Суничне варення – дуже продукт, який добре зберігається в зимовий час і завжди відрізняється яскравими смаковими нюансами. Готувати таке варення не складно, а використовувати його можна як самостійний десерт або в якості соусу до сирників і каш.
Як заготовити варення з лісової суниці на зиму?
Ароматне суничне варення з лісових ягід нагадає про літо в довгі зимові вечори. Його можна подавати під час чаювання або використовувати як начинку в пироги. Головне в приготуванні цього варення – витримати належний для настоювання час, щоб воно увібрало в себе максимум смаку і аромату.
Інгредієнти на
8 порц.
- Суниця 1 кг лісова
- Цукор-пісок 1 кг
- Вода 150 мл
Процес приготування:
- Як зварити варення з суниці на зиму? Ягоди перебрати, видалити хвостики і засипати цукром, склавши в підходящу жароміцний посуд. Залишити суницю на 6-8 годин, щоб пустила сік.
- Залити ягідну масу водою і довести до кипіння, потім прогрівати на середньому вогні близько 5 хвилин, зняти пінку і залишити суничне варення настоюватися на 5 годин.
- Після цього знову нагріти масу і варити після закипання близько півгодини.
- Підходящі для заготовок простерилізувати банки за допомогою пари або духовки.
- варення Розкласти в ємності і залишити остигати в теплому приміщенні. Після цього зберігати суницю в холоді.
Смачне варення з садової суниці на зиму
Садова суниця також підходить для приготування смачного варення. Чим більше стиглими будуть ягоди, з яких воно готується, тим більше аромату воно збереже в процесі заготівлі. Желюючий цукор надає заготовці консистенцію желе.
Час приготування: 25 хв.
Час приготування: 10 хв.
Порцій – 4.
Склад:
- Суниця садова – 400 гр.
- желюючий Цукор – 400 гр.
Процес приготування:
1. Стиглі і свіжі ягоди перебираємо, видаляємо хвостики і листочки, промиваємо й обсушуємо з допомогою паперових рушників.
2. Суницю пересипаємо в каструлю і додаємо до неї желюючий цукор. Потрібно обережно струсити ємність з ягодами, щоб він рівномірно розподілився по поверхні суниці. Залишаємо ягоди на 5 хвилин, щоб вони пустили сік.
3. Банки для заготовок промиваємо і стерилізуємо. Можна поставити їх на 5 хвилин у мікрохвильовку і обробити при самій високій потужності.
4. Ставимо каструлю з ягідної масою на вогонь і готуємо 5 хвилин, помішуючи, щоб желюючий цукор почав розчинятися. Після закипання можна потримати масу на вогні ще пару хвилин і зняти з плити.
5. Варення розлити по підготовленим баночках, вкрити ковдрою і залишити перевернутими догори дном до повного охолодження. Взимку такі заготовки краще зберігати в прохолодному місці або холодильнику, оскільки ягоди проходять мінімальну термічну обробку.
Варення-п’ятихвилинка з суниці на зиму в банках
Швидкий і легкий спосіб приготування приголомшливо смачного варення з суниці. Для цього рецепта підійде будь-яка ягода – і з саду, і лісова, і лугова. Потрібно пам’ятати, що дика суниця завжди більш ароматна, і заготовки з неї також виходять яскравіше за смаком і запахом.
Час готування: 4 години 20 хв.
Час приготування: 10 хв.
Порцій – 8.
Склад:
- Суниця – 1 кг
- Цукор-пісок – 500 гр.
Процес приготування:
1. Ягоди перебрати, позбутися від зіпсованих або розчавлених, промити і трохи обсушити паперовим рушником.
2. Висипати суницю в підходящу за обсягом вогнетривкий посуд, пересипаючи її шари цукром і залишити на 3-4 години, поки ягоди не пустять сік.
3. Сунично-цукрову масу довести до кипіння на маленькому вогні і потримати 5-7 хвилин, помішуючи.
4. Банки для заготовок повинні бути чистими, сухими і простерилизованными.
5. Вилити в ємності для закаток варення, закрити кришками, перевернути догори дном і, вкривши, залишити, поки не вистигне. Потім переставити в прохолодне місце або тримати в холодильнику.
Густе суничне варення на зиму з цілими ягодами
Варення з цілих ягід суниці зберігає більше аромату і цікаву консистенцію, коли свіжі ягідки плавають в цукровому сиропі. Його добре використовувати для приготування напоїв або додавати до молочних продуктів та солодощів.
Час готування: 4 години 20 хв.
Час приготування: 10 хв.
Порцій – 8.
Склад:
- Суниця – 1 кг
- Цукор-пісок – 900 гр.
- Лимон – 2 шт.
Процес приготування:
1. Ягідки перебираємо, щоб позбутися від недостиглих або зіпсованих. Хвостики, травинки й листочки видаляємо.
2. Перекладаємо суницю в підходящий посуд і, засипавши зазначеною кількістю цукру, залишаємо на кілька годин, щоб ягоди почали пускати сік.
3. Ставимо ємність з ягідної масою на вогонь, додаємо до суниці сік двох лимонів, дуже акуратно перемішуємо, щоб не порушити цілісність ягід, і нагріваємо на повільному вогні.
