшеничного і 30 грам житнього борошна, перемішайте і залиште на добу в темному місці.
  6. На шостий день залиште в банку столову ложку закваски. Додайте до заквасці 100 мілілітрів води, 70 грам пшеничного і 30 грам житнього борошна, перемішайте і залиште на добу в темному місці.
  7. На сьомий день закваска збільшиться в об’ємі і буде готова до використання.
  8. З такої закваски виходить смачний і пишний домашній хліб.

Приємного апетиту!

Житня закваска для хліба в домашніх умовах

Вирощена самостійно закваска для хліба забезпечить вас свіжим м’яким домашнім хлібом на довгий час. У цьому рецепті ми розповімо, як приготувати житню закваску для випічки.

Час готування: 2 діб.

Час приготування: 40 хв.

Порцій: 1.

Склад:

  • Ізюм – 10-14 шт.
  • Вода очищена – 250 мл
  • Борошно житнє – 150 гр.

Процес приготування:

1. Ємність для приготування житньої закваски ретельно вимийте і обдайте окропом.

2. Ізюм промийте проточною водою і відкиньте на сито. Коли вода стече, перекладіть його в банку.

3. Житнє борошно просійте в миску.

4. В банку з родзинками влийте теплу воду і накрийте банку марлею. Залишіть банку в теплому місці на 3 дні. Потім воду процідіть через марлю, родзинки викиньте. Змішайте отриману рідину і житнє борошно, залиште отриману масу на 2 діб. За цей час вона збільшиться в два рази.

5. Для приготування хліба знадобиться приблизно 150 грамів закваски. Перекладіть закваску в іншу ємність, додайте 75 грам житнього борошна і 75 мілілітрів теплої води. Через 2-3 години закваска збільшиться в об’ємі. Тепер закваска готова для замісу тіста для хліба.

Приємного апетиту!

Як приготувати пшеничне закваску для хліба?

Хліб здавна присутній на наших столах, без нього не обходиться ні один прийом їжі. На сніданок можна приготувати з нього хрусткі тости, в обід його подають до першого блюда, а на вечерю можна зробити з нього смачні бутерброди. Щоб приготувати хліб у домашніх умовах, вам необхідно приготувати закваску.

Час готування: 73 години.

Час приготування: 50 хв.

Порцій: 1.

Склад:

  • Вода – 170 мл
  • Борошно пшеничне – 100 гр.
  • Цільнозернові борошно – 80 гр.

Процес приготування:

1. Підготуйте ємність для закваски, добре вимийте і просушіть скляну банку.

2. У банку влийте 50 мілілітрів води і всипте по 25 грам білої і цільнозерновий борошна, перемішайте.

3. Банку прикрийте кришкою і поставте на добу в місце, де не буде доступу прямих сонячних променів.

4. На наступну добу суміш придбає кислуватий запах, але не буде мати візуальних ознак бродіння. В закваску, додайте 50 мл води і по 25 грам білої і цільнозерновий борошна, перемішайте, прикрийте банку кришкою і залиште на 10-12 годин.

5. Викиньте половину закваски, до того, що залишилося, додайте 50 мілілітрів води, 25 грам білої і 25 грам цільнозерновий борошна. Банку прикрийте і залиште в темному місці поки закваска не підросте до максимуму. На це може піти 5-7 годин.

6. Після цього візьміть 10 грам закваски, додайте до неї 20 мілілітрів води, 25 грам білої і 5 грам цільнозерновий борошна. Змішайте закваску і залиште на 10 годин.

7. Закваска готова, приблизно 50 грам буде достатньо, щоб спекти домашній хліб.

Приємного апетиту!

Простий рецепт приготування закваски з цільнозерновий борошна

Хліб починається з закваски, це своєрідний вічний двигун, який дає початок новому. Закваску можна купити або приготувати самостійно. Як приготувати закваску з цільнозерновий борошна, ви дізнаєтеся з нашого рецепта.

Час готування: 5 діб.

Час приготування: 60 хв.

Порцій: 1.

Інгредієнти:

  • Борошно цільнозернові – 9 ст. л.
  • Висівки житні – 6 ст. л.
  • Вода кімнатної температури – 210 мл

Процес приготування:

1. Для першого етапу вам знадобиться 80 мілілітрів води і 3 столові ложки житніх висівок. Змішайте їх в банку і залиште на добу при кімнатній температурі.

2. Через добу процес бродіння буде йти повним ходом. Змішайте закваску, додайте 50 мл води 3 столові ложки висівок, перемішайте,прикрийте банку кришкою і залиште ще на добу.

3. На третій день змішайте закваску, відкладіть три столові ложки. Додайте 3 столові ложки цільнозерновий борошна і 30 мілілітрів води. Закваску ще раз перемішайте, прикрийте банку кришкою і залиште ще на добу.

