Густе сливове варення з желатином
У цьому рецепті ми додамо один оригінальний інгредієнт-коньяк. Якщо хочете, його можна просто виключити, але тоді ви не дізнаєтеся смак унікального варення. Весь спирт при приготуванні випарується, залишивши пікантні нотки. Желатин швидко і без особливих турбот додасть варенню густу консистенцію. Варення готується швидко, виходить схожим на мармелад.
Інгредієнти:
- Свіжа малина – 1 кг
- Цукор — пісок – 0,8 кг
- Желатин – 1 ст. л.
- Коньяк – 50 р.
Процес приготування:
1. Малину перебираємо, приберемо погані і недоспевшие ягоди, сміття і живність. При необхідності — промиваємо ягоду, пересипаємо в друшляк і даємо стекти воді і підсохнути ягоді.
2. Помістимо ягоду в емальований посуд, в якій будемо готувати. Так як будемо готувати на водяній бані — потрібно взяти каструлю. Засипаємо малину цукровим піском, розминаємо блендером або дерев’яним толкачиком. Вливаємо до малині коньяк і розмішуємо.
3. Желатин змішуємо з водою, як зазначено в рецепті на упаковці в окремій тарілці, і залишаємо набухати.
4. Робимо водяну баню. Ставимо на вогонь велику каструлю, наповнену водою. Щоб визначити кількість необхідної води можна налити третину каструлі і поміряти ємність з малиною, помістивши всередину. Пам’ятаємо, що вода при кипінні підніметься трохи вище, тому води повинно бути не більше ¾ висоти каструлі з малиною. Закипятим воду і поставимо на водяну баню малинову заготовку.
5. Доводимо варення до кипіння і варимо 5 хвилин, регулярно знімаючи виникає пінку і помішуючи дерев’яною лопаткою.
6. По закінченні часу приготування додаємо желатин розчинився, перемішуємо і прогріваємо 1 хвилину. Гаряче варення розкладемо по заздалегідь приготовленим стерильним гарячим банкам, накриємо кришкою і дамо трохи охолонути. Це необхідно, щоб не утворився конденсат під кришкою, і варення добре простояла всю зиму.
7. Закочує банки прокип’яченими заздалегідь кришками, перевертаємо, накриваємо рушником. Після повного охолодження — прибираємо для зберігання в прохолодне місце.