Закваска для хліба – 10 рецептів в домашніх умовах з покроковими фото

Пшенично-житня закваска для домашнього хліба

Пшенично-житня закваска для домашнього хліба або по-іншому статер, яаляется аналогом дріжджів і основою домашнього хліба. Варіант її на суміші пшеничного і житнього борошна робить хліб дуже пишним, з особливим смаком і ароматом. У цьому рецепті до заквасці додамо солод, який добре активує бродіння. Приготування закваски вимагає часу, терпіння господині і якісне борошно.

Час готування: 5 діб.

Час приготування: 50 хвилин.

Порції: 1.

Склад:

  • Борошно пшеничне – 200 гр.
  • Борошно житнє – 300 гр.
  • Солод – 40 гр.
  • Вода – 500 мл

Процес приготування:

Крок 1. У посуд для закваски насипати 100 грам житнього борошна, додати солод і 100 мл теплої води. Все добре перемішати до однорідного стану і консистенції сметани.

Крок 2. Поставити цю суміш в будь тепле місце на добу, щоб натуральні дріжджі борошна активувалися і на поверхні з’явилися бульбашки. Половину суміші відлити, насипати ще 100 гр. житнього борошна і долити стільки ж теплої води, що називається підгодівлею закваски. Залишити завкаску в теплі ще на 1 добу.

Крок 3. На третю добу, коли бродіння буде більш активним, підгодувати закваску, як і на другий день (100 гр. житнього борошна і 100 мл теплої води).

Крок 4. На четверту та п’яту добу закваску підгодувати за тією ж схемою але вже з пшеничним борошном і теплою водою.

Крок 5. Після закінчення цього часу приготовану пшенично-житню закваску для домашнього хліба закваску розділити на дві частини. Одну частину помістити в банку і поставити в холодильник, а іншу використовувати для замісу хліба. Смачної і вдалою випічки!

Приємного апетиту!