Паштет з яловичої печінки в домашніх умовах – 8 рецептів з покроковими фото

Ніжний паштет з яловичої печінки з морквою та олією

Коли є плани приготувати паштет з яловичої печінки, але довго возитися на кухні при цьому не хочеться, пропонуємо звернути увагу на цей рецепт. Відварюємо інгредієнти в одній каструлі, після чого пюрируем разом з вершковим маслом звичайним способом. Такий паштет буде більш легким і менш калорійним, якщо порівнювати з тими варіантами, в яких печінка обсмажується. З часу також виходить швидше. А за смаком закуска все така ж смачна.

Час приготування: 25 хв.

Час приготування: 15 хв.

Порцій: 6.

Склад:

  • Печінка яловича – 600 гр.
  • Морква – 2 шт. середнього розміру.
  • Цибуля ріпчаста – 1 шт. середнього розміру.
  • Масло вершкове – 200 гр.
  • Перець чорний мелений – за смаком.
  • Сіль – 2 ч. л.
  • Перець запашний горошком – 6 шт.
  • Лавровий лист – 1 шт.
  • Коньяк – 1 ст. л.

Процес приготування:

1. Печінку промиваємо, видаляємо всі плівки і прожилки, розрізаємо на невеликі шматки. Заливаємо печінка холодною водою так, щоб вона цілком покривала. Залишаємо на півгодини, після чого печінка ще раз промиваємо проточною водою і даємо стекти зайвої рідини.

2. Моркву очищаємо від верхньої шкірки, промиваємо та нарізаємо невеликими шматочками. Ріпчасту цибулю чистимо від лушпиння, моем, обсушуємо і ріжемо півкільцями. Укладаємо овочі в каструлю, заливаємо водою в такій кількості, щоб вона ледь покривала шматочки. Додаємо лавровий лист, горошини запашного перцю і сіль. Доводимо до кипіння і варимо десять хвилин на мінімальному вогні. Потім додаємо промиту печінку. Якщо необхідно, доливаємо ще трохи гарячої води. Доводимо до кипіння і продовжуємо варити ще п’ятнадцять хвилин. Наприкінці варіння додатково солимо і додаємо чорний мелений перець.

3. Шумівкою виймаємо з бульйону всі шматки печінки, моркви та цибулі, перекладаємо в миску і даємо повністю охолонути. Після цього пюрируем з допомогою блендера в гладку масу. По ходу подрібнення додаємо до печінки вершкове масло і коньяк. Якщо здається, що паштет густоват, можна влити кілька столових ложок залишився бульйону.

4. Перекладаємо готовий паштет в банку або контейнер і щільно закриваємо кришкою. Після охолодження в холодильнику він стане густіше.

5. Паштет зберігається протягом трьох днів в холодильнику. Якщо необхідно продовжити термін зберігання, можна заморозити його прямо в банку. Завдяки коньяку, що входить до складу, в паштет не будуть утворюватися кристали льоду.

Приємного апетиту!