Паштет з яловичої печінки в домашніх умовах – 8 рецептів з покроковими фото

Покроковий рецепт приготування паштету з яловичої печінки з яйцем

Такий паштет містить мінімум спецій, готується без обсмажування, виходить дуже ніжним, поживним і при цьому досить легким. Добре підходить для харчування дітей та літніх людей. Зберігання паштету в холодильнику не повинно бути більше трьох днів. А при необхідності більш тривалого зберігання масу можна заморозити.

Час приготування: 40 хв.

Час приготування: 25 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Печінка яловича – 700 гр.
  • Яйця – 2 шт.
  • Морква – 2 шт. невеликого розміру.
  • Цибуля ріпчаста – 1 шт. середнього розміру.
  • Масло вершкове – 100 гр.
  • Перець чорний мелений – за смаком.
  • Сіль – за смаком.
  • Петрушка – 2-3 гілки.

Процес приготування:

1. Печінку ретельно миємо, видаляємо всі судини і плівки. Нарізаємо продукт на шматки. Викладаємо нарізану печінку в сковороду або сотейник, вливаємо пару столових ложок води і ставимо на плиту. При середньо-високій температурі плити тушкуємо печінка орієнтовно десять хвилин, поки вона повністю не поміняє колір і перестане виділяти рожевий сік. В кінці приготування посипаємо шматочки сіллю і чорним меленим перцем, перемішуємо і знімаємо з плити. Перекладаємо печінка в миску і даємо їй трохи охолонути.

2. Відварюємо яйця до твердого жовтка протягом десяти-дванадцяти хвилин. Охолоджуємо, очищаємо.

3. Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, миємо, обсушуємо. Морква промиваємо щіткою, поки не очищаємо. Можна відварити овочі у воді протягом п’ятнадцяти хвилин або скористатися мікрохвильовою піччю. Укладаємо овочі в підходящий посуд і готуємо при максимальній потужності десять хвилин.

4. Приготовлену моркву очищаємо від верхньої шкірки.

5. У чашу блендера укладаємо теплу печінку, підготовлені ріпчаста морква з цибулею, відварені і нарізані на шматки яйця, пару гілочок петрушки. Пюрируем на високій швидкості до отримання однорідної гомогенної маси.

6. Перекладаємо паштет в миску, додаємо добре розм’якшене вершкове масло і перемішуємо.

7. Пробуємо паштет на смак. Як правило, на даному етапі відчувається необхідність додати сіль і спеції. Пропонуємо зупинитися на чорному молотом перці, але також за бажанням можна додати абсолютно будь-які прянощі.

8. Додаємо спеції і сіль, ретельно змішуємо. Перекладаємо готовий паштет в баночку для зберігання і охолоджуємо в холодильнику.

9. Готовий паштет подаємо з тостами, крекерами, лавашем, будь хлібом. Для прикраси використовуємо будь-яку зелень.

Приємного апетиту!