Паштет з яловичої печінки в домашніх умовах – 8 рецептів з покроковими фото

Дієтичний паштет з яловичої печінки в домашніх умовах

Ще один варіант приготування печінкового паштету, який відрізняється легкістю і нежирним складом. Все тому, що печінка перед пюрированием ми не обсмажуємо, а відварюємо. Цибулю пасеруємо в мінімальній кількості рослинного масла, а морква використовуємо у відвареному вигляді. Такий паштет відмінно підходить для дієтичного харчування.

Час готування: 35 хв.

Час приготування: 25 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Печінка яловича – 1 кг
  • Морква – 1 шт. великого розміру.
  • Цибуля ріпчаста – 3 шт. середнього розміру.
  • Масло оливкова – 2 ч. л.
  • Масло вершкове – 10 гр.
  • Перець чорний мелений – за смаком.
  • Горіх мускатний мелений – ½ ч. л.
  • Сіль – за смаком.
  • Лавровий лист – 3 шт.
  • Кріп – 2 гілки.

Процес приготування:

1. Печінку ретельно миємо, вирізаємо всі судини, видаляємо плівки і прожилки. Нарізаємо продукт на шматки. У каструлі доводимо до кипіння два півтора літра води, додаємо сіль, одну очищену цибулину і один лавровий лист. Далі викладаємо підготовлену печінку. Знову доводимо до кипіння і варимо протягом двадцяти хвилин. Після варіння витягаємо шматки печінки шумівкою і даємо їм трохи охолонути. Бульйон поки зберігаємо: можливо, він знадобиться в процесі приготування паштету.

2. Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, миємо, обсушуємо і подрібнюємо ножем на дрібні кубики. У сковороді розігріваємо одну чайну ложку оливкової олії і викладаємо підготовлений цибулю. Обсмажуємо його при середньо-низькій температурі плити, не забуваючи весь час помішувати. Так само можна додати пару ложок бульйону, в якому варилася печінка – так цибулю додатково протушкувати.

3. Моркву очищаємо від шкірки, промиваємо і відварюємо або у воді або на пару. Овоч має стати м’яким.

4. Залишилися лаврове листя подрібнюємо. Зручно робити це в електричній кавомолці або в мілкому измельчителе.

5. У чашу блендера покласти відварену печінку, додаємо варену моркву, пасеровану ріпчасту цибулю, чорний мелений перець, тертий мускатний горіх, сіль за смаком, подрібнений лавровий лист, зелень кропу, чайну ложку оливкової олії і вершкове масло. Подрібнюємо все разом до пастоподібного стану. Якщо паштет здається занадто густим, можна додати трохи бульйону, в якому варилася печінка.

6. Готовий паштет перекладаємо в баночку або контейнер, щільно закриваємо кришкою і ставимо в холодильник. Масу можна вживати відразу після приготування, а рекомендується зберігати не більше трьох днів.

Приємного апетиту!