4. На четвертий день додайте ще 3 столові ложки цільнозерновий борошна, перемішайте, прикрийте кришкою і залиште при кімнатній температурі.

5. На п’ятий день додайте 50 мл води 3 столові ложки цільнозерновий борошна, перемішайте і залиште ще на 10-12 годин.

6. Закваска готова, можна приступати до замісу тіста на хліб.

Приємного апетиту!

Пшенично-житня закваска для домашнього хліба

Пшенично-житня закваска для домашнього хліба або по-іншому статер, яаляется аналогом дріжджів і основою домашнього хліба. Варіант її на суміші пшеничного і житнього борошна робить хліб дуже пишним, з особливим смаком і ароматом. У цьому рецепті до заквасці додамо солод, який добре активує бродіння. Приготування закваски вимагає часу, терпіння господині і якісне борошно.

Час готування: 5 діб.

Час приготування: 50 хвилин.

Порції: 1.

Склад:

  • Борошно пшеничне – 200 гр.
  • Борошно житнє – 300 гр.
  • Солод – 40 гр.
  • Вода – 500 мл

Процес приготування:

Крок 1. У посуд для закваски насипати 100 грам житнього борошна, додати солод і 100 мл теплої води. Все добре перемішати до однорідного стану і консистенції сметани.

Крок 2. Поставити цю суміш в будь тепле місце на добу, щоб натуральні дріжджі борошна активувалися і на поверхні з’явилися бульбашки. Половину суміші відлити, насипати ще 100 гр. житнього борошна і долити стільки ж теплої води, що називається підгодівлею закваски. Залишити завкаску в теплі ще на 1 добу.

Крок 3. На третю добу, коли бродіння буде більш активним, підгодувати закваску, як і на другий день (100 гр. житнього борошна і 100 мл теплої води).

Крок 4. На четверту та п’яту добу закваску підгодувати за тією ж схемою але вже з пшеничним борошном і теплою водою.

Крок 5. Після закінчення цього часу приготовану пшенично-житню закваску для домашнього хліба закваску розділити на дві частини. Одну частину помістити в банку і поставити в холодильник, а іншу використовувати для замісу хліба. Смачної і вдалою випічки!

Приємного апетиту!

Як зробити дріжджову закваску для хліба самостійно?

Дріжджова закваска або натуральні дріжджі своїми руками. З такою закваскою ваш хліб буде вище всяких похвал з апетитною рум’яною скоринкою і духмяним м’якушкою. І до того ж він абсолютно не шкодить фігурі

Час готування: 9-10 діб.

Час приготування: 60 хв.

Порцій: 1.

Склад:

  • Вода тепла – 700 мл
  • Борошно – 1,1 кг

Процес приготування:

1. У миску просійте 100 грам борошна.

2. Влийте 200 мл теплої води і змішайте інгредієнти до утворення однорідної маси. Перекладіть тісто в скляну ємність, прикрийте бавовняним рушником і залиште при температурі 22-26 градусів на 3 дні.

3. За три дні тісто збільшиться в об’ємі і придбає легкий кислуватий запах.

4. Далі закваску необхідно підгодувати. Візьміть 100 грамів закваски, додайте до неї 50 мілілітрів води і 100 грам борошна. Спочатку влийте воду, а потім додайте борошно, знову добре вимісити масу. Тісто перекладіть в банку, прикрийте її і залиште рости ще добу.

5. Таким чином підгодовуйте закваску ще 6 днів. Потім годуєте закваску кожні 12 годин. Закваска буде готова, коли за 4 години вона буде збільшуватися в три рази.

6. Готову закваску можна зберігати в холодильнику і використовувати при необхідності.

Приємного апетиту!

Закваска для бородінського хліба в домашніх умовах

Зараз дуже швидко набирає популярність домашній хліб. Його випікають за особливою технологією і з спеціальних інгредієнтів. Наприклад, для випічки знаменитого бородінського хліба в домашніх умовах вам знадобиться житня закваска.

Час готування: 7 діб.

Час приготування: 60 хв.

Порцій: 1.

Склад:

  • Борошно житнє – 400 гр.
  • Вода – 400 мл

Процес приготування:

1. У перший день змішайте 50 грам просіяного борошна і 50 мл води кімнатної температури. Перекладіть масу в банку, прикрийте кришкою і залиште на добу.

2. На другий день візьміть 35 грамів закваски, додайте до неї 35 мілілітрів води і 35 грам борошна, перемішайте.

3. Знову добре перемішайте масу, перекладіть в банку, прикрийте кришкою і залиште на добу.

4. На третій день банку почнеться активне бродіння закваски. Знову відкладіть 35 грамів закваски і змішайте її з 35 мл води і 35 грамами борошна.

5. На четвертий день з’явиться кислий запах. Закваску необхідно погодувати за тією ж схемою, але вже два рази: вранці і ввечері. На п’ятий і шостий день підгодівлю так само слід зробити за два рази.