4. Кип’ятимо варення близько 15 хвилин, періодично знімаючи з’являється пінку.
5. Готове варення перекладаємо в підготовлені банки, щільно закрити і зберігати в прохолодному місці після того, як заготовки охолонуть.
Суничне варення на зиму з лимонною кислотою
Лимонна кислота в варення з суниці є добрим консервантом, який запобігає подальше бродіння ягід. Приготоване з додаванням «лимонки» варення можна зберігати при будь-яких умовах, а на смакових якостях десерту присутність цього природного консерванту ніяк не відбивається.
Час приготування: 3 години 30 хв.
Час приготування: 10 хв.
Порцій – 10.
Склад:
- Суниця – 1 кг
- Цукор-пісок – 1,3 кг
- Кислота лимонна – 2 гр.
Процес приготування:
1. Зібрані ягоди переберіть, щоб прибрати сміття і зіпсовані землянички, звільніть їх від плодоніжок та листків, якщо потрібно. Добре промити і дати стекти воді.
2. Ягоди пересипте в емальований посуд або таз і засипте потрібною кількістю цукру, обережно перемішавши, щоб запустити процес сокоотделенія. Накрити посуд з ягідної масою тканиною або марлею і залишити на кілька годин, щоб цукор розчинився.
3. Поставити ємність на плиту і готувати 15-20 хвилин на середньому вогні, періодично помішуючи дерев’яною ложкою або лопаткою. Піну, яка з’являється при варінні, потрібно знімати.
4. За 5 хвилин до закінчення варіння в масу додати лимонну кислоту і добре розмішати.
5. Скласти варення в банки і закупорити. Подавати солодкість краще до чаю з хлібом і маслом або до молочних десертів.
Покроковий рецепт приготування варення з суниці з хвостиками
Деякі готують варення з суниці з плодоніжками, вважаючи, що вони надають заготівлі особливий аромат і не впливають на смакові якості варення. Для зайнятих господинь такий варіант можна вважати оптимальним: не потрібно витрачати на це додатковий час.
Час приготування: 3 години 15 хв.
Час приготування: 5 хв
Порцій – 8.
Склад:
- Суниця – 1 кг
- Цукор-пісок – 1 кг
Процес приготування:
1. Ягідки уважно перебрати, щоб видалити незрілу суницю або сміття. Плодоніжки залишити.
2. Пюрировать ягоди в блендері до однорідного стану.
3. Змішати отриману масу з половиною цукру і залишити на пару годин, накривши тканиною.
4. Після цього поставити ємність з ягідної масою на плиту, додати цукор, що залишився перемішати масу і включивши середній вогонь, довести її до кипіння, помішуючи і прибираючи пінку. Потім зменшити вогонь до мінімуму і кип’ятити близько 5 хвилин. Дати охолонути і повторити процедуру ще 2 рази.
5. Готове варення розкласти по чистим і сухим баночках. Таку заготовку можна додавати при приготуванні випічки або їсти з морозивом.
Як приготувати варення з суниці з чорницею на зиму?
Приготоване за таким рецептом ягідне варення – справжній вітамінний коктейль. Воно не тільки незвичайно смачне, але ще і містить багато корисних речовин. Готувати чорнично-суничне варення не складно, і з ним впорається навіть недосвідчена господиня.
Час приготування: 3 години 15 хв.
Час приготування: 5 хв
Порцій – 12.
Склад:
- Суниця – 500 гр.
- Чорниця – 1 кг
- Цукор-пісок – 1,5 кг
- Вода – 300 мл
Процес приготування:
1. Чорницю та суницю перебрати, видалити листя, сміття і зіпсовані ягідки, промити і обсушити.
2. З цукру і води приготувати сироп.
3. Додати в нього ягоди, акуратно перемішуючи, щоб вони не пом’ялися.
4. Готувати масу на слабкому вогні приблизно 10 хвилин, помішуючи і прибираючи пінку.
5. Ягоди вийняти з сиропу, помістивши в інший посуд, і продовжити нагрівати цукрову суміш, поки вона не загусне. Після цього повернути чорницю та суницю в сироп, перемішати і розлити варення по банках. Насолоджуйтесь!
Суниця без варіння протерта з цукром
В цьому рецепті ягоди не проходять термічну обробку, і тому вся користь і смак свіжої суниці зберігається при консервації. Але при такому способі заготівлі потрібно брати цукру в два рази більше, ніж ягід, щоб десерт добре зберігався.
Час приготування: 3 години 15 хв.
Час приготування: 5 хв
Порцій – 12.
Склад:
- Суниця – 1 кг
- Цукор-пісок – 2 кг
Процес приготування:
1. Суницю перебираємо, щоб не трапилося зелених або зіпсованих ягід, а також будь-якого сміття.
2. Перетворюємо ягоди в пюре, причому для цього можна використовувати толкушку, блендер або перекрутити їх на м’ясорубку.
3. Перетираючи ягоди, засипати в масу невеликими порціями зазначений обсяг цукру.
4. Банки простерилізувати, кришки обдати окропом.
5. Скласти отриману масу з баночки і зберігати в прохолодному місці. Приємного апетиту!