6. На сьомий день закваску так само слід погодувати 2 рази, вона почне активно зростати. Готова закваска приємно пахне і в ній велику кількість дрібних бульбашок. Закваску можна використовувати для випічки бородінського хліба.

Приємного апетиту!

Простий рецепт закваска для домашнього хліба на кефірі

Основою тесту для домашнього хліба є закваска. Саме їй і присвячений цей рецепт. Крім борошна і води нам знадобиться кефір. В принципі процес приготування закваски нескладний, але деякі правила дотримуватися необхідно.

Час готування: 5-6 діб.

Час приготування: 60 хв.

Порцій: 1.

Склад:

  • Борошно житнє – 500 гр.
  • Вода – 100 мл
  • Кефір – 400 мл

Процес приготування:

1. Змішайте 100 грам просіяного борошна і 100 мілілітрів води. Суміш залиште в теплому місці на 24-48 годин. Через 12 годин перевірте з’явилися на поверхні закваски перші бульбашки.

2. При першому годуванні необхідно додати 100 грам борошна і 100 мл кефіру, перемішайте закваску і залиште на 24 години.

3. Через добу знову погодуйте закваску 100 грамами борошна і 100 мл кефіру. Знову залиште закваску на добу при кімнатній температурі.

4. У третю підгодівлю також додайте 100 грам борошна і 100 мл кефіру. Через 12-24 години закваска зросте в 3,5-4 рази.

5. Погодуйте закваску ще раз. Готова закваска вже через 6 годин повинна збільшиться в об’ємі в 4 рази. Зберігайте закваску в холодному місці і використовуйте для приготування хліба.

Приємного апетиту!

Італійська закваска для хліба Левито Мадре

Цей спосіб приготування закваски прийшов до нас із сонячної Італії. Класичний метод полягає в приготуванні суміші з 2 частин борошна і 1 частини води, її залишають дозрівати при певних умовах і щоденного підживлення. Детальний процес описаний в нашому рецепті.

Час готування: 5-7 діб.

Час приготування: 120 хв

Порцій: 1.

Склад:

  • Вода – 360 мл
  • Мед – 1 ст. л.
  • Борошно пшеничне – 800 гр.
  • Масло оливкове – для змазування форми.

Процес приготування:

1. Змішайте 200 грам борошна, 90 мл води і 1 столову ложку меду, скачайте кулю і зробіть на ньому надріз хрест на хрест. Викладіть заготовку в змащену маслом миску.

2. Накрийте Миску рушником і залиште на 48 годин при температурі 20-25 градусів.

3. За цей час закваска має значно збільшитися в розмірі.

4. Після цього можна зробити першу підгодівлю. Візьміть 100 грамів закваски, додайте до неї 100 грам борошна і 45 мілілітрів води. Повторюйте підгодівлю п’ять днів поспіль.

5. Через 5 днів, щоб перевірити готовність закваски, треба освіжити її і залишити при кімнатній температурі. Якщо обсяг збільшиться в два рази за 3 години, значить вона готова.

6. Далі підгодовувати закваску можна через день і перемістити її в більш прохолодне місце (12-16 градусів) або зовсім поставити її в холодильник і годувати 3-4 рази в тиждень.

7. Коли закваска стабілізується, із залишків після підгодівлі можна замішувати тісто для хліба. Готова закваска має приємний аромат і сіруватий колір. Така закваска може бути використана у випічці після двох попередніх підгодівлі через кожні 3 години.

Приємного апетиту!

Домашня закваска для хліба з солодом

Ще один спосіб приготування закваски для хліба в домашніх умовах. Солод містять в декілька разів більше цукру і більш насичений вітамінним комплексом, ніж борошно, тому реакція і бродіння йде більш активно.

Час готування: 5 діб.

Час приготування: 50 хв.

Порцій: 1.

Склад:

  • Солод – 40 гр.
  • Борошно житнє – 300 гр.
  • Борошно пшеничне – 200 гр.
  • Вода – 500 мл

Процес приготування:

1. Змішайте солод, 100 грам житнього борошна, додайте 100 мл теплої води, суміш повинна мати консистенцію сметани.

2. Ємність з сумішшю накрийте і залиште в теплому місці на добу-дві, поки не з’являться бульбашки на поверхні. Після цього заберіть половину суміші і додайте 100 грам житнього борошна і 100 мілілітрів води. Знову залиште закваску на добу в теплому місці.

3. На третій день ознаки бродіння стануть більш явними, підгодуйте закваску за такою ж схемою, що і в другий день.

4. Четвертий і п’ятий день робіть підгодівлю за тією ж схемою, але з пшеничним борошном і водою.

5. На п’ятий день підгодуйте закваску, розділіть на дві частини. Одну частину приберіть в банку і зберігайте в холодильнику.

Приємного апетиту!